با حضور رییس دانشگاه، افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت میامی

  • PDF

همزمان با دهه مبارک فجر با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مرکز خدمات جامع سلامت روستایی میامی از مراکز زیر پوشش مرکز بهداشت شماره دو مشهد به بهره برداری رسید.

به گزارش وب دا، مرکز خدمات جامع سلامت میامی در زمینی به مساحت 5 هزار متر مربع و با زیر بنای 750 متر مربع و با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد و 500 میلیون ریال به بهره برداری رسید.

در دهه مبارک فجر امسال 12 پروژه بهداشتی در مناطق زیر پوشش مرکز بهداشت شماره دو مشهد به بهره برداری رسید که این اقدام، گام موثری در راستای ارائه خدمات بهداشتی مناسب به ساکنان مناطق روستایی وشهری به شمار می رود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حاشیه بهره برداری از این پروژه با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر اظهار داشت: در این دهه 36 پروژه بهداشتی، درمانی و خدماتی با اعتباری بالغ بر 320 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

دکتر محمد رضا دارابی تامین خدمات بهداشتی و درمانی از مهمترین دغدغه های مسئولان دانشگاه به شمار می رود خاطر نشان کرد: اجرای پروژه های عمرانی گام موثری در راستای خدمات رسانی به مردم که ولی نعمتان ما محسوب می شوند خواهد بود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در گفتگو با وب دا اظهار داشت: در سه سال گذشته 310 واحد بهداشتی با اعتباری بالغ بر 130 میلیارد تومان در مناطق مختلف زیر پوشش دانشگاه ساخته شده به بهره برداری رسیده است.

دکتر حمید رضا بهرامی با اشاره به اینکه در سال های اخیر به حوزه بهداشت توجه جدی شده است و این امر خدمات بهداشتی و درمانی را گسترش داده است تصریح کرد: در این مدت 310 پروژه بهداشتی نیز در مناطق زیر پوشش ،بهسازی و بازسازی شده است.

وی تصریح کرد: همچنین در این مدت 240 واحد بهداشتی در قالب قرارداد سه جانبه میان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، استانداری خراسان رضوی و دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مناطق زیر پوشش به اجرا در آمده است که این برنامه نیز مراحل نهایی را طی می کند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، افتتاح 52خانه بهداشت را نیز از دیگر اقداماتی دانست که در سال های اخیر در مناطق روستایی به اجرا در آمده است.

 

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی: پروژه های دانشگاه علوم پزشکی مشهد الگویی شود جهت توسعه و پیشرفت کشور

  • PDF

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با تشکر از سرعت و کیفیت ساخت پروژه های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: به عنوان نمایندگان مشهد و دیگر نمایندگان استان خراسان رضوی وظیفه خود را پشتیبانی از اقدامات موفق دانشگاه علوم پزشکی مشهد می دانیم و امیدواریم هر چه زودتر این نوع کارها تبدیل به الگویی برای توسعه و پیشرفت کشور شود.

 دکتر رضا شیران خراسانی در گفت‌وگو با وب دا؛ در حاشیه بازدید از مراحل ساخت بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد گفت: من در ابتدا باور نداشتم که آن چه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص پیشرفت پروژه بیمارستان شهید هاشمی نژاد وعده داده بود به این سرعت عملیاتی شود.

وی ادامه داد: امروز مشاهده کردم که به لطف خدا و با تلاش معاونت توسعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد پیشرفت و توسعه پروژه با سرعت بسیار خوبی در حال انجام است؛ در حالی که ساخت این بیمارستان به عنوان یک پروژه بسیار با عظمت تنها در عرض شش ماه توانسته تا این اندازه رشد داشته باشد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این موفقیت نشان می دهد که کشور ما استعداد و توانمندی بسیار خوبی در حوزه های مختلف دارد؛ تا بتواند در جایگاه اول منطقه برابر با سند چشم انداز 1404 قرار گیرد.

دکتر شیران به وجود برخی مشکلات در مسیر ساخت پروژه بیمارستان شهید هاشمی نژاد اشاره کرد و گفت: امیدواریم علی رغم مشکلاتی که در ساخت پروژه به خصوص در حوزه اعتبارات وجود دارد؛ کار به سرعت ادامه پیدا کند و کمتر از یک سال دیگر مردم این منطقه از شهر مشهد بتوانند از خدمات این بیمارستان 320 تختخوابی استفاده کنند.

وی به قسمت های مختلف بیمارستان در دست ساخت شهید هاشمی نژاد اشاره کرد و افزود: با ساخت این بیمارستان خدمات درمانی بسیار خوبی در قسمت های اورژانس، مرکز درمانگاهی و دی کلینیک های تعبیه شده در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از دکتر بحرینی و همکاران وی در ساخت چنین پروژه هایی طی سال های اخیر در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ابراز داشت: پروژه های بسیار دیگری در دانشگاه مشهد با این کیفیت و سرعت ساخته شده است؛ که جای تقدیر و تشکر ویژه دارد و من به عنوان نماینده مردم این تشکر را انجام می دهم.

دکتر شیران بیان داشت: من، همکاران و نمایندگان مشهد و استان خراسان رضوی وظیفه خود را پشتیبانی از این نوع اقدامات می دانیم و به طور حتم مشکلاتی را که در سطح ملی در مسیر دانشگاه وجود دارد مورد پیگیری قرار می دهیم. امیدواریم مشکلات محلی و استانی نیز توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد حل شود و هر چه زودتر این نوع کارها الگویی جهت توسعه و پیشرفت کشور شود.