همکاری عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در تالیف کتاب بین المللی اصول و کاربرد های میکروفلوییدیک

  • PDF

کتاب بین المللی اصول و کاربرد های میکروفلوییدی" "Fundamentals and Applications of Microfluidics با مشارکت عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به چاپ رسید.

 کتاب "Fundamentals and Applications of Microfluidics" (اصول و کاربرد های میکروفلوییدیک) با همکاری سید علی موسوی شایق، استادیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد با همکاریNam-Trung Nguyen   و Steven T. Wereley از کشورهای آمریکا و استرالیا تالیف و  توسط انتشارات Artech House در 13 فصل و 570 صفحه چاپ و منتشر شده است.

بخش اول کتاب، به اصول و مبانی دانش میکروفلوییدیک و بررسی روش های طراحی و ساخت ادوات مبتنی بر دانش میکروفلوئیدیک ارائه شده است و در بخش دوم کتاب بررسی کاربرد ابزار های میکروفلوئیدیکی در علوم مختلف نظیر شیمی، علوم زیستی و علوم تشخیصی ارائه گردیده است.

دانش میکرو فلوئیدیک به بررسی و توسعه علم و تکنولوژی مربوط به استفاده از سیالات مختلف در ریز کانال ها، در ابعاد چند میکرو متر تا 1 میلی متر، می پردازد.

به علت گستردگی مباحث مطرح شده، این کتاب مرجع مناسبی جهت تدریس در دانشکده های داروسازی، پزشکی و فنی مهندسی برای رشته های مختلف داروسازی، نانو فناوری پزشکی، پزشکی بازساختی و مهندسی بافت، مهندسی مکانیک و شیمی فراهم می آورد.

مجموعه انتشاراتی Artech House در لندن انگلستان واقع است و یکی از ناشران بزرگ بین المللی می باشد که از سال 1974  میلادی در زمینه انتشار کتاب های آکادمیک و ژورنال های تخصصی علمی سابقه دارد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار