ارتقاء مجلات دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پایگاه اسکوپوس

  • PDF

پایگاه اسکوپوس شاخص Cite Score  جدید مجلات را اعلام کرد که بر این اساس تمامی مجلات دانشگاه که در اسکوپوس نمایه هستند ارتقاء داشته اند.

دبیر شورای سیاستگذاری مجلات علمی-پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با وب دا اظهار کرد: در شاخص  Cite Score  تعداد استنادات دریافتی مقالات چاپ شده در بازه زمانی چهار ساله2016 تا 2019 بر مجموع مقالات منتشرشده در سال های 2016 تا 2019 هر مجله تقسیم شده است و بر همین اساس Cite Score مجله Iranian Journal of Basic Medical Sciences از 2.4 به 3، مجله Archives of Bone and Joint Surgery از 1.2 به 2، مجله Evidence Based Care Journal از 0.4 به 1، مجله Iranian Journal of Obstetrics, Gynecology and Infertility از 0.63 به1 ، مجله Iranian Journal of Otorhinolaryngology از 0.67 به 1، مجله Iranian Journal of Medical Physics از 0.32 به 0.9 و مجله Iranian Journal of Neonatology از 0.32 به 0.4 ارتقاء داشته است.

دکتر رنگرزی  ارتقاء کیفی مجلات و افزایش شمار نشریات با نمایۀ بین المللی معتبر را از جمله راهبردها و کمیت  های مطلوب شاخص های کلان علم و فناوری کشور دانست که در نقشه جامع علمی کشور  به آن اشاره شده است.

مدیر اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: نمایه استنادی اسکوپوس از جمله پایگاه های استنادی معتبر بین المللی است که بیش از 25000 مجله در آن نمایه شده اند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.