فراخوان شرکت در طرح تحقیقاتی بررسی تاثیر طب سوزنی در درمان دیسمنوره اولیه

  • PDF

طرح تحقیقاتی "بررسی تاثیر طب سوزنی در درمان دیسمنوره اولیه (قاعدگی دردناک)در خانمهای کمتر از25سال" در بیمارستان امام رضا(ع)بصورت رایگان انجام می شود.   

 

 

 

به گزارش وب دا دانشگاه علوم پزشکی مشهد ، این طرح توسط اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد (دکتر لیلی حفیظی و دکتر حمیدرضا بهرامی) اجرا می شود و  خانمهای با قاعدگی دردناک وسن کمتر از 25سال وبدون فرزند می توانند برای تکمیل پرونده ودرمان بطور رایگان از سوم الی پانزدهم دی ماه همه روزه به جز روزهای پنجشنبه و جمعه و روزهای تعطیل به درمانگاه زنان بیمارستان امام رضا(ع) مراجعه  کنند.  

اجرای این طرح تحقیقاتی به تائید معاونت پژوهشی و کمیته اخلاق دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز رسیده است .

   گفتنی است : دیسمنوره(قاعدگی دردناک)اختلال شایعی است و از علل مهم غیبتهای کوتاه مدت از مدرسه و کار می باشد.برای درمان این اختلال از روشهای مختلفی از جمله دارویی و طب سنتی استفاده می شود که داروهای خوراکی 90_80% موفقیت دارند ولیکن در بعضی افراد بدلیل عدم تحمل گوارشی یا سایر عوارض قابل مصرف نیستند و ازطرفی تعداد قابل توجهی از افراد نیز به این درمانها مقاوم می باشند.

امروزه درتمام دنیا توجه زیادی به درمانهای سنتی از جمله طب سوزنی در درمان این بیماری شده است که بسیاری از موارد مقاوم به درمان به این روش پاسخ می دهند.در ضمن این روش درمانی کاملا بی خطر بوده وسوزنهای استفاده شده از آن بدون درد و یکبار مصرف می باشند.                                                                       

آخرین اخبار