دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دانشگاهی پیشرو در افزایش مهاجرت معکوس نخبگان به کشور

  • PDF

 معاون مدیر بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در سال های اخیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بسیار تلاش نموده است تا از طریق اعطای تسهیلات مختلف  و سیاست های تشویقی، با جذب نخبگان ایرانی مقیم خارج از کشور، از ظرفیت این متخصصان و کارآفرینان جهت خدمت رسانی به مردم و کشور و در ایجاد اشتغال برای دانش آموختگان در شرکت های دانش بنیان استفاده کند .

دکتر کیهان گنودی در گفتگو با وب دا خاطر نشان کرد:مهاجرت معکوس نخبگان  به پدیده ی بازگشت نخبگان علمی از کشورهای پیشرفته خارجی به کشور خود اشاره دارد و مدیریت بین الملل دانشگاه مشهد توانسته است با دعوت از نخبگان و پژوهشگران  ایرانی خارج از کشور درقالب استاد مدعو، فرصت مطالعاتی و یا دانشجوی پسا دکترا و... این افراد  رابه بازگشت  و همکاری با کشور علاقه مند نماید.

معاون مدیر بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه تاکنون یک هزار و 500 نفر از محققان و متخصصان به کشور بازگشته‌اند، گفت: از این تعداد حدود 15 درصد تجربه زندگی بیش از ده سال در خارج از ایران داشته اند و تاکنون بیش از یکصد شرکت استارتاپ در حوزه های مختلف تخصصی توسط این افراد ایجاد شده که زمینه اشتغال مستقیم 3 هزار نفر از برترین متخصصان و فارغ التحصیلان داخلی را فراهم نموده است.

وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد بعنوان پیشرو ترین واحد دانشگاهی در بین واحد های وزارت بهداشت توانسته است با جذب  25 نفر،عنوان بهترین و موفق ترین دانشگاه را برای خود ثبت کند.

 معاون مدیر بین الملل دانشگاه در پایان از تمامی دانشگاهیان خواست در صورتیکه با نخبگان ایرانی مقیم خارج از کشورآشنایی دارند ضمن ترغیب آن عزیزان به استفاده از این تسهیلات مدیریت بین الملل دانشگاه را در جریان امر قرار دهند تا اقدامات لازم جهت بازگشت این سرمایه های مادی و معنوی به کشور را فراهم آورد .

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار