اعلام ویژه برنامه های گرامیداشت هفتادمین سال تاسیس دانشگاه مشهد

  • PDF

دبیر ستاد بزرگداشت هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: ویژه برنامه هایی به مدت سه روز برای گرامیداشت هفتادمین سال تاسیس دانشگاه مشهد در نظر گرفته شده است که حضور مفاخر کشوری که فارغ التحصیل این دانشگاه هستند از آن جمله است.

دکتر رحیمی در گفتگو با وب دا، با اشاره به اینکه دانشکده پزشکی در سال 1328 در آموزشکده عالی بهداری راه اندازی شد خاطر نشان کرد: در این راستا با برنامه ریزی های انجام شده قرار است  مراسم هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد  نیمه آذرماه در دو دانشگاه علوم پزشکی و فردوسی برگزار شود که دو اتفاق خوب نیزهمزمان با این جشن برگزار می شود اول اینکه برزگداشت تاسیس دانشگاه مصادف با ولادت امام حسن عسگری(ع) است و همینطور  نزدیک به روز دانشجو است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه مراسم بزرگداشت هفتادمین سال تاسیس دانشگاه سه روز به طول می انجامد، بیان کرد: تمام روسای در قید حیات دانشگاه قبل و بعد از جدایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از دانشگاه  مشهد در این مراسم دعوت هستند.

وی ادامه داد: وزاری بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  و وزیر علوم تحقیقات و فناوری در این برنامه شرکت می کنند همچنین افراد سرشناس و وزاریی که فارغ التحصیل این دانشگاه بودند نیز برای حضور در این مراسم دعوت شده اند .

دکتر رحیمی با اشاره به اینکه هنرمندان برجسته ای که فارغ التحصیل دانشگاه مشهد بودند نیز از مهمانان مراسم بزرگداشت هستند، بیان کرد: در سال 64 فعالیت دو دانشگاه  فردوسی و علوم پزشکی مشهد از یکدیگر تفکیک شد و این مراسم نیز به پاس 70 سال کار علمی و آکادمیک است.

دبیر ستاد بزرگداشت هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه مشهد با اشاره به اینکه در ایام بزرگداشت در محل دانشگاه فردوسی نمایشگاهی برپا می شود که افتخارات دانشگاه در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد، بیان کرد: اگر مجوز های لازم کسب شود نیز یک روز به عنوان روز باز ، حضور عموم مردم برای بازدید از قسمت های مختلف دانشگاه آزاد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه هماهنگی های لازم با شهرداری مشهد برای بحث تبلیغات و اطلاع رسانی انجام شده است و از دو هفته دیگر تبلیغات شهری آغاز خواهد شد، بیان کرد: شهردار و مدیر روابط عمومی شهرداری مشهد نیز از فارغ التحصیلان دانشگاه فردوسی هستند و خوشبختانه این دانشگاه توانسته افراد توانمندی تربیت کرده و به جامعه علمی و اجرایی کشور معرفی کند.

دکتر رحیمی با بیان اینکه چندین وزیر بهداشت فارغ التحصیل این دانشگاه هستند، بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال حاضر به جایگاه های مطلوبی در سطوح ملی و بین المللی دست یافته است و امیدواریم این روند رو به رشد ادامه پیدا کند تا برای همگان سبب خیر و برکت باشد.

گفتنی است: با توجه به ابلاغ ریاست دانشگاه علوم پزشکی مشهد به روابط عمومی مسئولیت ستاد بزرگداشت هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه مشهد بر عهده روابط عمومی است.

 همچنین مسئولیت ستاد بزرگداشت و دبیری مراسم برعهده روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و روابط عمومی دانشگاه فردوسی است.

0002.jpg - 125.54 کیلو بایت

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.