اهدای یک دستگاه نوار عصب و عضله به بیمارستان شهید مدرس(ره) کاشمر

  • PDF

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشمر از اهدای یک دستگاه نوار عصب و عضله به بیمارستان شهید مدرس(ره) کاشمر خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر یزدانی با اعلام این خبر گفت: یک دستگاه نوار عصب و عضله به ارزش چهارصد میلیون ریال با مساعدت آقای دکتر حسام امینی -متخصص جراحی عمومی خریداری و به بیمارستان شهید مدرس(ره) کاشمر اهدا گردید.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر ضمن تقدیر از این اقدام  خیر خواهانه خاطر نشان کرد: این دستگاه جهت ارائه خدمات به بیماران در محل بیمارستان شهید مدرس(ره) کاشمر نصب و راه اندازی گردید و آماده ارائه خدمت به مراجعین می باشد.

asab.jpg - 55.69 کیلو بایت

کاهش هزینه های درمانی سازمانها در سایه توجه به ایمنی و سلامت شغلی

  • PDF

متخصص طب کار و بیماریهای شغلی اظهار کرد: نيروي شاغل، بخش مولد جامعه را تشكيل مي‌دهد و توسعه اقتصادي بر پايه مهارت و سلامت نيروي كار استوار است از همین رو وجود بيماريها و حوادث ناشي از كار به لحاظ هزينه هاي درمان، ايجاد ناتواني، غيبتهاي كاري و زمانهاي از دسته رفته كاري، بار سنگيني را بر دوش اقتصاد ملي تحميل مي‌كند بنابراین کاهش هزینه های درمانی سازمان ها در سایه توجه به ایمنی و سلامت شغلی افراد میسر می شود.

به گزارش وب دا، دکتر احسان رفیعی منش با بیان اینکه پرداختن به سلامتي کارکنان و رسيدگي به مسائل بهداشتي آنان و همچنين بكارگيري راهكارهاي مناسب جهت تطبيق وضعيت كار با شرايط جسمي و رواني آنها ميتواند ضمن کاهش هزينه هاي درمانی در دراز مدت منجر به افزايش بهره وري سازماني و توسعه اقتصاد ملي شود، ابراز کرد:  مديران منابع انساني براي آنكه به سهولت پاسخگوي هزينه‌ها باشند و نقش مؤثرتري در مديريت منابع ايفاء كنند، بايد به مقوله ايمني و سلامت شاغلين بيشتر توجه كنند. به عبارت ديگر سازمانهاي مختلف همچنان كه در جهت بالا بردن سطح كيفيت تكنولوژي و محصولات خود كوشا هستند، بايد روش مشخصي را در پيش بگيرند كه بتوانند عوامل زيان آور محيط كار را شناسايي كرده، و اثرات احتمالي آن بر سلامت كاركنان را ارزيابي و كنترل نمايند.

وی با اشاره به اینکه نتايج مطالعات اقتصاد سلامت نشان مي دهد سازمانهايي که سيستمهای مدیریت ایمنی و سلامت شغلی را راه اندازي مي کنند، ميتوانند 40تا20 درصد هزينه هاي پرداختي بابت بيماريها و حوادث شغلي را کاهش دهند، تصریح کرد: بر اساس آمار سازمان جهاني بهداشت، اجراي یک برنامه فعاليت فيزيکي در محيط کار ميتواند غيبتهاي کاري را به ميزان 32تا6 درصد و هزينه هاي درماني را 55تا20 درصد کاهش داد.

مدیر گروه طب کار با تاکید براینکه قطعا با اجراي کامل و گسترده برنامه هاي ايمني و سلامت شغلي ميزان کاهش اين هزينه ها مي تواند بيش از اين هم باشد،  افزود: کميته مشترک کارشناسان سازمان جهاني بهداشت و سازمان بين المللي کار(WHO/ILO)  ، در سال 1994 سلامت شغلي را «حفظ و ارتقاء به بالاترين درجه ممکن سلامت جسمي، رواني و اجتماعي کارکنان در تمامي مشاغل» تعریف کردند.

وی ادامه داد: به منظور اجراي موفق برنامه‌هاي ايمني و سلامت شغلي و ايجاد يك محيط كاري سالم و امن، ايجاد تعهد در مديريت سازمان همراه با جلب مشاركت قوي كاركنان ضروري است؛از همین رو با توجه به ابلاغ برنامه سلامت کارکنان دولت توسط وزارت بهداشت و همچنین دستورالعمل سلامت کارکنان مراکز بهداشتی درمانی توجه به موضوع سلامت کارکنان در حال حاضر جزء اولویتهای اصلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشد.

دکتر احسان رفیعی منش ابراز کرد: شعار سازمان بین المللی کار در سال 2019 بمناسبت روز جهانی ایمنی و سلامت در محیطهای کاری، آینده کاری ایمن وسالم نامگذاری شده است.

 

 

 

افزایش 71درصدی ماموریت های اورژانس 115 کاشمردرنوروز 98

  • PDF

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر  از انجام 704ماموریت اورژانس 115 شهرستان كاشمر  در طرح امدادنوروزی خبر داد.

به گزارش وب دا، دكتر يزداني خاطر نشان کرد:در طرح امداد نوروزی که از تاریخ 25 اسفند ماه 97 لغایت صبح 16 فروردین 98 انجام شد ، تعداد704 مورد ماموريت توسط اورژانس 115 صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه در سال 97 به میزان 71درصد افزایش داشته است.

دکتر یزدانی در خصوص ماموریت های اورژانس 115 شهری افزود: از این تعداد 592 مورد غیر تصادفی بوده است که 360 مورد اعزام به بیمارستان،218 مورد درمان در محل صورت گرفته و همچنین 112مورد ماموریت اورژانس115 تصادفی بوده است که از این تعداد ماموریت 117نفر اعزام به بیمارستان ،29مورد درمان در محل انجام شده است.

دکتر یزدانی خاطر نشان کرد: ماموریت های اورژانس 115 نوروز 98 نسبت به مدت مشابه در سال 97به میزان 71درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در راستای اراپه خدمات مطلوبتر به بیماران توسط اورژانس115در روزهای پایانی سال 97 دوپایگاه اورژانس شهری به پایگاه های اورژانس شهر کاشمر افزوده شد و خدمات رسانی به بیماران به نحو مطلوبتری انجام شده است.

تعطیلی یک رستوران به دلیل عرضه مواد غذایی غیر قابل مصرف در کاشمر

  • PDF

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر از تعطیلی یک رستوران در نخستین روز از سال جدید به دلیل تخلف بهداشتی و مصرف گوشت فاسد و غیر قابل مصرف در این شهرستان خبر داد.

دکتر محمد جواد یزدانی گفت:در پی گزارش مردمی و بازدید مشترک کارشناسان بهداشت محیط و دامپزشکی از یک رستوران  در کاشمر، ۴۵ کیلو غذای مانده و گوشت غیر قابل مصرفکشف و معدوم شد. 

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمرازعموم شهروندان خواست، در زمان خرید موادغذایی حتما به تاریخ تولید و انقضای کالا، شماره پروانه بهداشتی و همچنین به غذای خریداری شده از رستوران ها و اغذیه ها در خصوص وضعیت عرضه و  فساد آن توجه داشته باشند.

دکتر یزدانی افزود:  شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی با شماره 190 رسیدگی به تخلفات بهداشتی تماس حاصل نموده و کارشناسان بهداشتی در کوتاهترین زمان ممکن به شکایات رسیدگی خواهند نمود.

آخرین اخبار