تاکید رییس دانشگاه، پرستاران باید در بخش درمان بکارگیری شوند

  • PDF

دعوت رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای شرکت در راهپیمایی 22 بهمن رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت:به کارگیری فردی که آموزش پرستاری دیده و دارای تبحر در این راستا می باشد در امور اجرایی، ظلم به درمان است.

دکتر محمد رضا دارابی در گفت و گو با وب دا؛ در خصوص اهمیت کادر پرستاری در درمان بیماران، گفت: پرستاری خط اول درمان در مراقبت از بیماران در ابتدای بستری شدن است و این پرستاران هستند؛ که بعد از جراحی، درمان و در هنگام مرخص شدن بر بالین بیمار حضور پیدا می کنند.

 وی با تاکید بر اجتناب از به کارگیری نیروی پرستاری در امور دیگر متذکر شد: مدیران پرستاری به هیچ عنوان این اجازه را ندهند؛ که فردی که آموزش پرستاری دیده و تبحری در این راستا پیدا کرده است کار اجرایی  گرفته و به عنوان مثال منشی شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد پرستاری را اصل درمان دانست و بیان داشت: پرستاران عمده کار و بیشترین ممارست با بیمار را انجام می دهند و بیشترین زمان عمر خود را در بخش های بیمارستانی با بیماران همراه با صبر و تحمل زیادی می گذرانند.

دکتر دارابی تاکید کرد: مدیران پرستاری نیروها را به گونه ای مدیریت کنند که ضمن جا به جایی در تمام بخش ها؛ خللی در امور درمانی واحد ایجاد نشود. با این کار در بازه زمانی دو سال بیمارستان های مورد نظر، پرستاران حرفه ای خواهند داشت.

وی ماندن پرستار در یک بخش را موجب عدم جابه جایی پرستاران در هنگام بحران دانست و تصریح کرد:  با روش عنوان شده هر زمان کمبودی در این خصوص داشته باشیم به این دلیل که کادر پرستاری در عرض دو سال آموزش کافی را در بخش های مختلف دیده اند به راحتی می توانیم پرستاران را جا به جا کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: پرستاری خط اول درمان در مراقبت از بیماران در ابتدای بستری شدن است و بعد از جراحی و درمان و در هنگام مرخص شدن این پرستاران هستند که بر بالین بیمار حضور پیدا می کنند.

وی نقش پرستاری در درمان، پیشگیری و پیگیری را نقش بی بدیلی دانست و اضافه کرد: مسئولان باید شرایط  کار را برای پرستار در محیط پرستاری به نحوی فراهم کنند که پرستاران بتوانند با خیال راحت از بیمار خود پرستاری کنند.

دکتر دارابی سال جاری را سال بسیار خوب برای دانشگاه در زمینه های مختلف دانست و ضمن تاکید بر کسب موفقیت در سال 1397، گفت: ما اعتقاد داریم عالم محضر خدا است و بر اعمال و کارهای ما نظارت می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تصریح کرد: مردم به اجبار به ما مراجعه می کنند و پس از درمان امیدوار  هستند دیگر به این مکان باز نگردند. از این جهت باید تلاش کنیم  تا از فرصت خدمتی که در اختیار ما قرار دارد به نحو احسن استفاده کنیم.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار