فراخوان شرکت در همایش معرفی فرصت های جذب حمایت مالی پژوهش های علوم پزشکی در آلمان

  • PDF

همایش معرفی فرصت های جذب حمایت مالی پژوهش های علوم پزشکی در آلمان دی ماه امسال با حضور محققان علاقمند به اجرای طرح های مشترک با کشور آلمان در تهران برگزار می شود.

به گزارش وب دا، بر اساس اعلام معاونت پژوهش و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، این همایش 26 دی ماه با تمرکز بر فراخوان گرنت مشترک مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (NIMAD) و بنیاد تحقیقات آلمان (DFG) برگزار می‌شود و سخنرانانی از DFG آلمان، بنیاد فردریش فون هومبولت آلمان و DAAD حضور پیدا خواهند کرد.

مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (نیماد) از محققان علوم پزشکی کشور دعوت نموده است تا در این رویداد علمی حضور یابند.

علاقمندان به کارهای تحقیقاتی مشترک با آلمان می توانند با مراجعه به نشانی ( اینجا ) از جزئیات بیشتر مطلع شوند و نسبت به نام نویسی اقدام نمایند.

تمدید مهلت ارسال مقاله به سومین همایش بین المللی تغذیه بالینی ایران

  • PDF

مهلت ارسال مقاله به سومین همایش بین المللی تغذیه بالینی ایران تا 20 دی ماه تمدید شد.

به گزارش وب دا، سومین همایش بین المللی تغذیه بالینی ایران در محورهای تغذیه در بیماران با شرایط بحرانی (بیماران بستری در ICU)؛رژیمهای غذایی ویژه و بیماریها (شامل رژیمهای کتوژنیک، بدون گلوتن و Low FODMAP)؛روزه و سلامت؛تغذیه در کاشکسی و سارکوپنی؛چاقی و درمان آن؛کترینگ بیمارستانی؛اعتباربخشی آموزشی و ارزیابی گروههای تغذیه دانشگاههای کشور؛شرایط مرجعیت علوم تغذیه در منطقه و آمایش سرزمینی تغذیه بیمارستانی 28 الی 30 بهمن به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

دبیر علمی همایش بین المللی تغذیه بالینی ایران در گفتگو با وب دا اظهار کرد: خدمات تغذیه بالینی در بیمارستانهای کشور در چند سال گذشته پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است که این امر به دلیل  تربیت نیروی انسانی متخصص تغذیه بالینی  در دانشکده‌ها و گروههای آموزشی تغذیه بوده است.

دکتر عبدالرضا نوروزی تصریح کرد: بررسی های بالینی نشان داده است که مهمترین مشکل تغذیه‌ای در بیمارستانهای کشور سوءتغذیه و عدم کفایت تغذیه‌ای است که خود نیاز به ارائه خدمات تغذیه‌ای، ارائه و آماده‌سازی رهنمودی بالینی درمانی و بکارگیری آخرین فناوریهای دارویی و غذایی را لازم می‌سازد.

وی با بیان اینکه در این همایش 11 سمپوزیوم در محورهای مختلف برگزار خواهد شد افزود: در این کنگره علاوه بر اساتید و صاحب نظران حوزه تغذیه بالینی، میهمانانی از کشورهای مختلف دنیا و همچنین رییس انجمن تغذیه بالینی اروپا، دبیر انجمن تغذیه بالینی آسیا، رییس انجمن تغذیه اندونزی، رییس پروژه سوء تغذیه بیمارستانی  اتحادیه اروپا و دبیر کنگره دو سالانه روزه داری اسلامی و سلامت پاکستان حضور خواهند داشت.

علاقمندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانند به وب سایت همایش به نشانی http://cong-icn.mums.ac.ir/fa/ مراجعه کنند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد میزبان سمینار سراسری امنیت غذا و تغذیه

  • PDF

سمینار سراسری امنیت غذا و تغذیه همراه با امتیاز باز آموزی برای گروه های هدف، دی ماه امسال به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

این سمینار به همت کارگروه تعالی تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه شهید بهشتی و انستیتو تحقیقات تغذیه ایران 12 دی ماه در تالار دانشجو برگزار می شود.

دبیر علمی سمینار امنیت  غذا و تغذیه و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با وب دا اظهار کرد: این سمینار به منظور آشنایی شرکت کنندگان با منابع امنیت غذا و تغذیه، آشنایی با وضعیت امنیت غذایی در کشور همچنین تبادل نظر و بررسی راهکارهایی در راستای عوامل موثر در امنیت غذایی به ویژه در شرایط تحریم  برگزار می شود.

دکتر نوروزی خاطر نشان کرد: همچنین در این سمینار در رابطه با عواملی که بر روی امنیت غذایی کشور اثر می گذارند مانند بحث های محصولات تراریخته (ژنتیک)، مصرف روغن پالم و آلودگی های شیمیایی لبنیات و میوه جات بحث و تبادل نظر خواهد شد.

وی افزود: در این سمینار حدود هشت نفر از اساتید دانشگاه های علوم پزشکی کشور سخنرانی خواهند داشت و مخاطبین این سمینار کارشناسان و اساتید تغذیه، پزشکان عمومی و کلیه افرادی که در شورای امنیت غذایی استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی عضویت دارند خواهند بود.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد میزبان همایش بین المللی تغذیه بالینی ایران

  • PDF

سومین همایش بین المللی تغذیه بالینی ایران بهمن ماه امسال به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

به گزارش وب دا، این همایش 28 الی 30 بهمن به همت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و کارگروه توسعه و تعالی علوم تغذیه کلان منطقه ۹ آمایشی و با همکاری انجمن تغذیه بالینی آسیا  (PENSA) و انجمن تغذیه ایران شاخه خراسان و مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماریهای وزارت بهداشت برگزار می شود.

تغذیه در بیماران با شرایط بحرانی ، رژیمهای غذایی ویژه و بیماریها، روزه و سلامت، تغذیه در کاشکسی و سارکوپنی، چاقی و درمان آن، کترینگ بیمارستانی، اعتباربخشی آموزشی و ارزیابی گروههای تغذیه دانشگاههای کشور، شرایط مرجعیت علوم تغذیه در منطقه و  آمایش سرزمینی تغذیه بیمارستانی  از جمله محورهای این همایش است،

دبیر علمی سومین همایش بین المللی تغذیه بالینی ایران ، در گفتگو با وب دا، اظهار کرد: این همایش با شعار مبارزه با سوء تغذیه بیمارستانی، در نظر دارد با دعوت از اساتید صاحب نظر اروپایی و آسیایی و تجمیع متخصصین مرتبط با حیطه علوم تغذیه و تغذیه بیمارستانی به ویژه متخصصان و کارشناسان تغذیه و متخصصان بیهوشی و مراقبت های ویژه به تبادل نظر و ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی در حیطه رشته نوپا تغذیه بالینی در ایران پرداخته تا  ارائه خدمات تغذیه بالینی در بیمارستان ها را بهبود بخشد.

دکتر عبدالرضا نوروزی خاطر نشان کرد: در حاشیه این همایش کارگاههای آموزشی Life Long Learning ‪(LLL) انجمن تغذیه بالینی اروپا نیز برپا خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد:  ممیزیهای بالینی نشان داده است که مهمترین مشکل تغذیه‌ای در بیمارستانهای کشور سوءتغذیه و عدم کفایت تغذیه‌ای است که خود نیاز به ارائه خدمات تغذیه‌ای، ارائه و آماده‌سازی رهنمودی بالینی ـ درمانی و بکارگیری آخرین فناوریهای دارویی و غذایی را لازم می‌سازد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: در سال های اخیر تربیت نیروی انسانی متخصص تغذیه بالینی نیز در دانشکده‌ها و گروههای آموزشی تغذیه گسترش یافته است و این امر موجب ارتقاء و بهبود خدمات تغذیه بالینی در بیمارستانهای کشور شده است.

دکتر نوروزی با اشاره به اینکه سوء تغذیه در جامعه عادی سه درصد و در بیمارستانها حدود 30 درصد است که این امار در بخش مراقبت های ویژه 65 درصد است، گفت: در بخش مراقبت های ویژه به دلیل شرایط بیمار و عدم تمایل وی به صرف غذا سوء تغذیه بیشتر دیده می شود که همین موضوع احتمال ابتلا به عفونت ، مدت زمان بستری ، بهبودی دیرتر زخم جراحی ، نیازمندی بیشتر به دستگاه های تنفسی و افزایش ماندگاری بیمار در بیمارستان را افزایش می دهد.

وی با بیان اینکه در این همایش حدود 450 نفر شرکت خواهند کرد، گفت:  به جز سخنرانان مدعو مقالات برتر نیز در قالب سخنرانی ارائه می شود.

علاقمندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانند به وب سایت همایش به نشانی

http://cong-icn.mums.ac.ir/fa/ مراجعه نمایند.

 

آخرین اخبار