معاون برنامه ریزی وزارت بهداشت تاتارستان:موفقیت های دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بخش های مختلف چشمگیر است

  • PDF

معاون برنامه‌ریزی وزارت بهداشت جمهوری تاتارستان گفت: در بازدیدهای انجام شده از قسمت های مختلف دانشگاه علوم پزشکی مشهد نسبت به موفقیت های این دانشگاه حیرت زده شدم.
دکتر ایدئال آیزتوللوف در گفت‌وگو با وب دا ضمن قدردانی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد و رییس این دانشگاه، اظهار داشت: سازماندهی منظم صورت گرفته در دانشگاه مشهد نیز بسیار مورد توجه بود و این حضور ما را به ایجاد همکاری های مشترک با دانشگاه علوم پزشکی مشهد بسیار ترغیب نمود.
وی توسعه رابطه با دانشگاه مشهد را خواستار شد و گفت: در این راستا تفاهم نامه ای بین شرکت ای هیدوز (شرکت تولید کننده شبیه سازهای پزشکی در جمهوری تاتارستان) با دانشگاه علوم پزشکی مشهد منعقد شد.
دکتر آیزتوللوف افزود:  این تفاهم نامه پیش عملکردی است برای آغاز همکاری مشترک جهت تولید شبیه سازهای آموزش پزشکی که به تولید مشترک ایران و روسیه (استان خراسان رضوی و جمهوری تاتارستان) برسد. 
وی اضافه کرد: از مزایای این تولید مشترک و تجهیز کردن دانشگاه علوم پزشکی مشهد با دستگاه های آموزش پزشکی این است که با این همکاری، نه تنها ایران و مناطق مختلف از این خدمات بهره مند می شوند بلکه کشورهای افغانستان، ترکمنستان و همسایه های ایران نیز از این مرکز که نمونه ای برای کل خاورمیانه خواهد بود استفاده می کنند. 
دکتر آیزتوللوف از رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد جهت حضور در جمهوری تاتارستان دعوت به عمل آورد و گفت: از دکتر دارابی به همراه همکارانشان دعوت می کنیم سفری به جمهوری تاتارستان داشته باشند تا همان گونه که امروز زیبایی ها و جدیت را در ایران دیدیم بتوانیم ما هم بخشی از کلینیک ها و متخصصان پیشرو خودمان را  معرفی کنیم و حوزه های همکاری دو جانبه پزشکی خود را بیشتر بررسی کنیم.
وی اظهار امیدواری کرد:  این اتفاق هر چه سریعتر رخ دهد و هر چه زودتر شاید در همین تابستان میزبان دانشگاه مشهد باشیم زمانی که تیم ملی ایران در روسیه خواهد بود و ما در کنار هم این تیم را تشویق کنیم.

 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار