نمايشگاه و مسابقه‌ي آستيگما، برنامه‌ي جنبي کنگره بين‌المللي التهاب در سيستم عصبي

  • PDF

برگزاري نمايشگاه و يک مسابقه هنري عکاسي و طراحي دانش‌آموزان و دانشجويان برگزيده، با محوريت انگ اجتماعي (استيگما) در بيماري هاي عصبي، يکي از برنامه‌هاي جنبي سومين کنگره بين‌المللي التهاب سيستم عصبي است که در دانشگاه علوم پزشکي مشهد در حال برگزاري مي‌باشد.

به گفته‌ي دبير اجرايي کنگره بين المللي التهاب در سيستم عصبي، اين مسابقه با هدف اطلاع رساني و فرهنگ‌سازي در زمينه‌ي انگ‌زدايي از بيماران اعصاب و روان برگزار شده است.

دکتر سجاد سحاب نگاه، در پايان برگزاري اين رقابت‌هاي هنري به وبدا گفت: بيماري‌هاي عصبي مانند صرع، پارکينسون، آلزايمر و هانتينگتون از جمله بيماري‌هايي هستند که در آنها بيمار در روابط اجتماعي دچار مشکل مي شود.

وي خاطر نشان کرد: اين افراد در نتيجه‌ي اختلال در عملکرد اجتماعي، دچار انزوا و رنج روحي مي‌شوند و برخي افراد غير بيمار نيز با رفتارهاي نامناسب و حاکي از طرد و لعن با اين بيماران، بر وخامت حال آنها مي‌افزايند.

دکتر سحاب تأکيد کرد: اگر بتوانيم قشر هنرمند بخصوص جوانان را به اين وادي وارد و آثار هنري آنان را در مسير پيشگيري از افزايش اين بيماري‌ها هدايت نماييم خدمت بزرگي به بيماران و خانواده‌هايشان کرده‌ايم.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار