مشهد میزبان نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی

  • PDF

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود .

 

 

به گزارش وب دا ، مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در نشست خبری گفت : این نمایشگاه هفتم الی دهم آذر ماه در قالب تجهیزات آزمایشگاهی ، دارویی ،دندانپزشکی ، بهداشتی ، طب ورزشی و صنعت سلامت با حضور 130 شرکت داخلی و خارجی در فضایی بیش از شش هزار متر مربع برگزار می شود .

دکتر سید سعید سعیدی با اشاره به اینکه در این نمایشگاه جدیدترین دستاوردهای صنعتگران در زمینه های پزشکی به نمایش گذاشته می شود خاطر نشان کرد: در این نمایشگاه 12 شرکت خارجی از جمله آلمان ، ژاپن ، ایتالیا ، انگلیس ، آمریکا،کره ، چین ، پاکستان ، فرانسه ، ترکیه و مالزی و همچنین شرکتهای داخلی از استانهای تهران ، خراسان رضوی ، البرز، اصفهان ، قزوین ، فارس ، مرکزی و خوزستان حضوری فعال دارند .

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه این نمایشگاه هر دو سال یک بار در مشهد برگزار می شود  خاطر نشان کرد : همچنین در این نمایشگاه توانمندی های استان خراسان رضوی در بخش گردشگری سلامت نیز به نمایش گذاشته می شود .

وی گفت : همچنین همزمان با این نمایشگاه دومین کنگره کاربردی مهندسی پزشکی و صنایع وابسته  نیز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد دانشگاه فردوسی و دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد برگزار می شود

دکتر سعیدی افزود : این کنگره با هدف برقراری ارتباط بین بخش صنعت و تجارت با دپارتمانهای پژوهشی و دانشگاهی حوزۀ سلامت ،ایجاد فضایی جهت برقراری ارتباطات و مطالعات میان رشته ای و تشکیل کارگروه های تخصصی از بین فعالان رشته های مختلف صنعت سلامت ( پزشکی ، مهندسی پزشکی ، روانشناسی ، اقتصاد سلامت و … ) و ارائۀ آخرین دستاوردهای علمی – کاربردی حوزۀ صنعت سلامت و مهیا ساختن فضایی جهت تعریف و نیاز سنجی پروژه های تقاضامحور و کاربردی برگزار می شود .

محمد خاکسار دبیر کنگره کاربردی مهندسی پزشکی و صنایع وابسته نیز در این نشست اظهار داشت : در این کنگره 30 سخنرانی و کارگاه کلیدی با توجه به نیاز روز و مسائلی که صنعت سلامت کشور با آن درگیر است از جمله تجاری سازی نرم افزارهای کاربردی پزشکی ، ساخت تجهیزات پزشکی ، بازاریابی محصولات ، چالش های حوزه تجهیزات پزشکی  ارائه می شود .

وی خاطر نشان کرد : در این کنگره بیش از 350 نفر از پژوهشگران ، صنعتگران عرصه پزشکی ، پزشکان و مدیران پژوهشی سراسر کشور حضور خواهند داشت .

عباس ایزدی کارشناس مسئول تجهیزات پزشکی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این نشست با اشاره به اینکه کشور در سالهای اخیر در زمینه تولید تجهیزات پزشکی رشد چشمگیری داشته است اظهار داشت : برگزاری این نمایشگاه علاوه بر افزایش همکاری و تعامل با شرکتهای خارجی ، زمینه معرفی توانمندی ها و تولیدات داخلی نیز فراهم می شود .

آخرین اخبار