۱۲۳ اثر در بخش فیلم‌کوتاه به دبیرخانه نخستین جشنواره هنر و روان یادواره مرحوم دکتر موسی حجازی ارسال شد

  • PDF

 نخستین مرحله داوری آثار داستانی جشنواره هنر و روان به پایان رسید/انتخاب 55 اثر داستانی برگزیدهمسئول برگزاری نخستین جشنواره هنر و روان یادواره مرحوم دکتر موسی حجازی  اظهار کرد: ۱۲۳ اثر در بخش فیلم‌کوتاه به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده که از این تعداد ۱۵ برگزیده اولیه و ۵ برگزیده نهایی با رای هیات داوران انتخاب می‌شوند.

دکتر محمدرضا فیاضی در جریان داوری بخش فیلم‌کوتاه نخستین جشنواره هنر و روان یادواره مرحوم دکتر موسی حجازی درگفتگو با وب دا خاطر نشان کرد: نخستین جشنواره هنر و روان یادواره مرحوم دکتر موسی حجازی در ۳ رشته عکس، فیلم‌کوتاه و داستان برگزار شده و در بخش فیلم‌کوتاه که در حال حاضر داوری آثار ارسالی در حال انجام است ۱۲۳ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد و از این تعداد بالغ بر ۳۰ اثر آن از کیفیت بسیارخوبی از نگاه داوران این رویداد هنری برخوردار است.

وی اضافه کرد: در مرحله داوری ۱۵ برگزیده اولیه و ۵ برگزیده نهایی بخش فیلم‌کوتاه با رای هیأت داوران انتخاب می‌شوند و هدایای نفر اول ۷، نفر دوم ۴، نفر سوم ۳ و نفرات چهارم و پنجم یک میلیون تومان خواهد بود.

مسئول برگزاری نخستین جشنواره هنر و روان یادواره مرحوم دکتر موسی حجازی با بیان اینکه در بخش عکس ۴۰ عکس برتر و ۵ نفر برگزیده هم انتخاب شدند، خاطرنشان کرد: همچنین در بخش داستان هم ۷۰ انتخاب برتر داشتیم که از این رشته ۵ برگزیده نهایی انتخاب خواهند شد.

دکتر فیاضی گفت: مراسم اختتامیه در هفته وحدت و ایام میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفرصادق(ع) به‌صورت مجازی برگزار می‌شود و به‌جهت حفظ سلامت شرکت‌کنندگان و مسئولان برگزاری حضوری نخواهیم داشت و تنها ۱۵ برگزیده ۳ رشته حاضر خواهند بود و اگر شرایط در آن زمان مناسب نبود، حضور این افراد را نخواهیم داشت و هدایای آنان ارسال خواهد شد.

 

مهلت ارسال آثار به جشنواره کشوری خاطره نویسی عهد جانانه تمدید شد

  • PDF

پایان تیرماه آخرین مهلت ارسال و ثبت آثار خاطره‌نویسی در جشنواره کشوری دانشجویی "خاطره نویسی عهد جانانه" است.

به گزارش وب دا، این جشنواره با هدف فرهنگ‌سازی درجهت مقابله با ویروس کرونا، با حمایت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ویژه دانشجویان، اعضای هیئت علمی و کارمندان دانشگاه های سراسر کشور در حال برگزاری است.

تمدید این جشنواره  با توجه به درخواست‌های مکرر برخی متخصصین و کادر سلامت که به علت اشتغال در مراکز درمانی در ایام شیوع کرونا فرصت حضور و ارسال آثار در جشنواره کشوری خاطره نویسی «عهد جانانه» را پیدا نکرده بودند، صورت گرفت.

"خاطرات کادر درمان در مراکز درمانی و بهداشتی"، "خاطرات دانشجویان از فعالیت‌های فرهنگی و جهادی"، "خاطرات دانشجویان در خط مقدم مقابله با کرونا"، "خاطرات کارکنان و دانشجویان نظام سلامت در دوران بیماری" و "خاطرات خانواده کادر درمان در دوران شیوع بیماری" پنج محوری هستند که برای ارسال آثار شرکت‌کنندگان درنظر گرفته شده است. در پایان جشنواره از آثار برگزیده، کتابی نفیس برگرفته از خاطرات ارزشمند متخصصین و دانشجویان و کادر سلامت تدوین و چاپ خواهد شد.

علاقمندان می‌توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر، دریافت شیوه نامه اجرایی مسابقه، فرم ثبت نام و ارسال آثار به نشانی اینترنتی www.ajums.ac.ir  مراجعه نمایند.

در پایان از آثار برگزیده، کتابی نفیس برگرفته از خاطرات ارزشمند متخصصین و دانشجویان و کادر سلامت تدوین و چاپ خواهد شد.

وبینار تخصصی استرابیسم در بیمارستان خاتم الانبیا(ص) برگزار می شود

  • PDF

کنگره بین المللی فوق تخصصی چشم پزشکی  در مشهد آغاز به کار کردعضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ابراز کرد: وبینار تخصصی روش های درمان استرابیسم با حضور مشاور کلینیک چشم پزشکی مایو روچستر آمریکا در بیمارستان تخصصی چشم خاتم الانبیا(ص) دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

دکتر علی اکبر صابر مقدم در گفتگو با وب دا خاطر نشان کرد: این وبینار با حضور اعضای هیات علمی گروه چشم هفتم تیر ماه با سخنرانی دکتر برایان جی مهنی استاد چشم پزشکی کلینیک چشم مایو با محوریت روش های درمانی استرابیسم برگزار می شود.

فلوشیپ انحرافات چشمی و جراح پلاستیک چشم  تصریح کرد: باتوجه به برگزاری مجازی این گردهمایی علمی، پیش بینی می شود بیش از صد جراح چشم از سراسر کشور از مطالب علمی این وبینار استفاده کنند.

وی ابراز کرد: با توجه به اعلام فراخوان از سوی انجمن چشم پزشکی ایران ، پیش بینی می شود چشم پزشکان خارجی نیز از این برنامه علمی استفاده کنند.

در این وبینار دکتر قیاسی، دکتر علی اکبر صابر مقدم، دکتر یاسر کیارودی اساتید فلوشیپ استرابیسم نیز ایراد سخن خواهند کرد.

استرابیسم فرم شایعی از انحراف چشم است که نیاز به بررسی در خصوص روش های درمانی آن احساس می شود.

 

نخستین مرحله داوری آثار داستانی جشنواره هنر و روان به پایان رسید/انتخاب 55 اثر داستانی برگزیده

  • PDF

ارسال یک هزار و 500 اثر به نخستین جشنواره ملی هنر و روانمسئول برگزاری نخستین جشنواره ملی هنر و روان، یادواره مرحوم دکتر موسی حجازی اظهار کرد:نخستین مرحله داوری آثار داستانی جشنواره ملی هنر و روان یادواره مرحوم دکتر حجازی ، با انتخاب 55 اثر داستان کوتاهی برتر به پایان رسید.

دکتر محمدرضا فیاضی بردبار  در گفتگو با وب دا، با اشاره به اینکه برنامه‌های نخستین جشنواره ملی هنر و روان، یادواره مرحوم دکتر موسی حجازی که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می‌شود از تابستان سال گذشته آغاز شد ،بیان کرد: هدف از برگزاری آن شناسایی بیماران روانپزشکی و کمک به آنان و نیز ارتقاء سطح روان بود.

وی با اشاره به اینکه این رویداد هنری در ۳ بخش عکس، فیلم کوتاه و داستان کوتاه برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: برگزاری مرحله نهایی جشنواره به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده است اما مراحل داوری اثار به ترتیب توسط داوران برتر ملی در حال انجام است.

مسئول برگزاری نخستین جشنواره ملی هنر و روان، یادواره مرحوم دکتر موسی حجازی با بیان اینکه از بین 342 اثر داستانی ارسالی به دبیرخانه جشنواره ملی هنر وروان ، 55 اثر در مرحله اول داوری برگزیده شدند، عنوان کرد: این جشنواره در موضوعات محوری جشنواره ملی هنر و روان، یادواره مرحوم دکتر موسی حجازی در موضوعات جستجوی سلامت روان در زندگی شهری و روستایی، ابتلا به بیماری‌های روحی و روانی و ادامه زندگی، معنویت، مناسک و سلامت، اورژانس‌های اجتماعی، شادمانی و اندوه، والدگری مثبت، ارتباط مؤثر، خشم و ترس، پذیرش تفاوت‌ها، تاب‌آوری روانشناختی، فرهنگ و سلامت، حاشیه‌نشینی و اختلالات روانپزشکی، کودکان و دنیای روانی آنان، کودک‌آزاری، مراقبت از زنان آسیب‌پذیر، سالمندان و اقلیت‌ها برگزار می شود.

دکتر فیاضی بردبار با بیان اینکه از بین 55 اثر برگزیده داستانی ، 5 اثر به مرحله نهایی خواهید رسید که داستانهای برگزیده در قالب یک اثر داستانی چاپ خواهد شد، عنوان کرد: مراسم اختتامیه جشنواره هنر وروان در بیمارستان ابن سینا برگزار خواهد شد اما اگر تحت هر شرایطی امکان برگزاری حضوری مراسم اختتامیه فراهم نشد، این مراسم به‌صورت مجازی و ویدیوکنفرانس برگزار خواهد شد و تنها برگزیدگان در محل برگزاری مراسم حاضر خواهند بود.

آثار ارسالی به دبیرخانه این رویداد هنری 1462 اثر بوده که شامل هزار عکس، 342داستان کوتاه و 120 فیلم کوتاه بوده است.