افزایش 71درصدی ماموریت های اورژانس 115 کاشمردرنوروز 98

  • PDF

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر  از انجام 704ماموریت اورژانس 115 شهرستان كاشمر  در طرح امدادنوروزی خبر داد.

به گزارش وب دا، دكتر يزداني خاطر نشان کرد:در طرح امداد نوروزی که از تاریخ 25 اسفند ماه 97 لغایت صبح 16 فروردین 98 انجام شد ، تعداد704 مورد ماموريت توسط اورژانس 115 صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه در سال 97 به میزان 71درصد افزایش داشته است.

دکتر یزدانی در خصوص ماموریت های اورژانس 115 شهری افزود: از این تعداد 592 مورد غیر تصادفی بوده است که 360 مورد اعزام به بیمارستان،218 مورد درمان در محل صورت گرفته و همچنین 112مورد ماموریت اورژانس115 تصادفی بوده است که از این تعداد ماموریت 117نفر اعزام به بیمارستان ،29مورد درمان در محل انجام شده است.

دکتر یزدانی خاطر نشان کرد: ماموریت های اورژانس 115 نوروز 98 نسبت به مدت مشابه در سال 97به میزان 71درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در راستای اراپه خدمات مطلوبتر به بیماران توسط اورژانس115در روزهای پایانی سال 97 دوپایگاه اورژانس شهری به پایگاه های اورژانس شهر کاشمر افزوده شد و خدمات رسانی به بیماران به نحو مطلوبتری انجام شده است.

تعطیلی یک رستوران به دلیل عرضه مواد غذایی غیر قابل مصرف در کاشمر

  • PDF

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر از تعطیلی یک رستوران در نخستین روز از سال جدید به دلیل تخلف بهداشتی و مصرف گوشت فاسد و غیر قابل مصرف در این شهرستان خبر داد.

دکتر محمد جواد یزدانی گفت:در پی گزارش مردمی و بازدید مشترک کارشناسان بهداشت محیط و دامپزشکی از یک رستوران  در کاشمر، ۴۵ کیلو غذای مانده و گوشت غیر قابل مصرفکشف و معدوم شد. 

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمرازعموم شهروندان خواست، در زمان خرید موادغذایی حتما به تاریخ تولید و انقضای کالا، شماره پروانه بهداشتی و همچنین به غذای خریداری شده از رستوران ها و اغذیه ها در خصوص وضعیت عرضه و  فساد آن توجه داشته باشند.

دکتر یزدانی افزود:  شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی با شماره 190 رسیدگی به تخلفات بهداشتی تماس حاصل نموده و کارشناسان بهداشتی در کوتاهترین زمان ممکن به شکایات رسیدگی خواهند نمود.

هرچه ارتباط بهورز با مردم بیشتر باشد، تاثیر بیشتری بر سلامت مردم خواهد داشت

  • PDF

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشمر با اشاره به اهمیت سلامتی در جامعه گفت: لازمه توسعه پایدار در هر جامعه ای داشتن انسانهای سالم است و باید برای امر سلامتی  اهمیت خاصی قائل بود.

دکتر  محمد جواد یزدانی در آیین آغاز بیستمین دوره آموزش بهورزی این شهرستان که با حضور فراگیران این دوره  و خانواده هایشان در محل مرکز آموزش بهوزی کاشمر برگزار گردید، خاطر نشان کرد: امروزه تعریفی که از سلامتی میشود تنها سلامت جسمی نیست ، بلکه تمام ابعاد سلامتی  که شامل سلامت جسمی، روانی، معنوی و اجتماعی است را در بر می گیرد.

وی خطاب به فراگیران جدید دوره بهورزی کاشمرگفت: با پذیرفته شدن در این دوره وارد کار مهمی شده اید و از اکنون نوع نگرش و رفتارها و حتی گفتار شما با مردم، به عنوان فردی مطلع از حوزه سلامت بر مردم تاثیر گذار است.

وی با اشاره به موقعیت  و جایگاه حرفه ی  بهورزی در جامعه خاطر نشان کرد: کار بهورز با مردم منطقه تحت پوشش اوست و قرار است سالها با مردم ارتباط  مستمرداشته باشید و هرچه ارتباط بهورز با مردم بیشتر باشد تاثیر بیشتری بر سلامت مردم می توانید داشته باشد.

دکتر یزدانی گفت: حوزه سلامت با جان مردم سرو کار دارد بنابراین باید  علم را همراه مهارت درست فرابگیرید و در این بین از فرصت های آموزشی و حضور مربیان در فراگیری مهارت های بهورزی و علم آموزی بهره کافی را ببرید.

وی گفت: فراگیران دوره بهورزی در فرصت آموزشی که دارند باید ضمن آموزش دوره های تئوری، در زمان فراگیری دوره های عملی با حضور در خانه های بهداشت آموزشی، ضمن فراگیری مهارت های عملی، مهارت ارتباطی را نیز یاد بگیرند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر گفت: بهورزان باید هدفشان خدمت به مردم و رفع حوائج آنها باشد و اگر هدف دیگری  باشد نتیجه خوبی در بر نخواهد داشت.

دکتر یزدانی خاطر نشان کرد: خانواده های  فراگیران باید درطول دوره آموزشی که به مدت دوسال برای این افراد در نظر گرفته شده از آنها پشتیبانی و حمایت نموده تا این فراگیران حداکثر بهره مندی از فراگیری علم و مهارت را برخوردار شوند.

 

هرگز زود نیست، هرگز دیر نیست، در همه حال باید به فکر بیماری­های مجاری تنفسی بود

  • PDF

 

بیماری آسم یکی از معضلات سیستم­های بهداشت و درمان در بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشور ما می باشد.

قائم مقام معاون بهداشت دانشگاه گفت: براساس آخرین آمار سازمان بهداشت جهانی، بیش از 334 میلیون نفر از مردم دنیا به آسم مبتلا می باشند و متاسفانه شیوع این بیماری و عوامل خطر مرتبط با آن در حال افزایش است.

به گزارش وب دا، دکتر سید کاظم فرهمند خاطر نشان کرد، با عنایت به اینکه یکی از مهم ترین اقداماتی که می توان در زمینه پیشگیری و کنترل آسم انجام داد، ارتقای آگاهی آحاد جامعه نسبت به این بیماری است. اعتلاف جهانی علیه بیماری آسم (GINA) به منظور حساس سازی جامعه، جلب مشارکت ذی نفعان و برنامه ریزی و همکاری در جهت پیشگیری و کنترل آسم، اولین سه شنبه ماه می را به عنوان روز جهانی آسم نامگذاری نموده است.

قائم مقام معاون بهداشت دانشگاه اظهار داشت: امسال GINA شعار روز جهانی آسم را که مصادف با 11 اردیبهشت ماه می­باشد، «هرگز زود نیست، هرگز دیر نیست، در همه حال باید به فکر بیماریهای تنفسی بود»را انتخاب نموده است.

دکتر فرهمند از کلیه همکاران، شبکه های بهداشت شهرستان های تابعه و مراکز 5 گانه مشهد خواست با توجه به اهمیت موضوع به منظور اطلاع رسانی و افزایش آگاهی عموم جامعه و هم اندیشی و حمایت از برنامه های ملی اقدام نمایند.

 

آخرین اخبار