آغاز فرآیند ارزیابی عملکرد مدیران میانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

مدیر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: بزودی فرآیند ارزیابی عملکرد مدیران میانی دانشگاه آغاز می شود.  

دکتر حسین خوبان در گفتگو با وب دا اظهار کرد: پس از اتمام مهلت خود اظهاری مدیران بر اساس شاخص های تعیین شده(به صورت نامه و از طریق اتوماسیون به گروه های هدف ارسال شده) فرایند ارزیابی مدیران میانی دانشگاه در سه سطح بالادستی، هم تراز و زیر دستان از اواخر آذر ماه اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه ارزیابی بازخورد 360 درجه یا سه سطحی، اطلاعات را از یک رویکرد تک بعدی بالا به پایین به رویکرد چند بعدی (سرپرستان، زیر دستان، همکاران و مشتریان) عمومیت می بخشد و می تواند یک ارزیابی بدون مرز باشد خاطر نشان کرد: در این فرآیند خلاصه بازخوردی از همه افراد (سرپرستان، زیر دستان، همکاران و مشتریان) در مورد جنبه های مختلف سبک رهبری و مدیریت و عملکرد شان ارائه می کند.

مدیر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: بر این اساس عملکرد مدیران توسط تیم ارزیاب و بر اساس شاخص ها و پایش های انجام شده با پرسش از مدیران و کارشناسان سطوح بالاتر، مدیران  و کارشناسان همتراز و کارشناسان سطوح پایین تر ارزیابی خواهد شد.

وی تاکید کرد: محرمانگی یکی از مهمترین ملاحظاتی در این فرایند است که پس از انجام کاربازخورد و نتیجه مورد نظر به خود ارزیاب شونده  ارائه می شود.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.