دیدار هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی مشهد با آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد

  • PDF

 هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی مشهد با آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد دیدار کرد.

به گزارش وب دا، در ابتدای این دیدار دکتر محمد رضا دارابی رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به ارائه گزارشی از اقدامات و طرح های انجام شده در حوزه های درمانی،بهداشتی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی این دانشگاه پرداخت.

امام جمعه مشهد نیز در این دیدار با اشاره به اقدامات مثبت اجرا شده در حوزه سلامت اظهار داشت: برنامه تحول نظام سلامت یکی از اقدامات مهم و مثبتی بود که در راستای گسترش خدمات به مردم به ویژه محرومان به اجرا در آمد.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه مشهد مقدس به دلیل وجود بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) از موقعیت و جایگاه خاصی برخوردار است و در این راستا بسیاری از زائران نیز برای بهبودی و درمان به مراکز درمانی این شهر مراجعه می کنند خاطر نشان کرد: این امر موجب شده است که باری مضاعف بر بدنه بهداشت و درمان مشهد مقدس وارد شود که نسبت به این موضوع باید توجه بیشتری صورت گیرد.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: آستان قدس رضوی آمادگی همکاری با دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و ارائه زمین رایگان برای اجرای پروژه های عمرانی در این حوزه به ویژه در حاشیه شهر مشهد را دارد و دانشگاه می تواند از این فرصت استفاده نماید.  

آیت الله علم الهدی با اشاره به برنامه های جهادی دانشجویان در مناطق حاشیه شهر و محروم استان اظهار داشت: این برنامه ها در راستای توسعه خدمات بهداشتی و درمانی به محرومان قابل تقدیر است.

امام جمعه مشهد با اشاره به ورود برخی از مداخله گران به حوزه درمان و مسائل پزشکی تصریح کرد: این اقدامات نه تنها موجب افزایش سلامت نمی شود بلکه سلامتی مردم را نیز با مخاطره روبرو می کند.

وی با تاکید بر اینکه تمام خدمات بهداشتی و درمانی باید زیر نظر دانشگاه صورت بگیرد و سایر حوزه ها در راستای ارتقای آن به دانشگاه علوم پزشکی مشهد کمک کنند خاطر نشان کرد: تولیت درمان در استان خراسان رضوی دانشگاه علوم پزشکی است و اگر خارج از این مسئله باشد به طور حتم حوزه سلامت مردم با مشکلات مواجه می شود.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه حضرت امام صادق (ع) در زمان بیماری برای درمان به یک طبیب آن هم نه مسلمان بلکه کافر مراجعه نمودند تصریح کرد: چگونه است که امام معصوم برای درمان اقدام به خود درمانی نکردند و به طبیب مراجعه نمودند و این نشان می دهد که  مسئله سلامت گره خورده با تخصص طب است و خارج از این موضوع با هیچ علمی قابل توجیه نیست.

مخاطبان برای دریافت تصاویر این گزارش می توانند به اینجا مراجعه کنند. 

امام جمعه

امام جمعه

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار