ثبت دو اختراع در مرکز تحقیقات التهاب نورژنیک دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

تدوین 334 مقاله در مرکز تحقیقات سندروم متابولیک دانشگاه علوم پزشکی مشهدرییس مرکز تحقیقات التهاب نوروژنیک دانشگاه علوم پزشکی مشهد از ثبت دو اختراع به منظور درمان بیماری های انسدادی ریه در این مرکز خبر داد.

دکتر محمد حسین بسکابادی در گفتگو با وب دا اظهار کرد: با تلاش محققان این مرکز دو محصول شربت گیاه آویشن شیرازی برای درمان بیماریهای انسدادی ریه از جمله آسم و بیماری انسدادی مزمن ریه (COPD)  و کپسول کارواکرول برای درمان بیماریهای انسدادی ریه از جمله آسم و بیماری انسدادی مزمن ریه (COPD)اختراع و به ثبت رسیده است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به فعالیت پژوهشی این مرکز اشاره و خاطر نشان کرد: از سال 93 تا کنون ۲۴۵مقاله توسط اعضای این مرکز تولید و در پایگاه های ملی و بین المللی نمایه شده است.

دکتر بسکابادی با بیان اینکه از ابتدای امسال تا کنون نیز ۲۶ مقاله در پایگاه های ملی و بین المللی نمایه شده است خاطر نشان کرد: همچنین تا کنون ۴۸ طرح نیز برای اجرا در این مرکز به تصویب رسیده است.

 دکتر محمد حسین بسکابادی اظهار داشت: در حال حاضر مرکز تحقیقات التهاب نوروژنیک با همکاری آزمایشگاه عمومی و تحقیقاتی غدد، تنفس و ورزش، قلب و عروق، کلیه و اعصاب و رفتار در بخش گروه فیزیولوژی دانشکده پزشکی مشغول به فعالیت است.

رییس مرکز تحقیقات نوروژنیک دانشگاه علوم پزشکی مشهد به رویکردهای آینده  این مرکز اشاره و تصریح کرد: گسترش و پویائی پژوهش در گرایش های مختلف فیزیولوژی پزشکی به منظور کمک به فراهم آمدن بسترهای توسعه و استقلال در زمینه علوم پزشکی،ایجاد ارتباط بیشتر تحقیقات فیزیولوژی و علوم بالینی پزشکی به منظور کاربردی شدن و بهره وری بهتر تحقیقات علوم پایه پزشکی در راستای رفع نیازها و حل معضلات رشته های بالینی پزشکی،اهتمام به تحقیقات بنیادی-کاربردی در زمینه فیزیولوژی پزشکی به منظور رفع نیازهای کشور،بکارگیری نیروهای انسانی محقق متناسب با زمینه های کاری مرکز،استفاده از امکانات مرکز در راستای تربیت بیشتر نیروهای محقق و فراهم آوردن زمینه های تشویق و رشد پژوهش در کشور،ایجاد ارتباط بین بخشی در رشته های مرتبط علوم پزشکی به منظور توسعه پژوهش و امکان بهره وری بیشتر از ظرفیت های تحقیقاتی موجود کشور، ایجاد ارتباط مناسب علمی و تحقیقاتی با مراکز تحقیقاتی داخل و خارج از کشور و تلاش جهت ارتقاء امر تحقیق در کشور و فراهم آوردن محیط مناسب از لحاظ تجهیزات و امكانات آزمایشگاهی و محققین با انگیزه جهت انجام پژوهش های مرتبط از جمله برنامه های این مرکز است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار