ارائه آخرین دستاوردهای حوزه علم هیپنوتیزم با حضور اساتید برجسته جهان

  • PDF

حدود 110 سخنران، صاحب نظر و اندیشمند در حوزه علم هیپنوتیزم در ششمین کنگره‌ی بین‌المللی هیپنوتیزم و نخستین کنگره آسیایی هیپنوتیزم که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال برگزاری است حضور دارند و آخرین دستاوردهای این حوزه را به بحث و تبادل نظر می گذارند.

به گزارش وب دا، دراین کنگره میهمانان و سخنرانان خارجی از کشورهایی همچون آلمان، اتریش، افغانستان، چین، سوئیس، ژاپن، عراق، پاکستان، ترکیه، لهستان ،ایتالیا، مکزیک، اوروگوئه، بلزیک، هند، اندونزی، سوید، دانمارک، آفریقای جنوبی، فلاند،ارمنستان حضور دارند و دستاوردهای این علم را ارائه می دهند.

تشکیل نخستین انجمن آسیایی هیپنو تیزم از مهمترین دستاوردهای این کنگره است که دکتر فتحی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان رییس این انجمن انتخاب شد.

کاربرد هیپنوتیزم در درمان افسردگی و فوبیا

رییس انجمن هیپنوتیزم جهان در گفتگو با وب دا با اشاره به اینکه برای افسردگی و فوبیا و اضطراب می توان از هیپنوتیزم استفاده کرد، ابراز کرد :درمان لکنت زبان و حل مشکلات زوجین به صورت خاص با هیپنوتیزم میسر است.

دکتر برنرد هانکل با بیان اینکه دو رویکرد روانکاوی و رفتار گرایی اگر با هیپنوتراپی ترکیب شود نتیجه بهتری می دهد، ابراز کرد :می توان از این علم در شاخه مغز و اعصاب و عمل های جراحی برای کاهش درد استفاده نمود  و عمل های بهتری با این روش انجام شود.

مشکلات سایکسوماتیک کودکان با هیپنوتیزم قابل درمان است

دکتر شارلوت ویرل هیپنوتراپ از کشور ایتالیا اظهار کرد: با استفاده از روش هیپنوتیزم می توان مشکلات سایکسوماتیک کودکان را با درمان کرد.  

شارلوت ویرل با اشاره به اینکه کودکان نیاز های متفاوت دارند، ادامه داد :کودک نیاز به نگهداری، دوست داشته شدن و تغذیه دارد بنابراین وقتی کودک بیمار می شود علایم مختلفی نشان می‌دهد که بعضی از آنها را با استفاده از زبان بدن شناخت.

وی با اشاره به اینکه زبان بدن تنها زبانی است که کودک می تواند خواسته خودش را بگوید، عنوان کرد : باید به توانایی های کودکان و نوجوانان اعتماد پیدا کرد ،:می توان تخیل کودک را تحریک کرد و آنها را در شرایط خاصی قرار داد.

وی با بیان اینکه باید اعتمادی به کودکان و منابع درونش داشت، اظهار کرد :کودکان می توانند خودشان مشکل خود را حل کنند و باید به عنوان منابع به آن ها نگریسته شود.

وی با اشاره به اینکه باید همراه با کودک بود و هنگامی که کودک تحرک دارد هیپنوتراپ نیز همراه او باشد، عنوان کرد :نباید فقط به عنوان پزشک علایم را دید بلکه باید برای هر جلسه یک جلسه جداگانه در نظر گرفتن چرا که بعضی از اوقات توجه محدود است.

بررسی علل زمینه ای در بیماری های سایکوسوماتیک، مهم و ضروری است

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.