معاون رییس جمهوری از پارک علم و فناوری سلامت در شمال شرق بازدید کرد

  • PDF

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از نخستین پارک علم و فناوری سلامت در شمال شرق کشور در پژوهشکده بوعلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بازدید کرد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بازدید سورنا ستاری از این پارک علم و فناوری سلامت ، اظهار کرد: پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی در این شهرستان در پژوهشکده بوعلی این دانشگاه و در فضایی به مساحت 50هزار متر مربع مناسب برای فعالیت‌های پارک علم و فناوری سلامت راه‌اندازی شده که رویکرد اصلی این پارک حمایت و تسهیلگری بویژه در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی است.

دکتر محسن تفقدی افزود: راه‌اندازی پارک علم و فناوری سلامت در راستای ماموریت‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد از سال 1392 پیگیری شده است که با فراهم آمدن مقدمات و زیرساخت‌های لازم این مجوز از شورای گسترش وزارت بهداشت در سال ۱۳۹۷ اخذ شد و به تازگی طبق مصوبه‌ای استقرار پارک در مجموعه فعلی پژوهشکده بوعلی امسال شروع به کار کرد.

وی گفت: در پارک علم و فناوری سلامت بیشتر متمرکز به  حوزه دارو، تجهیزات پزشکی،آی.تی سلامت و  فناوری در زیر مجموعه هایی مانند بایوتکنولوژی، فناوری سلامت، انفورماتیک پزشکی و علوم شناختی هستیم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: این دانشگاه با حدود ۱۰۰ شرکت فناور در مراکز رشد همکاری دارد که ۱۵ شرکت از این تعداد دانش‌بنیان بوده و سابقه خوبی در این زمینه دارند، بطوریکه اولین محصول مبتنی بر فناوری نانو حوزه دارویی در کشور به نام "سینادوکسوزم" در این دانشگاه ساخته شده است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور در این چارچوب از چند شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری سلامت بازدید کرد و از نزدیک پروژه های آنها را مورد بررسی قرار داد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.