آغاز نخستین فستیوال ملی "هر دانشجو یک ایده" در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

نخستین فستیوال ملی "هر دانشجو یک ایده" همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر در دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز شد و تا ۲۱ بهمن ماه ادامه دارد.

سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با وب دا گفت: این جشنواره برای نخستین بار و  با هدف ایجاد بستری برای مشارکت تمام دانشجویان علاقه‌مند در امر پژوهش در این دانشگاه برگزار شده است.

دکتر سجاد سحاب محورهای این جشنواره را  شامل پژوهش‌های محصول محور و ارتباط با صنعت، مسابقه عکاسی پژوهش ما، پژوهش بر اساس داده‌های بالینی و رجیستری و سامانه ویزیت، ماراتن علمی دانشجویی پزشک متعالی و ماراتن علمی دانشجویان دندانپزشکی عنوان کرد.

وی ادامه داد: پژوهش‌های محصول محور مرتبط با صنعت از محورهای جشنواره مزبور است که در چارچوب موضوعاتی مانند بیوتکنولوژی دارویی، داروسازی سنتی و داروهای گیاهی، خدمات الکترونیک دارویی، فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی، سیستم‌های جدید داروسازی، تولید مواد اولیه دارویی، نانوفناوری دارویی، فارماسیوتیکس و کنترل دارو عرضه شده است.

سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ماراتن علمی دانشجویان پس از نخستین تجربه موفق خود در اردیبهشت پارسال در نظر دارد، دومین دوره خود را در حاشیه نخستین جشنواره فستیوال دانشجویی "هر دانشجو، یک ایده" در سطح جامع‌تری به صورت کشوری برگزار کند.

دکتر سحاب با بیان‌ این که هدف از برگزاری این مسابقه، سنجش میزان آمادگی دانشجویان پزشکی برای پذیرفتن نقش آینده خود به عنوان پزشک است افزود: ارزیابی عناصر مؤثر در موفقیت یک پزشک اعم از مهارت‌ها و توانایی‌های علمی، پژوهشی و بالینی آنها و آموزش پزشکی مبتنی بر توانمندی و به استناد نظرات کارشناسان برجسته آموزش پزشکی کشور و پزشکان موفق از محورهای این ماراتن علمی است.

وی ادامه داد: ماراتن علمی دانشجویان دندانپزشکی نیز در همین راستا و به صورت مسابقه‌ بین گروه‌های سه نفره از دانشجویان دندانپزشکی سراسر کشور و با سه مرحله تئوری، عملی و استدلال بالینی- اخلاقی برگزار خواهد شد.

 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.