اجرای طرح های تحقیقاتی ملی در مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی اختلالات مصرف مواد

  • PDF

 معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اجرای طرح های تحقیقاتی مشترک و در سطح ملی درمرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی اختلالات مصرف مواد این دانشگاه خبر داد.

 

دکتر محسن تفقدی در نشست با معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی سمنان که به همراه جمعی از مسئولان این دانشگاه به منظور بازدید از مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی اختلالات مصرف مواد دانشگاه علوم پزشکی مشهد، به مشهد سفر کرده بود با بیان اینکه این مرکز به منظور تقویت نظام پشتیبانی از پژوهش های اعتیاد و جامعیت بخشیدن به فعالیت های پژوهشی، آموزشی و درمانی حوزه اعتیاد تابستان امسال ایجاد شده است اظهار کرد: در این مدت ضمن تعامل با شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در سطح کشور، طرح های بزرگ کشوری در دستور کار قرار گرفته است.

 

وی طرح مكان‌يابي و برآورد اندازه جمعيت‌هاي كليدي در كشور، با هدف شناسايي پاتوق‌هاي تجمع مصرف‌کنندگان تزريقي مواد، برآورد اندازه جمعيت آنها و تصميم‌گيري در خصوص نوع و نحوه خدمات‌رساني به اين پاتوق‌ها را از جمله طرح هایی برشمرد که در این مرکز در حال انجام است.

 

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد تجمیع زمینه های مرتبط در حوزه درمان، پژوهش و آموزش در کنار هم و وجود زیر ساخت های تسهیل تعامل فرا دستگاهی را از ویژگی های این مرکز عنوان کرد و گفت: این امر ضمن تامین منابع پایدار برای پژوهش های کاربردی، تضمین کننده اثربخشی و مبتنی بر هدف بودن آنها نیز خواهد بود.

 

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان در راس هیاتی از مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی اخنلالات مصرف مواد و رفتارهای اعتیادی بازدید کرد. در این سفر که ، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان، رییس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سمنان، دبیر کمیته درمان و از اعضاء هیات علمی دانشگاه نیز حضور داشتند از واحد های مختلف و فرایند های اجرایی مرکز بازدید به عمل آمد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار