آغاز به کار پنجمین همایش بین المللی سامانه های نوین دارو رسان در مشهد

  • PDF

پنجمین همایش بین المللی سامانه های نوین دارو رسان در مشهد مقدس آغاز به کار کرد .

به گزارش وب دا دانشگاه علوم پزشکی مشهد ، این همایش با حضور 300 دانشمند ، صاحبنظر و اندیشمند از کشورهای ایران ، هلند ، انگلستان ، آمریکا و کانادا از امروز (12 مهر ماه ) به مدت سه روز به همت  دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سالن همایشهای هتل پردیسان برگزار می شود .

دبیر پنجمین همایش بین المللی سامانه های نوین دارو رسان در  مراسم افتتاحیه این همایش با اشاره به اینکه در مدت زمان برگزاری این همایش 230 مقاله در بخش پوستر و 50 مقاله به صورت سخنرانی ارائه می شود اظهار داشت : این همایش با حمایت دو دانشگاه کنت گرینویچ انگلستان ، لیدن هلند و ستاد ویژه توسعه فناوریهای نانو وابسته به دفتر ریاست جمهوری برگزار می شود .

دکتر سید ابوالقاسم سجادی سامانه های دارو رسانی به روش کنترل شده ، سامانه های انتقال ژن ، سامانه های انتقال واکسن ، مهندسی بافت ، نانو فناوریهای دارویی ، زیست مواد ، سامانه های دارو رسانی هدفمند و سامانه های نوین دارو رسانی را از جمله محورهای این همایش برشمرد

وی گفت : این همایش به منظور ایجاد فضای مناسب برای تمام اساتید، محققان و دانشجویان فعال در زمینه‌های مرتبط با علوم دارویی به منظور مشارکت و تبادل دانسته‌ها، تجارب و ایده‌های پژوهشی برگزار می شود.

دبیر پنجمین همایش بین المللی سامانه های نوین دارو رسان با اشاره به اینکه یکی از مشکلات دارو درمانی تکرار دوزهای درمانی به ویژه در افراد مسن و یا بیماران صعب العلاج است گفت: علم دارو رسانی به کاهش دوزهای دارویی با تاثیر بیشتر بر موضع خاص می پردازد .

گفتنی است: پنجمین همایش بین المللی سامانه های نوین دارورسان به همت دانشگاه علوم پزشکی مشهد ، دانشکده دارو سازی مشهد ، مرکز تحقیقات بیو تکنولوژی ، مرکز تحقیقات علوم دارویی ، مرکز تحقیقات نانو فناوری ، گروه تحقیقات دانشجویی برگزار می شود .