ماراتن علمی دانشجویان دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود

  • PDF

برگزاری اردوی جهادی دندانپزشکی در مناطق روستایی کم برخوردار استانماراتن علمی دانشجویان دندانپزشکی در حاشیه نخستین فستیوال دانشجویی هر "دانشجو؛ یک ایده" توسط کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار خواهد شد.

سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با وب دا اظهار کرد: ماراتن علمی دانشجویان دندانپزشکی به صورت مسابقه ای بین گروه های ٣ نفره از دانشجویان دندان پزشکی سراسر کشور و با ٣ مرحله تئوری ، عملی و استدلال بالینی-اخلاقی برگزار خواهد شد.

دکتر سجاد سحاب نگاه در خصوص مرحله تئوری این ماراتن گفت: مرحله تئوری جهت سنجش توانمندی دانشجویان در موارد تشخيصي و نظري همراه با ارائه سوالاتی در حوزه های مختلف دندانپزشکی شامل اندو، ترمیمی، جراحی و... خواهد بود.

وی؛ مرحله دوم را مرحله عملی عنوان نمود و افزود: در مرحله عملی توانمندی کلینیکی دانشجویان به صورت کار عملی سنجیده می شود و این مرحله به صورت تراش روکش، تراش حفرات ترمیمی و ترمیم با امالگام یا کامپوزیت خواهد بود.

سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی در خصوص مرحله سوم گفت: مرحله سوم، مرحله استدلال اخلاقی-بالینی می باشد و به منظور بررسی توانایی دانشجویان در ارائه طرح درمان بر اساس استدلال های علمی و اخلاقی طراحی شده است .

دکتر سحاب نگاه خاطر نشان کرد : در مرحله سوم  تلاش بر این خواهد بود که شرکت کنندگان خود را، نه به عنوان دانشجو، بلکه به عنوان یک دندانپزشک به چالش بکشند.

نخستین فستيوال ملي هر دانشجو يک ايده به میزبانی کميته تحقيقات دانشجويي دانشگاه علوم پزشکي مشهد ۱۹لغايت ۲۱ بهمن ماه امسال برگزار مي شود.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.