منابع انسانی اصلی ترین و حیاتی ترین سرمایه و منبع هر سازمان است

  • PDF

مدیر سرمایه انسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از جمله اقدامات موثر در مسیر حفظ سرمایه انسانی در دانشگاه مشهد، تشکیل اداره دیده بانی منابع انسانی به عنوان حرکتی بی سابقه در کشور بوده است.

عبداله ریحانی یساولی در گفت و گو با وب دا؛  در خصوص تاثیر نیروی انسانی در ایجاد اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصاد مقاومتی به این معناست که ما بتوانیم سرمایه ها و منابع در اختیار خود را به صورت بهینه و با توجه به محدودیت ها مورد استفاده قرار دهیم.

وی ادامه داد: در تمام متون مدیریتی معتبر جهان سرمایه و منابع انسانی اصلی ترین و حیاتی ترین سرمایه و منبع هر سازمانی محسوب می شوند و مسلما این سرمایه اگر بهینه و درست استفاده شود می تواند برای سازمان دستاوردهای بسیار مهمی را به دنبال داشته باشد.

مدیر سرمایه انسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد متذکر شد: از جمله اقدامات خوب در این راستا در دانشگاه مشهد تشکیل اداره دیده بانی منابع انسانی بوده است؛ که در تمام دانشگاه های سراسر کشور بی سابقه است.

عبداله ریحانی یساولی خاطر نشان کرد: این تشکیلات بر اساس کار تحقیقاتی ایجاد شده؛ که امید داریم علاوه بر  کمک به اهداف دانشگاه در راستای بهینه مصرف کردن سرمایه انسانی، نتایج آن در کل کشور به عنوان یک الگوی برتر ارائه شود.

وی به سایر اقدامات دانشگاه مشهد در راستای اقتصاد مقاومتی اشاره و تصریح کرد: در مسیر ارائه خدمات الکترونیک به پرسنل و کارکنان، دانشگاه مشهد موفق شده است تا در رسیدگی به کار ارباب رجوع صرفه جویی در وقت، مواد مصرفی و ساعت کاری را به دنبال داشته باشد.

مدیر سرمایه انسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: یکی از اقدامات منحصر به فرد در دانشگاه مشهد برگزاری دوره آموزش احیای قلبی و ریوی به صورت مهارت کارگاهی به کارشناسان اورژانس بوده است.

عبداله ریحانی یساولی یادآور شد: آموزش مهارت های بالینی در محل و در حین انجام کار و اکنون برگزاری کلاس های TOT مدیران بیمارستان ها در راستای مهارت آموزی و افزایش مهارت های افراد از دیگر برنامه های دانشگاه مشهد می باشد.

 وی بیان داشت: دانشگاه مشهد در راستای ایجاد فضای نشاط در میان کارکنان خود اقداماتی را انجام داده و موفق به افتتاح مجتمع آموزشی و پژوهشی دانشگاه شده است.

گفتنی است دانشگاه مشهد 25 هزار کارمند دارد که از این تعداد سه هزار و 800 نفر به صورت شرکتی با دانشگاه همکاری می کنند.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار