طراحی، ساخت وآزمایش بالینی پروتز داخل استخوانی مفصل دیستال رادیو اولنار در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

نشست دفاع نخستین دانشجوی دستیار پزشک پژوهشگر با حضور اساتید راهنما دکتر محمدحسین ابراهیم زاده و دکتر سعید اسلامی برگزار می شود. 

دکتر سعید  اسلامی در گفتگو با وب دا با بیان اینکه این نشست هفتم اسفند در دانشکده پزشکی برگزار می شود اظهار کرد: هدف از برنامه پزشک پژوهشگر کمک به رشد آکادمیک اعضای هیأت علمی، پزشکان و دندانپزشکان کشور و نیز کاستن از روند مهاجرت نخبگان به خارج ازکشور می باشد.

مدیر توسعه  و ارزیابی تحقیقات دانشگاه خاطر نشان کرد: دانش آموختگان برنامه پزشک پژوهشگر با در دست گرفتن رهبری پژوهش، نوآوری، آموزش و توسعه روشهای نوین پزشکی در دانشگاهها و همچنین پل زدن بین علوم پایه و کاربردی گامهای مهمی در جهت خودکفایی کشور، حل مشکلات سلامت، توسعه پایدار، گسترش مرزهای دانش و ارتقاء سطح کیفی دانشگاهها برمی دارند.

دکتر اسلامی مزایای استفاده از این طرح را قرار گرفتن خودکار پذیرفته شدگان در فهرست بنیاد ملی نخبگان و استفاده از مزایای مرتبط ، پرداخت کلیه هزینه های مربوط به برنامه پزشک پژوهشگر همچون بودجه تحقیقاتی، سفر، آموزش در خارج از کشور، حقوق ماهانه و… توسط وزارت بهداشت ، پرداخت هزینه حداکثر سالانه یک سفر خارج از کشور جهت شرکت در کنفرانس های معتبر بین المللی به دستیاران اعطای تسهیلات ویژه ای جهت جذب و نگه داشتن فارغ التحصیلان برنامه پزشک پژوهشگر در مراکز تحقیقاتی برتر کشور پس از فارغ التحصیلی و نیز لحاظ شدن طول برنامه پزشک پژوهشگر با رعایت مقررات و قوانین مربوطه بعنوان سوابق علمی جهت ارتقا رتبه دانشگاهی عنوان نمود.

وی طراحی، ساخت وآزمایش بالینی پروتز داخل استخوانی مفصل دیستال رادیو اولنار" را عنوان اولین  پایان نامه دستیار پزشک پژوهشگر دانشگاه عنوان نمود و افزود: این پایان نامه توسط دکتر علی مرادی فلوشیپ جراحی دست و by Research Ph.D مرکز تحقیقات ارتوپدی دفاع خواهد شد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.