ایران از جایگاه بالایی در حوزه درمان با استفاده از هیپنوتیزم در دنیا برخوردار است

  • PDF

رئیس انجمن هیپنوتیزم آسیا اظهار کرد: ایران از جایگاه بالایی در حوزه درمان با استفاده از هیپنوتیزم در دنیا برخوردار است.

دکتر مهدی فتحی در حاشیه نخستین کنگره آسیایی هیپنوتیزم و ششمین کنگره‌ بین‌المللی هیپنوتیزم ایران در گفتگو با وب دا خاطر نشان کرد: در حال حاضر  "آمریکا، آلمان، فرانسه، ایتالیا و ایران" به لحاظ سطح دانش هیپنوتیزم در زمره برترین کشورهای جهان معرفی شده اند  و در این میان مشهد قطب هیپنوتیزم در آسیا و دانشگاه علوم پزشکی مشهد به لحاظ سطح علمی و دستاوردهای حوزه هیپنوتیزم  در سطح کشور  سرآمد است. 

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه گفت: "هیپنوتیزم" خواب نیست بلکه از دیدگاه علمی یکی از وضعیتهای طبیعی مغز محسوب می شود.

به گفته وی؛ هیپنوتیزم  در درمان ضایعات گوناگون همچون مهار دردهای ناشی از بیماری سرطان، اضطراب، ترسهای کودکان، روان درمانی، عملهای جراحی بدون بیهوشی، ترس از خشونت، دندانپزشکی، زایمانهای بدون درد، دردهای دوران قاعدگی، شب ادراری کودکان، تسکین بیماران پروانه ای و سردردهای میگرنی کاربرد دارد.

نخستین کنگره آسیایی هیپنوتیزم و ششمین کنگره‌ بین‌المللی هیپنوتیزم ایران روز سه شنبه با حضور افزون بر یک هزار  نفر از متخصصان و کارشناسان  این حوزه از داخل و خارج کشور در مشهد گشایش یافت. 

این کنگره با حضور میهمانان خارجی از ۲۴ کشور جهان  به مدت چهار روز به میزبانی دانشگاه  علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

رئیس انجمن جهانی هیپنوتیزم و روسای انجمن هپینوتیزم آسیا، ایتالیا، فرانسه، لهستان و ترکیه در این کنگره حضور دارند.

در این کنگره   میهمانان خارجی از  ۲۴ کشور همچون "سوئیس، آلمان، فرانسه، ایتالیا، چین، ژاپن، اندونزی، پاکستان، عراق، ارمنستان، گرجستان، بلژیک، لهستان، آمریکای جنوبی، مکزیک،هند، دانمارک، پاکستان،ترکیه، اروگوئه و افغانستان حضور دارند.

این افراد شامل متخصصان برجسته روانشناسی، روانپزشکی، بیهوشی، پزشکی عمومی، طب زنان و زایمان، دندانپزشکان، مامایی و دیگر گروههای پزشکی هستند که دانش هیپنوتیزم در حیطه فعالیت تخصصی آنها بکار می رود.

برپایی ۳۲ کارگاه آموزشی، ۶۰ سخنرانی علمی در خصوص تازه ترین دستاوردهای آموزشی علم هیپنوتیزم و انجام جراحی زنده را از برنامه های این کنگره جهانی طی چهار روز برگزاری آن به شمار می رود.

این کنگره با حمایت و حضور اعضای متخصص ۱۴ انجمن بین المللی هیپنوتیزم از کشورهای مختلف برگزار می شود.

  رونمایی از انجمن هیپنوتیزم آسیا که ریاست آن به مدت سه سال  بر عهده ایران گذاشته شده است از برنامه های جنبی این کنگره بین المللی است.

نخستین کنگره بین المللی هیپنوتیزم آسیا طی روزهای ۲۳ تا  ۲۶ مهرماه در مجتمع سپید دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال برگزاری است. 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.