آغاز به کار کنگره بین المللی بیماریهای عروق کرونر در مشهد

  • PDF

کنگره بین المللی بیماریهای عروق کرونر با حضور 500 متخصص و اندیشمند داخلی و خارجی در مشهد آغاز به کار کرد.

altبه گزارش وب دا دانشگاه علوم پزشکی مشهد ، این کنگره با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشگاه لووند سوئد از امروز (13 الی 15مهر ماه ) به مدت سه روز در بیمارستان خیریه قلب و عروق جواد الائمه(ع) برگزار می شود.alt

دبیر اجرایی کنگره بین المللی بیماریهای عروق کرونر در مصاحبه با واحد خبر وب دا گفت: در این کنگره متخصصان ، اندیشمندان و جراحان کشورهای ایران ، آمريكا، آلمان، سوئد و امارات متحده عربي به بحث و تبادل نظر در خصوص آخرین یافته ها و دستاوردهای پیشگیری و درمان بیماریهای قلبی به ویژه عروق کرونر می پردازند .

دکتر محمدی افزود: در این کنگره 60 مقاله تخصصی در محورهای اترواسکلروزعروق کرونر،تظاهرات بالینی،روشهای تشخیصی در CAD،درمانها غیر تهاجمیو درمانهای تهاجمی به صورت سخنرانی و پوستر ارائه می شود.

وی با اشاره به اینکه بروز بیماریهای قلبی و عروقی در کشور رو به افزایش است و سالانه تعداد زیادی به علت این بیماری جان خود را از دست می دهند  اظهار داشت: این کنگره با هدف ارائه آخرين دستاوردهاي علمي توسط گروهاي مختلف پزشكي، آشنايي كارشناسان، پزشكان ، متخصصان گروههاي مختلف پزشكي با آخرين پيشرفتهاي تشخيصي ودرماني بیماریهای عروق کرونر ، نحوه ارجاع، انجام ، تشخيص ودرمانهاي مرتبط با بیماریهای قلب برگزار می شود.

دبیر اجرایی کنگره برگزاری 4 کارگاه تخصصی و همچنین انجام دو عمل جراحی قلب باز و پخش آن به طور مستقیم از دیگر بخشهای این کنگره برشمرد.

گفتنی است: فوق تخصصان بیماریهای قلب و عروق ، فوق تخصص جراحی قلب و عروق ، فوق تخصص قلب اطفال ، پزشکان عمومی ، متخصص بیماریهای داخلی ، متخصص بیهوشی ، کارشناس ارشد و کارشناس پرستاری از جمله گروههای هدف در این کنگره هستند که از 14 تا 7 امتیاز باز آموزی بهره مند می شوند .