انتصاب مدیرآمار،فناوری اطلاعات وارتباطات دانشگاه

  • PDF

انتصاب مدیر داروخانه های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حکمی، مدیر آمار،فناوری اطلاعات و ارتباطات این دانشگاه را منصوب نمود.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در این حکم مهندس سید مسعود ساداتی را به عنوان مدیر آمار،فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه علوم پزشکی مشهد منصوب نموده است.

در این حکم آمده است:

"با عنایت به حساسیت و گستردگی خدمات حوزه فناوری اطلاعات و تاثیر آن بر تمامی واحدها و فعالیت های دانشگاه، شایسته است در تعامل نزدیک با معاونتها و کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی دانشگاه،و همچنین با بهره گیری از حداکثر توان تخصصی موجود، در کوتاه مدت نسبت به تدوین برنامه و نقشه راه چهار ساله در راستای ارتقا و توسعه سیستم های نرم افزاری و تامین زیر ساخت های مناسب همت گمارید."

 

 

دانشگاه علوم پزشکی مشهد میزبان سومین دوره مدرسه تابستانی اخلاق در پژوهش

  • PDF

دبیر اجرایی مدرسه تابستانی اخلاق در پژوهش از برگزاری مدرسه تابستانی اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر علی صمدی اظهار داشت: مدرسه تابستانی اخلاق در پژوهش یک برنامه کشوری است که توسط دبیرخانه کمیته ملی اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی و با هدف احیای اخلاق در پژوهش به صورت سالیانه برگزار می شود.

مدرسه اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی به مدت یک هفته از 13 الی 18 مرداد با حضور معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و با شرکت ۶۰ نفر از متخصصان اخلاق پزشکی کمیته های اخلاق در پژوهش دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مجمتع برج سپید برگزار می گردد.

دکتر علی صمدی افزود: در دو دوره قبلی ساری و شیراز میزبان مدرسه تابستانی اخلاق در پژوهش بودند و به زودی سومین دوره در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: شرکت کنندگان در این برنامه عمدتا متخصصین اخلاق پزشکی عضو کمیته  اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی دانشگاههای علوم پزشکی می باشند. مباحث مختلفی با حضور تیم منتخب از مدرسین کمیته ملی اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی به بحث و بررسی گذاشته می شود.

 دکتر صمدی خاطر نشان کرد: تبیین فرایند ثبت و انجام کارآزمایی بالینی، ایمنی زیستی در تحقیقات آزمایشگاهی، اصول اخلاق و قوانین ناظر بر استفاده از حیوانات آزمایشگاهی در امور تحقیقاتی، راهنمای اخلاق در انتشار آثار پژوهشی، فرایند رسیدگی به تخلفات پژوهشی، استفاده از نرم افزارهای همانندجویی در پژوهش، سامانه ملی اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی، سامانه های اطلاعات و انتشارات علمی  از جمله عناوینی است که در این برنامه در جمع متخصصین اخلاق در پژوهش کشور به بحث گذاشته می شود.

دبیر اجرایی مدرسه تابستانی اخلاق در پژوهش  اظهار امیدواری کرد: این  مدرسه بتواند در راستای تقویت اخلاق در پژوهش و ترویج اهداف آموزشی و پژوهشی در جامعه دانشگاهی گام موثری بردارد.