تصویب تشکیلات بیمارستانی یکی از افتخارات دانشگاه به شمار می رود

  • PDF

رییس  دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: : تصویب تشکیلات بیمارستانی یکی از افتخارات دانشگاه محسوب می شود که به تعداد پست های بیمارستانی افزوده می شود.

 به گزارش وب دا؛ دکتر محمد رضا دارابی در مراسم افتتاح مرکز یونسکوی نوع دو در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: ایجاد این مرکز به لحاظ نیاز بین المللی شرایط ویژه ای است؛ که به همت تلاش گران در دانشگاه مشهد ایجاد شده است.

 وی ادامه داد: باید با استفاده از توان علمی اعضای هیات علمی، اساتید، کارکنان و دانشجویان خود در دانشگاه علوم پزشکی مشهد این مرکز را تقویت کنیم.

دکتر دارابی به تلاش های دکتر غیور مبرهن به عنوان یکی از اعضای هیات علمی برتر دانشگاه در جهت تشکیل مرکز یونسکو در مشهد اشاره کرد و ابراز داشت: باید این موفقیت؛ که در سایه همکاری حوزه پژوهشی دانشگاه ایجاد شده است با مساعدت نهادهای برون دانشگاهی به قدم های مثبتی در امر آموزش و پژوهش ختم شود.

برگزاری کنگره های بین المللی در مسیر تبادل اندیشه تاثیر گذار است

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در قسمت دوم صحبت های خود به موفقیت های دانشگاه در سال جاری اشاره و بیان داشت:  برگزاری کنگره های بین المللی در سال جاری ( تغذیه، فرآورده های حلال و غیره) با حضور افراد شاخص و برجسته بین المللی در مسیر تبادل اندیشه، افکار، ارتقاء کیفیت و کمیت بسیار تاثیر گذار بوده است.

 وی افزود: تشکیلات بیمارستانی یکی از افتخارات دانشگاه به شمار می رود؛ که طی چند روز اخیر کسب و به تصویب رسیده است. که در سایه این موفقیت با حمایت وزارت بهداشت و تلاش گران در اداره تحول اداری و حوزه توسعه به تعداد پست های بیمارستانی افزوده می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان داشت: تشکیلات بانک چشم نیز مستقل از تشکیلات بیمارستانی به ثبت رسیده است که این نیز موفقیت بزرگی در نوع خود می باشد.

وجود شش دانشمند یک درصد برتر در دانشگاه مشهد نشان از توان علمی این دانشگاه دارد

وی کسب رتبه دوم پژوهشی و حضور شش دانشمند یک درصد برتر جهان در دانشگاه مشهد را نیز از موفقیت های این دانشگاه برشمرد و اظهار داشت: کسب رتبه دوم در حوزه پژوهشی در میان دانشگاه های کشور در زمینه فناوری به دست نخبگان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه نیز در سال 96 قابل توجه و نشان از توان علمی دانشگاه دارد.

 دکتر دارابی افزود: کسب سه رتبه برتر در جشنواره رازی در کنار موارد بیان شده حرکت مهم دیگری است که نباید کم رنگ شود تا علاوه بر معرفی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و شناخته شدن آن برای مردم و در سطح بین الملل بتواند برای دیگر اعضای دانشگاه جهت رسیدن به این موفقیت ها ایجاد انگیزه کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: همکاری با دانشگاه مونستر آلمان در زمینه نوروساینس و امکان اعزام دانشجوی PHD نوروساینس به کشور آلمان از دیگر برنامه های موفق دانشگاه در راستای بین المللی سازی و طرح تحول و نوآوری در نظام آموزشی است.

طی چهار سال گذشته جوان سازی در حوزه آموزشی اجرایی شده است

وی از جوان سازی در حوزه آموزشی دانشگاه خبر داد و گفت: بر  این اساس 150 استاد طی چهار سال گذشته بازنشسته و معادل این افراد؛ جوان خوش فکر و توانا جذب دانشگاه شده اند تا از دانش خود در این مسیر استفاده کنند.

دکتر دارابی اذعان داشت: از توان و تجربه اساتید بازنشسته نیز در زمینه های آموزشی و پژوهشی به عنوان اساتید افتخاری استفاده می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان داشت: در این راستا بیشترین تعداد اعلام نیاز شده با بیش از 66 نفر در فراخوان اسفندماه جاری بوده است تا از میان اساتید جوان افراد شایسته انتخاب شوند.

وی ساخت دانشکده داروسازی، مجموعه پژوهشی، آموزشی و رفاهی برج سپید و بیمارستان اکبر را از پروژه های شاخص معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه دانست و به کسب رتبه اول در حوزه درمان و نبود مشکل دارو در حوزه غذا و دارو به عنوان موفقیت های برجسته در این حوزه ها اشاره کرد.

دکتر دارابی نکته مهم در حوزه اجتماعی را، اجتماعی کردن سلامت دانست و گفت: باید در این زمینه این حوزه و دانشگاه فعالانه حضور پیدا کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به پوشش بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر جمعیت حاشیه شهر مشهد توسط حوزه بهداشتی دانشگاه اشاره کرد و گفت: در حوزه سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد خدمات شایسته ای را به مردم ارئه می دهد که امیدواریم مورد قبول واقع شود.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار