انعقاد تفاهم نامه همکاری میان سازمان بهداشت جهانی و دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

مدیر سرمایه انسانی دانشگاه  علوم پزشکی مشهد از انعقاد تفاهم نامه همکاری میان این دانشگاه و سازمان بهداشت جهانی به منظور طراحی و تدوین دوره آموزشی تخصصی "پرستاری پیشگیری و کنترل‌ عفونت‌ بیمارستانی" در دانشگاه خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر عبداله ریحانی یساولی با اشاره به حمایت‌های معاونین درمان و توسعه مدیریت و منابع دانشگاه‌ و همچنین پیگیری‌های مستمر حوزه مدیریت پرستاری دانشگاه، جهت برقراری این تفاهم نامه افزود: طراحی و تدوین این دوره آموزشی برگرفته از الگوی سازمان بهداشت جهانی بوده و برای اولین بار در کشور و در دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام خواهد شد.

وی گفت: با پیگیری مستمر کارشناسان‌ مقوله آموزش در حوزه‌های مذکور، برنامه‌ریزی مناسب جهت اثربخشی دوره آموزشی در دستور کار قرار گرفته و در این زمینه از تجربه و توان کارشناسان حوزه معاونت آموزشی و دفتر امور بین الملل دانشگاه نیز استفاده خواهد شد.

دکتر ریحانی با بیان اینکه این دوره آموزشی جهت پرستاران شاغل در پست سازمانی سوپروایزر کنترل عفونت در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی برنامه‌ریزی گردیده خاطر نشان کرد:  بر اساس تفاهم انجام شده، گواهی پایان دوره آموزشی توسط کارشناس مسئول ایمنی بیمار در سازمان بهداشت جهانی تائید خواهد شد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار