مهر ماه امسال :برگزاری نخستین کنگره بین المللی تغذیه ، رشد و تکامل نوزادان و کودکان در مشهد

  • PDF

نخستین کنگره بین المللی تغذیه ، رشد و تکامل نوزادان و کودکان مهر ماه امسال در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود .

 

به گزارش وب دا دانشگاه علوم پزشکی مشهد ، دبیر اجرایی این کنگره گفت : این کنگره پانزدهم الی هفدهم مهر ماه با حضور 800 نفر از اندیمشندان و استادان داخلی و خارجی از جمله بلژیک ، سوئیس ، آمریکا و عراق برگزار می شود .

دکتر حمید عبدی افزود: در زمان فراخوان کنگره 500 مقاله به دبیرخانه ارسال و  پس از بررسی 250 مقاله برای ارائه در بخشهای سخنرانی و پوستر پذیرفته شد .

وی توجه بيشتر به رشد و تكامل نوزادان و كودكان،ارتقاء سلامت كودكان و نوزادان ،ارتباط بيشتر همكاران و محققان رشته هاي نوزادان و كودكانو ارائه نتايج پژوهش هاي تازه علمي در زمينه نوزادان و كودكان را از اهداف برگزاری این کنگره برشمرد .

دبیر اجرایی نخستین کنگره بین المللی تغذیه ، رشد و تکامل نوزادان و کودکان تغذيه انحصاري با شير مادر، نقش تغذيه در رشد كودكان و نوزادان، تغذيه مناسب در نوزادان نارس، تغذيه در بيماريهاي كودكان و نوزادان، فوائد و مضرات مكمل هاي غذایي، تغذيه در مادران باردار و شيرده، رشد و تكامل در بيماريهاي مختلف، مراقبتهاي ادغام يافته، واكسيناسيون و بهداشت در كودكان و تاثير بازي هاي رايانه اي بر كودكان را از جمله محورهای اصلی این کنگره اعلام کرد .

دکتر عبدی گفت : متخصصان كودكان و نوزادان و فوق تخصص هاي مرتبط با رشته هاي كودكان و متخصصان زنان و زايمان ، روانپزشكان ، جراحان اطفال ،متخصصين تغذیه، آسيب شناسي ، هوشبري،علوم آزمایشگاهی، راديولوژي، دندانپزشكان اطفال، پزشكان عمومي و داروسازان ،پرستاري ، مامايي، بيهوشي ، اتاق عمل ، شنوايي سنجي و گفتار درماني کارشناسان تغذیه و علوم آزمايشگاهي از جمله گروههای هدف این کنگره به شمار می روند و شرکت کنندگان از امتیاز بازآموزی برخوردار می شوند.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه اینترنتی کنگره به نشانی http://www.mums.ac.ir/NGD  مراجعه کنند.

گفتنی است : این کنگره به همت بیمارستان فوق تخصصی دکتر شیخ ، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و همیاری انجمن پزشکان نوزادان ایران (اپنا) و  انجمن نوزادان ترکیه  (Turkish Neonatal Society) برگزار می شود .