کمک 255 میلیون ریالی خیر سلامت به شبکه بهداشت و درمان کاشمر

  • PDF
 khayer.jpeg - 4.77 کیلو بایتمدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر از کمک 255 میلیون ریالی خیر سلامت به منظور خرید تجهیزات پزشکی خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر محمد جواد یزدانی اظهار کرد: فرزندان شادروان حاج سید اکبر طباطبایی از خانواده های نیک اندیش شهرستان کاشمر در اقدامی خداپسندانه هزینه مراسم ترحیم مادر شان را ، صرف خرید تجهیزات پزشکی جهت بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) کاشمر کردند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشمر ضمن تقدیر و تجلیل از این کار خداپسندانه افزود: خانواده نیک اندیش این مرحومه، با توجه به نیاز و اولویت بندی حوزه سلامت شهرستان، یک دستگاه سدیمان ریدر جهت آزمایشگاه بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) شهرستان کاشمر خریداری و به این بیمارستان اهدا کردند.

دکتر یزدانی خاطر نشان کرد: این خانواده نیک اندیش همچنین درگذشته هزینه مراسم ترحیم پدر مرحوم شان را نیز صرف خرید تجهیزات پزشکی واهدا به حوزه سلامت نموده بودند.

رئیس مجتمع آموزش عالی سلامت شهرستان کاشمر خاطر نشان کرد: خوشبختانه در شهرستان کاشمر فرهنگ برگزاری مراسم ترحیم بسیار نیکو تغییر یافته  و مرسوم شده که هزینه های مراسم ترحیم، صرف امور خیر شود و با این کار باقیات صالحاتی برای آخرت درگذشتگان ساخته می شود.

دکتر دارابی ؛اعتقاد و باور کمک به همنوع ازارکان مهم کارگروه سلامت وپدافند غیرعامل است

  • PDF

به گزارش وبدا دومین جلسه کارگروه سلامت وپدافند غیرعامل استان با حضوردکتر دارابی رئیس دانشگاه ، واغلب اعضا برگزار شد .

دکتر دارابی اظهار کرد: اعتقاد و باور کمک به همنوع از ارکان مهم تشکیل این کارگروه هست .

وی در ادامه افزود : در ساعات اولیه بروزحوادث الویت هایی مطرح هست که در ساعات بعد ،جای خود رابه نیازهای دیگر می دهد،و اهمیت تشکیل این کارگروه در سازمان دهی،مدیریت بحران و مدیریت زمان طلائی را می رساند.

وی اظهار امیدواری کرد که ماحصل این کارگروه در مشهد مقدس به برآیندوآمادگی لازم برسد ،که اگر حادثه ای در استان و یا در کشوراتفاق بیافتد بتوانند با هماهنگی کامل ،در جهت رفع نیازهای مردم اقدامات مثبتی را در حوزه سلامت انجام بدهند.

دکتر رضا وفایی نژاد مدیر حوادث و فوریت های پزشکی اظهار کرد :با توجه به اهمیت کارگروه سلامت و پدافند غیر عامل استان به زودی دبیرخانه حوادث و فوریت های پزشکی سلامت با حضور کارشناسان با آگاهی لازم وتام الاختیار درحوزه های بهداشت ،درمان ، پشتیبانی ،غذا و دارو ،پژوهش، آموزش ،اورژانس پیش بیمارستانی ، امور اجتماعی ،روابط عمومی تشکیل میشود که با ارائه لیست اعضا و شرح وظایف این کارگروه، به سمتی هدایت خواهد شد،که انشاله با حداقل جلسات دارای حداکثر اثر بخشی وکفایت باشد.

 وی در ادامه در خصوص ساختار کارگروه سلامت و پدافند غیر عامل درشهرستانها افزود، بایستی سه کمیته ی  بهداشت و پیشگیری، درمان و تشخیص ، روابط عمومی و امور اجتماعی با ریاست مدیر شبکه تشکیل گردد.

دکتر وفایی نژاد ازطرح احداث سوله برای شهر مشهد و شهرهای بزرگ ازطرف سازمان پزشکی قانونی به منظور نگهداری اجساد در مواقع حوادث، با متوفی بالا ،خبر داد که به استانداری ارسال میگردد .

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی درادامه افزود؛پیشنهاد فعال سازی کارخانه ژلاتین حلال با اجزای حلال وآمادگی حوزه های مختلف دانشگاه برای ارائه خدمت جهت دستورالعمل های ابلاغی وزارت بهداشت و درمان در خصوص روزهای تاسوعا وعاشورا و همچنین روز اول مهر ماه از دیگر مصوبات این کارگروه بود.

 

 

با مشارکت خیران نمازخانه بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) کاشمر افتتاح شد

  • PDF

با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محمود طباطبایی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، امام جمعه، فرماندار، فرماندهی سپاه، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری و جمعی از مسئولین شهرستان کاشمر نمازخانه خیر ساز بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) کاشمر افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش وب دا،  مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر در آیین افتتاح این نمازخانه خیر ساز، نبود فضای مناسب برای اقامه نماز در بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) کاشمر را از دغدغه‌های جدی پرسنل و مراجعه کنندگان دانست و گفت: احداث نمازخانه در این مرکز درمانی یک نیاز ضروری بود که با اقدام نیک و خداپسندانه خیر کاشمری حاج حسن کریمی مرندیز محقق شده است.

دکتر محمد جوادیزدانی گفت: این مجموعه فرهنگی و مذهبی با زیربنای ۱۰۰ مترمربع شامل نمازخانه، آبدارخانه و سرویس بهداشتی با هزینه‌ای بالغ بر یکصد میلیون تومان احداث شده است.

وی خاطرنشان کرد: بنای ساختمان طوری طراحی شده که امکان ساخت طبقه دوم برای اسکان همراهان وجود دارد که با جذب کمک های خیران  این اقدام هم انجام می‌شود.

وی ضمن تقدیر ازخیر این بنای مذهبی در محیط بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) کاشمر گفت: این نمازخانه  به یادبود مرحوم هاشم کریمی مرندیز فرزند خیرنیک اندیش ساخته شده است وتا زمانی که این بنا اقامه نماز در آن برپا شود ثواب آن نثار بازماندگان این خیرگرانقدر و فرزند مرحومشان خواهد شد.

در پایان مراسم به پاس تقدیر از این اقدام نیک لوح سپاسی از سوی مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر با حضور مسئولین شهرستان به حاج حسن کریمی  اهدا گردید.

شایان ذکر است: با حضور فرماندار، فرماندهی سپاه ،معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری خانواده خیر این بنا و دیگر مسئولان شهرستان کاشمر، اولین نمازجماعت در این نمازخانه، به امامت حجت الاسلام دکتر سید محمد طباطبایی مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد اقامه شد.

طنین «رضا رضا جان» و اشک های بیماران در بیمارستان های کاشمر

  • PDF

خادمان کشیک دوم و چهارم کفشداری بارگاه منور رضوی همزمان با دهه کرامت در قالب کاروان «زیر سایه خورشید»با حضور در شهرستان کاشمر از بیماران بستری شده در بخش های مختلف بیمارستان های حضرت ابوالفضل(ع) و شهید مدرس(ره)  کاشمر عیادت کردند.
به گزارش وب دا،خادمان بارگاه رضوی همزمان با فرا رسیدن سالروز میلاد هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت با زمزمه ذکر «رضا رضا جانم» و قرائت اشعار در وصف ولی نعمت خراسانی ها، حال و هوایی معنوی در بخش های مختلف بیمارستانی ایجاد کردند و بیماران، همراهان و پرسنل بیمارستان نیز با زیارت پرچم سبز متبرک بارگاه علی ابن موسی الرضا(ع)، اشک شوق و دلدادگی ریختند.
این مراسم معنوی خادمان حرم مطهر امام مهربانی ها با لباس خادمی و با به همراه داشتن بسته های متبرک بر بالین بیماران حاضر شدند و با تبریک ایام فرخنده و مبارک دهه کرامت، ضمن اهدای بسته های متبرک برای آنان آرزوی صحت و سلامتی کردند. 
همچنین خادمان بارگاه رضوی در ادامه با حضور در بخش زنان و زایمان بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) بنا به درخواست مادرانی که تازه صاحب فرزند شده بودند، در راستای عمل به سیره نبوی با در آغوش گرفتن نوزادان اذان و اقامه را در گوش نوزادان تازه متولد شده، قرائت کردند.