پارک علم و فناوری سلامت در تمامی کلان مناطق کشور تاسیس می شود

  • PDF

 مدیرکل توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: مجوز راه اندازی پارک علم و فناوری سلامت در تمامی کلان مناطق کشور صادر شده است و این پارک ها در دانشگاه های علوم پزشکی قطب هر منطقه تاسیس می شود.

دکتر حسین وطن پور در گردهمایی معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کلان قطب و روسای پارک علم و فناوری سلامت کشور در خصوص نیازهای مالی پژوهشگران و پارک‌های علم و فناوری در جهت اجرایی کردن طرح‌ها و پروژه‌ها، گفت: بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار در ۱۰ بخش نیاز داریم که هر بخش آن بیش از ۳۰ میلیارد تومان است و می‌خواهیم که از تمامی ظرفیت‌ها در مسیر تحقق بودجه موردنیاز بهره‌مند شویم.

وی تصریح کرد: در بحث کرونا کمیته ویژه‌ای فعال شده تا تمامی موارد در بحث پیشگیری، تخصیص، درمان و غیره تامین شود و شر‌کت‌های دانش‌بنیان و صنایع مختلف همکاری خوبی داشتند و در حوزه تشخیص نیز انواع کیت‌ها در داخل کشور تولید شد و نه تنها واردات نداشتیم، بلکه صادرات هم داریم، گرچه اولویت نخستمان تامین نیاز کشور است.

مدیرکل توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در حوزه درمان ۳ شرکت روی واکسن کار می‌کنند که امیدواریم ثمربخش باشد، تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بحث مبارزه با کرونا در تمامی حوزه‌ها خوش درخشیده و کلیه اقداماتش اثربخش بوده و از این بابت جای تقدیر ویژه دارد؛ همچنین حضور فعال پژوهشگران در این دانشگاه و ارائه بیش از ۳۰۰ طرح در بحث مبارزه با کرونا ستودنی است.

مدیرکل توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: رابطه بسیارخوبی با صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری داریم و آماده هرگونه همکاری‌در خصوص تولید دارو و واکسن و دیگر ملزومات موردنیاز در بحث کرونا با تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور از جمله مشهد که بهترین و بالاترین طرح‌ها را در دو بُعد کمی و کیفی داشته است هستیم.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.