رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد: دانشکده داروسازی یکی از برترین دانشکده ها در سطح کشور است

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با اشاره به اینکه دانشکده داروسازی یکی از برترین دانشکده های داروسازی در سطح کشور به شمار می رود اظهار داشت: ویژگی ممتاز اعضای هیات علمی، مسئولان و دانشجویان این دانشکده در کنار مباحث علمی و پژوهشی، موضوع اخلاق مداری است.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در مراسم تکریم و معارفه رییس دانشکده داروسازی با بیان اینکه در آخرین رتبه بندی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی؛ دانشکده داروسازی موفق به کسب رتبه دوم بر اساس شاخصH-index شد خاطر نشان کرد:  این جایگاه به طور حتم مدیون تلاش و پشتکار، مسئولان، اعضای هیات علمی و دانشجویان این دانشکده است.

وی اجرای پژوهش های فناورانه و گسترش ارتباط با صنعت را از مهمترین اقدامات شاخص دانشکده داروسازی برشمرد و اظهار داشت: ارتباط مناسبی که میان پژوهش های کاربردی اعضای هیات علمی این دانشکده و بخش صنعت ایجاد شده موجب تولید چندین نوع دارو شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه دانشکده داروسازی در حوزه پژوهشی سرآمد دانشگاه علوم پزشکی مشهد محسوب می شود تصریح کرد: در حال حاضر بیشترین تعداد اعضای هیات علمی با رتبه استاد تمامی و دانشیاری در این دانشکده فعال هستند که این امر نشان دهنده تلاش و پشتکاری است که در دانشکده داروسازی صورت می گیرد.

دکتر محمد رضا دارابی در ادامه با تاکید بر لزوم ایجاد ارتباط قوی و مطلوب میان دانشکده داروسازی و معاونت غذا و دارو در راستای تامین داروی مورد نیاز مردم استان تصریح کرد: لازم است دانشجویان در کنار فعالیت علمی و پژوهشی، مقوله آموزش به مردم را نیز فراگیرند تا بتوان در زمان فعالیت در داروخانه ها و آموزش به مردم از بسیاری از عوارض و یا تداخلات دارویی پیشگیری نمود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید، موضوع سلامت را یکی از مهترین محورهای عملیاتی خود قرار داده و در این راستا تلاش های گسترده ای در سطح کشور شده است خاطر نشان کرد: در سایه این حمایت ها، در سال های اخیر موفقیت ها و پیشرفت های مطلوبی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بخش های آموزش، توسعه، درمان و بهداشت صورت گرفته است.

دکتر محمد رضا دارابی، جذب بیشترین تعداد عضو هیات علمی، ایجاد نظم و انظباط آموزشی، توسعه تحصیلات تکمیلی و جذب دانشجویان خارجی، جذب 73 پزشک متخصص و اعزام به مناطق محروم در سال جاری، ایجاد یک هزار و 600 تخت بیمارستانی از جمله اقدامات مهم انجام شده در سال های اخیر به شمار می رود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ایجاد دانشکده داروسازی، طب سنتی و توسعه شش هزار  متر مربعی دانشکده دندانپزشکی را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد و از معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه خواست تا پایان امسال تمامی آزمایشگاه های دانشکده داروسازی به محل جدید دانشکده انتقال یابد.

در ادامه این مراسم از تلاش های دکتر محسن ایمن شهیدی قدردانی و دکتر علی بدیعی به عنوان رییس جدید دانشکده داروسازی معرفی شد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.