ایران از جایگاه بالایی در حوزه درمان با استفاده از هیپنوتیزم در دنیا برخوردار است

  • PDF

رئیس انجمن هیپنوتیزم آسیا اظهار کرد: ایران از جایگاه بالایی در حوزه درمان با استفاده از هیپنوتیزم در دنیا برخوردار است.

دکتر مهدی فتحی در حاشیه نخستین کنگره آسیایی هیپنوتیزم و ششمین کنگره‌ بین‌المللی هیپنوتیزم ایران در گفتگو با وب دا خاطر نشان کرد: در حال حاضر  "آمریکا، آلمان، فرانسه، ایتالیا و ایران" به لحاظ سطح دانش هیپنوتیزم در زمره برترین کشورهای جهان معرفی شده اند  و در این میان مشهد قطب هیپنوتیزم در آسیا و دانشگاه علوم پزشکی مشهد به لحاظ سطح علمی و دستاوردهای حوزه هیپنوتیزم  در سطح کشور  سرآمد است. 

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه گفت: "هیپنوتیزم" خواب نیست بلکه از دیدگاه علمی یکی از وضعیتهای طبیعی مغز محسوب می شود.

به گفته وی؛ هیپنوتیزم  در درمان ضایعات گوناگون همچون مهار دردهای ناشی از بیماری سرطان، اضطراب، ترسهای کودکان، روان درمانی، عملهای جراحی بدون بیهوشی، ترس از خشونت، دندانپزشکی، زایمانهای بدون درد، دردهای دوران قاعدگی، شب ادراری کودکان، تسکین بیماران پروانه ای و سردردهای میگرنی کاربرد دارد.

نخستین کنگره آسیایی هیپنوتیزم و ششمین کنگره‌ بین‌المللی هیپنوتیزم ایران روز سه شنبه با حضور افزون بر یک هزار  نفر از متخصصان و کارشناسان  این حوزه از داخل و خارج کشور در مشهد گشایش یافت. 

این کنگره با حضور میهمانان خارجی از ۲۴ کشور جهان  به مدت چهار روز به میزبانی دانشگاه  علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

رئیس انجمن جهانی هیپنوتیزم و روسای انجمن هپینوتیزم آسیا، ایتالیا، فرانسه، لهستان و ترکیه در این کنگره حضور دارند.

در این کنگره   میهمانان خارجی از  ۲۴ کشور همچون "سوئیس، آلمان، فرانسه، ایتالیا، چین، ژاپن، اندونزی، پاکستان، عراق، ارمنستان، گرجستان، بلژیک، لهستان، آمریکای جنوبی، مکزیک،هند، دانمارک، پاکستان،ترکیه، اروگوئه و افغانستان حضور دارند.

این افراد شامل متخصصان برجسته روانشناسی، روانپزشکی، بیهوشی، پزشکی عمومی، طب زنان و زایمان، دندانپزشکان، مامایی و دیگر گروههای پزشکی هستند که دانش هیپنوتیزم در حیطه فعالیت تخصصی آنها بکار می رود.

برپایی ۳۲ کارگاه آموزشی، ۶۰ سخنرانی علمی در خصوص تازه ترین دستاوردهای آموزشی علم هیپنوتیزم و انجام جراحی زنده را از برنامه های این کنگره جهانی طی چهار روز برگزاری آن به شمار می رود.

این کنگره با حمایت و حضور اعضای متخصص ۱۴ انجمن بین المللی هیپنوتیزم از کشورهای مختلف برگزار می شود.

  رونمایی از انجمن هیپنوتیزم آسیا که ریاست آن به مدت سه سال  بر عهده ایران گذاشته شده است از برنامه های جنبی این کنگره بین المللی است.

نخستین کنگره بین المللی هیپنوتیزم آسیا طی روزهای ۲۳ تا  ۲۶ مهرماه در مجتمع سپید دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال برگزاری است. 

 

آغاز به کار ششمین کنگره‌ی بین‌المللی هیپنوتیزم و نخستین کنگره آسیایی هیپنوتیزم در مشهد

  • PDF

ششمین کنگره‌ی بین‌المللی هیپنوتیزم و نخستین کنگره آسیایی هیپنوتیزم صبح امروز به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز به کار کرد.

به گزارش وب دا، این کنگره با حضور یک هزار شرکت کننده با حضور اندیشمندان و صاحب نظران از 24 کشور جهان و 80 سخنران خارجی  از 23 الی 26 مهر ماه در مجتمع فرهنگی آموزشی سپید دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

هیپنوتیزم، سیر تاریخی،هیپنوتیزم، تئوریها و الگوها،نوروسایکوفیزیولوژی هیپنوتیزم،جامعه شناختی هیپنوتیزم،هیپنوتیزم پزشکی،بیهوشی و بی دردی هیپنوتیزمی،هیپنوتیزم روانشناختی،آسیب شناسی هیپنوتیزم،ادراک، شناخت و مدلهای طراحی مغز،هیپنوتیزم و تکنولوژی های تحریک مغز،فلسفه ذهن،نوروفیدبک، نوروساینس، سایکوسایبرنتیک،رویکردهای مهندسی در روانشناسی،هیپنوتیزم در ورزش و هیپنوتیزم دندانپزشکی از جمله محورهای این کنگره به شمار می رود.

دبیر ششمین کنگره‌ی بین‌المللی هیپنوتیزم و نخستین کنگره آسیایی هیپنوتیزم در حاشیه مراسم افتتاح این کنگره در گفتگو با وب دا اظهار کرد:  در این کنگره سخنرانان و شرکت کنندگانی از کشورهای مختلف جهان چین، ژاپن اندونزی، پاکستان، ارمنستان و عراق ،ایران،افغانستان،ترکیه،نروژ،دانمارک، گرجستان، آلمان، بلژیک، اتریش، سوئد، سوییس، فنلاند، لهستان، ایتالیا و فرانسه، آفریقای جنوبی، مکزیک و اوروگوئه حضور دارند و آخرین دستاوردهای حوزه هیپنوتیزم بالینی را به بحث و تبادل نظر خواهند گذاشت.

دکتر مهدی فتحی با بیان اینکه در مدت زمان برگزاری این کنگره 5۰ سخنرانی با حضور صاحب نظران برجسته از کشورهای مختلف جهان برگزار می شود تصریح کرد: برگزاری 28 کارگاه آموزشی علمی و عملی از دیگر برنامه های این کنگره است که در آن مخاطبین با جدیدترین تکنیک های جهانی هیپنوتیزم در حوزه بالین آشنا خواهند شد.

وی با بیان اینکه اعضا و روسا  ۱۴ انجمن رسمی هیپنوتیزم از جمله انجمن جهانی هیپنوتیزم، انجمن هیپنوتیزم اروپا، و انجمن کشورهای ایتالیا، اتریش، ترکیه ، فرانسه و لهستان حضور دارند خاطر نشان کرد: مخاطبین این کنگره طیف وسیعی از رشته ها شامل دندانپزشکان، پزشکان، روانشناسان، روانپزشکان، پرستاران و ماماها را در برمی گیرد و می توانند در این رویداد علمی حضور داشته باشند.

دبیر ششمین کنگره‌ی بین‌المللی هیپنوتیزم و نخستین کنگره آسیایی هیپنوتیزم "آمریکا، آلمان، فرانسه، ایتالیا و ایران" را به لحاظ سطح دانش هیپنوتیزم در زمره برترین کشورهای جهان معرفی و بیان کرد: ایران از جایگاه بالایی در حوزه درمان با استفاده از هیپنوتیزم در دنیا برخوردار است.

دکتر مهدی فتحی اظهار کرد: : کشورهای "آمریکا، آلمان، فرانسه، ایتالیا و ایران" به لحاظ برخورداری از متخصصان هیپنوتیزم بالینی، شمار پژوهشهای علمی در این حوزه و نیز تعداد عملهای جراحی با استفاده از هیپنوتیزم در سطح جهان برتر شناخته شده اند.

«کنگره هیپنوتیزم آسیا » در کلاس جهانی برگزار میشود

 

اعلام ویژه برنامه های گرامیداشت هفتادمین سال تاسیس دانشگاه مشهد

  • PDF

دبیر ستاد بزرگداشت هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: ویژه برنامه هایی به مدت سه روز برای گرامیداشت هفتادمین سال تاسیس دانشگاه مشهد در نظر گرفته شده است که حضور مفاخر کشوری که فارغ التحصیل این دانشگاه هستند از آن جمله است.

دکتر رحیمی در گفتگو با وب دا، با اشاره به اینکه دانشکده پزشکی در سال 1328 در آموزشکده عالی بهداری راه اندازی شد خاطر نشان کرد: در این راستا با برنامه ریزی های انجام شده قرار است  مراسم هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد  نیمه آذرماه در دو دانشگاه علوم پزشکی و فردوسی برگزار شود که دو اتفاق خوب نیزهمزمان با این جشن برگزار می شود اول اینکه برزگداشت تاسیس دانشگاه مصادف با ولادت امام حسن عسگری(ع) است و همینطور  نزدیک به روز دانشجو است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه مراسم بزرگداشت هفتادمین سال تاسیس دانشگاه سه روز به طول می انجامد، بیان کرد: تمام روسای در قید حیات دانشگاه قبل و بعد از جدایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از دانشگاه  مشهد در این مراسم دعوت هستند.

وی ادامه داد: وزاری بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  و وزیر علوم تحقیقات و فناوری در این برنامه شرکت می کنند همچنین افراد سرشناس و وزاریی که فارغ التحصیل این دانشگاه بودند نیز برای حضور در این مراسم دعوت شده اند .

دکتر رحیمی با اشاره به اینکه هنرمندان برجسته ای که فارغ التحصیل دانشگاه مشهد بودند نیز از مهمانان مراسم بزرگداشت هستند، بیان کرد: در سال 64 فعالیت دو دانشگاه  فردوسی و علوم پزشکی مشهد از یکدیگر تفکیک شد و این مراسم نیز به پاس 70 سال کار علمی و آکادمیک است.

دبیر ستاد بزرگداشت هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه مشهد با اشاره به اینکه در ایام بزرگداشت در محل دانشگاه فردوسی نمایشگاهی برپا می شود که افتخارات دانشگاه در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد، بیان کرد: اگر مجوز های لازم کسب شود نیز یک روز به عنوان روز باز ، حضور عموم مردم برای بازدید از قسمت های مختلف دانشگاه آزاد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه هماهنگی های لازم با شهرداری مشهد برای بحث تبلیغات و اطلاع رسانی انجام شده است و از دو هفته دیگر تبلیغات شهری آغاز خواهد شد، بیان کرد: شهردار و مدیر روابط عمومی شهرداری مشهد نیز از فارغ التحصیلان دانشگاه فردوسی هستند و خوشبختانه این دانشگاه توانسته افراد توانمندی تربیت کرده و به جامعه علمی و اجرایی کشور معرفی کند.

دکتر رحیمی با بیان اینکه چندین وزیر بهداشت فارغ التحصیل این دانشگاه هستند، بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال حاضر به جایگاه های مطلوبی در سطوح ملی و بین المللی دست یافته است و امیدواریم این روند رو به رشد ادامه پیدا کند تا برای همگان سبب خیر و برکت باشد.

گفتنی است: با توجه به ابلاغ ریاست دانشگاه علوم پزشکی مشهد به روابط عمومی مسئولیت ستاد بزرگداشت هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه مشهد بر عهده روابط عمومی است.

 همچنین مسئولیت ستاد بزرگداشت و دبیری مراسم برعهده روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و روابط عمومی دانشگاه فردوسی است.

0002.jpg - 125.54 کیلو بایت

 

 

«کنگره هیپنوتیزم آسیا » در کلاس جهانی برگزار میشود

  • PDF

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در آستانه برگزاری بزرگ‌ترین رویداد هیپنوتیزم آسیا با اشاره به اینکه هزار نفر شرکت کننده در کنگره هیپنوتیزم آسیا حضور خواهند داشت این کنگره را از نظر تعداد کشورهای شرکت کننده ، کنگره ای در سطح  جهانی قلمداد نمود.

دکتر فتحی در گفتگو با وب دا خاطر نشان کرد: حضور  سخنرانان بیست و چهار کشور  و روسای هیپنوتیزم از پنج قاره خصوصا حضور شش تن از اعضای هیات مدیره انجمن جهانی هیپنوتیزم در مشهد بیانگر اهمیت و اعتبار هیپنوتیزم ایران در سطوح بین المللی است.

دبیر ششمین کنگره‌ی بین‌المللی هیپنوتیزم و نخستین کنگره آسیایی هیپنوتیزم تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد پیشروترین دانشگاه آسیا در زمینه برگزاری کنگره ها و پژوهشهای  هیپنوتیزمی است 

وی با بیان اینکه این کنگره ششمین کنگره بین المللی است که توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد و انجمن علمی هیپنوتیزم بالینی ایران برگزار می شود گفت:  بیست و هشت کارگاه عملی و بیش از پنجاه سخنرانی  ، دو سمپوزیوم  و اجرای زنده جراحی هیپنوتیزمی از برنامه های اصلی این کنگره می باشد.

این رویداد علمی قرار است در مجتمع فرهنگی سپید طی روزهای ۲۳ الی ۲۶ مهر ماه برگزار شود.

ارسال  بیش از 150 مقاله به ششمین کنگره‌ی بین‌المللی هیپنوتیزم و نخستین کنگره آسیایی هیپنوتیزم

آخرین اخبار