کسب رتبه برتر دانشگاه علوم پزشکی مشهد در شبکه دانشگاههای استان خراسان رضوی

  • PDF

دانشگاه علوم پزشکی مشهد در نخستین همایش شبکه دانشگاه‌های استان خراسان رضوی و اعطای جایزه علمی رضوی به عنوان دانشگاه برتر بر اساس رتبه بندی های بین المللی انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفت.

  به گزارش وب دا؛ در این همایش که با حضور استاندار خراسان رضوی، رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، روسای دانشگاه های استان و جمعی از نخبگان و فرهیختگان استان در تالار اجتماعات برج سپید برگزار شد، دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان یکی از سه دانشگاه برتر استان معرفی و از دکتر محمد رضا دارابی رییس دانشگاه با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.

در این مراسم از همچنین شش تن از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان دانشمندان یک درصد برتر این دانشگاه مدال علمی همایش رضوی را دریافت و مورد تقدیر قرار گرفتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این مراسم ضمن گرامی داشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گفت: بزرگترین پدیده قرن حاضر در دنیای امروز انقلاب اسلامی ایران است که به فرموده امام انفجار نور بود.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران بر سه اصل مهم هدایت و رهبری پیامبر گونه امام راحل، مکتب انسان ساز و غنی اسلام و با اتحاد نهضت بزرگ کشور ایران، با اهدای خون عزیزانمان در دوره انقلاب آبیاری و به پیروزی رسید.

دکتر دارابی افزود: امروزه پس از گذشت 39 سال از عمر انقلاب؛ این ملت بزرگ با اتحاد خود و با تکیه بر مکتب حیات بخش اسلام و رهبری رهبر فرزانه در جهت اهداف خود حرکت می کند و هر کجا در این انقلاب اتحاد مردمی وجود داشته باشد قطعا پیروزی از آن مردم است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اضافه کرد: در این جشن دانشگاهیان در کنار هم جمع شده اند؛ تا موفقیت های خود را با توجه به پیشرفت های شگرف در علوم مختلف الهیات، ادبیات، انسانی، ریاضی، فیزیک، هسته ای و پزشکی جشن بگیرند.

وی اظهار داشت: امروزه ایران در جهان در زمینه همه علوم حرفی برای گفتن دارد و در منطقه خود درجه بسیار خوبی از لحاظ علمی کسب کرده؛ که این موفقیت ها به همت همه اساتید و دانشگاهیان در دانشگاه های کشور شکل گرفته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ابراز داشت: ایران اکنون در جهان رتبه شانزدهم علمی را به دست آورده است و روز به روز با همت تمامی دانشگاهیان در تلاش جهت ارتقای این جایگاه می باشد.

وی به موفقیت های علوم پزشکی در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: در حالی که در قبل از انقلاب در ایران پزشکان هندی، بنگلادشی، افغانستانی و پاکستانی به وفور حضور داشتند؛ اما امروز کشور به برکت نظام و تربیت نیروی انسانی، بی نیاز از هر پزشک خارجی است.

دکتر دارابی ادامه داد: امروزه در اقصی نقاط  کشور پزشکان ایرانی با فرهنگ ایرانی و تحت تربیت دانشگاه‌های کشور در حال انجام وظیفه هستند و و فرزندان ما در حال کسب علم آموزی در حوزه های علوم ریاضی، مهندسی، ادبیات، انسانی و غیره می باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: امیدواریم در کنار این علم، سایه ابتکار، خلاقیت و نو آوری نیز شکل بگیرد و پلکان ارتقای علمی کشور روز به روز افزایش پیدا کند.
وی ادامه داد: همچنین امید دارم به همت همه عزیزان دانشگاهی بتوانیم نسبت به کیفیت علوم خود نیز کوشا باشیم و موفق به کسب اعتبار بین المللی شویم.

در این مراسم از 16 دانشمند یک درصد برتر، دو برگزیده در جشنواره خوارزمی، دو شرکت فناور برتر، پنج عضو هیات علمی شایسته تقدیر، 12 دانشجوی نمونه ، سه دانشگاه برگزیده (علوم پزشکی، فردوسی و آزاد اسلامی واحد مشهد و دو دانشگاه موفق در رشد علمی (حکیم سبزواری و پیام نور مشهد) استان تقدیر شد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.