24 مرکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد زیر پوشش طرح ارتقاء هتلینگ قرار گرفتند

  • PDF

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در قالب برنامه تحول نظام سلامت، 24 مرکز درمانی زیر پوشش برنامه ارتقاء هتلینگ قرار گرفتند.

دکتر بحرینی در گفتگو با وب دا، خاطر نشان کرد: بازسازی و توسعه فضاهای درمانی یکی از مهمترین اقداماتی بود که در سال های اخیر در مناطق زیر پوشش دانشگاه به اجرا در آمد که در این راستا 330 هزار متر مربع از فضاهای بیمارستانی دانشگاه بهسازی و بازسازی شد.

افزوده شدن 220 تخت بستری به مجموع تخت های بستری بیمارستان قائم(عج)

وی هتلینیگ بیمارستان قائم(عج) را از مهمترین اقدامات در این راستا عنوان کرد و گفت: در قالب این برنامه تا کنون عملیات اجرایی 16 بخش از 27 بخش به طور کامل به اتمام رسیده است که موجب افزایش 220 تخت بستری به مجموع تخت های این مرکز شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه با اجرای برنامه هتلینگ بستری شدن بیماران در راهروهای بیمارستان قائم(عج) به دلیل کمبود فضای فیزیکی به طور کامل مرتفع شد تصریح کرد: بازسازی  8 اتاق عمل از مجموع 22 اتاق عمل، بهسازی 3 بخش اورژانس از مجموع 5 اورژانس و ایجاد اورژانس متمرکز از دیگر اقدامات در این مرکز به شمار می رود.

بهسازی و بازسازی بخش های بیمارستان ابن سینا و دکتر حجازی

دکتر بحرینی خاطر نشان کرد: در گذشته قشر فراموش شده بیماران روان در فضاهای نامناسب و بدون تهویه نگهداری می شدند که اکنون با اصلاحات صورت گرفته در برخی از بخش های بیمارستان روانپزشکی دکتر حجازی و ابن سینا، بیماران در فضاهای بسیار مناسب و استاندارد بستری می شوند.

وی تصریح کرد: در این دو مرکز تا کنون 11 بخش بستری از 23 بخش و یک بخش اورژانس به صورت کامل بازسازی شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تملک اراضی دارای کاربری بهداشتی درمانی از طریق اداره کل راه و شهرسازی استان به مساحت 24 هزار متر مربع و تملک دو قطعه زمین هر یک به مساحت 152 متر مربع به منظور ساخت محل سکونت بیماران مبتلا به جزام از دیگر اقدامات انجام شده در راستای بهبود کیفی خدمات به شمار می رود.

معاون توسعه مدیریت و منابع: 640 تخت بستری در مناطق زیر پوشش دانشگاه در حال ساخت است

  • PDF

اتمام طرح توسعه و تجهیز دانشکده دندانپزشکیمعاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: به منظور گسترش خدمات به زائران و مجاوران بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در حال حاضر 640 تخت بستری با زیر بنای 69 هزار متر مربع در مناطق زیر پوشش دانشگاه در حال اجراست.

به گزارش وب دا، دکتر بحرینی در حال ساخت بودن بیمارستان شهید هاشمی نژاد را از مهمترین طرح های در حال اجرا عنوان کرد و گفت: این پروژه در قالب 320 تخت بستری با زیر بنای 33 هزار متر مربع با 75 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

وی خاطر نشان کرد: در صورت تامین اعتبارات مورد نیاز، تلاش می شود این پروژه که در یکی از مناطق کم برخوردار مشهد در حال ساخت است تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیمارستان امداد و نجات جنوب را از دیگر پروژه های در حال اجرای دانشگاه عنوان کرد و گفت: این پروژه که بر اساس منویات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم احداث و تجهیز دو بیمارستان امدادی در دو ورودی شهر مشهد از سال 88 در دستور کار قرار گرفته بود پس از وقفه چندین ساله به دلیل کمبود اعتبارات از سال گذشته به طور مجدد عملیات اجرایی آن آغاز شد.

دکتر بحرینی با بیان اینکه بیمارستان امداد و نجات جنوب با زیر بنای 22 هزار متر مربع و 100 تخت بستری در حال ساخت است تصریح کرد: بر اساس تفاهم نامه ای که میان وزارت بهداشت، استانداری خراسان رضوی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان منعقد شد، مبلغ 250 میلیارد ریال از محل ردیف ملی اوراق خزانه برای فعال سازی پروژه تخصیص یافته است و در حال حاضر در حال اجراست.

وی اجرای بیمارستان 64 تختخوابی گلبهار با 25 درصد پیشرفت کار و تکمیل اورژانس 100 تختخوابی بیمارستان قائم(عج) را از دیگر پروژه های در حال اجرای دانشگاه عنوان کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در سال های اخیر با حمایت دولت اقدامات زیر بنایی موثری در حوزه بهداشت و درمان استان انجام شده است اظهار کرد: در ابتدای دولت تدبیر و امید 38 پروژه عمرانی اعم از احداث بیمارستان، پایگاه اورژانس، مرکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی، توسعه بخش های بیمارستانی و سایر فضاهای آموزشی و رفاهی به صورت نیمه تمام و یا متوقف بود که با حمایت ویژه دولت و تامین اعتبارات لازم 37 پروژه فعال و تا کنون 35 پروژه به بهره برداری رسیده است.

دکتر بحرینی خاطر نشان کرد: در سال های اخیر یک هزار و 200 تخت بیمارستانی شامل شش بیمارستان با زیر بنای 95 هزار متر مربع در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بهره برداری رسیده است.

 

 

 

 

 

 

با حضور وزیر بهداشت؛ افتتاح تالار شهید هاشمی نژاد بیمارستان امام رضا(ع) مشهد

  • PDF

 با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، تالار اجتماعات شهید هاشمی نژاد مرکز آموزشی پژوهشی درمانی امام رضا(ع) به بهره برداری رسید.

به گزارش وب دا، تالار شهید هاشمی نژاد با ظرفیت 145 نفر و قابلیت افزایش تا 250 نفر به منظور برگزاری نشست های عمومی و تخصصی با قابلیت ارائه بحث و گفتگو، سیستم رای گیری و مانیتور بازسازی و مجهز به سیستم های صوت و تصویر  به بهره برداری رسید.

این تالار در طبقه دوم مجموعه آموزشی بیمارستان امام رضا(ع)  با هزینه ای حدود 20 میلیارد ریال به بهره برداری رسید و نخستین جلسه رسمی آن با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، معاونین و روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور برگزار شد.

این تالار پیش از این به صورت سالن همایش بود و حدود 50 سال  از ساخت آن می گذشت و در حال حاضر با تغییر کاربری آن به سالن کنفرانس بزرگترین و مجهزترین سالن کنفرانس در دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

سیستم کنفرانس اتوتراکینگ، سیستم تصویربرداری فول اچ دی، سیستم اتوماسیون تصویر همراه با ویدئو کنفرانس از دیگر قابلیت های این تالار است.

پیشرفت 75 درصدی پروژه جدید بیمارستان شهید هاشمی نژاد

  • PDF

پیشرفت 70 درصدی پروژه بیمارستان شهید هاشمی نژادرییس اداره نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از پیشرفت 75 درصدی پروژه بیمارستان شهید هاشمی نژاد خبر داد.

سید مهدی صداقت در گفتگو با وب دا اظهار کرد: پروژه بیمارستان شهید هاشمی نژاد در راستای خدمات رسانی به مردم منطقه در قالب 320 تخت بستری در هفت بلوک و 34 هزار متر مربع زیر بنا در حال ساخت است.

وی نمای بیمارستان هاشمی نژاد را منحصر به فرد دانست و خاطر نشان کرد: پروژه بیمارستان هاشمی نژاد مشهد دارای سازه بتونی بوده و نمای بیمارستانی تلفیقی از معماری ایرانی اسلامی می باشد.

رییس اداره نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد پروژه های بیمارستان امداد و نجات جنوب، اورژانس بیمارستان قائم(عج) و بیمارستان شهید هاشمی نژاد را از مهمترین طرح های در حال اجرا این دانشگاه عنوان کرد: این پروژه ها با ظرفیت حدود 700 تخت بستری در حال اجراست و با بهره برداری از آن گام مهمی در راستای خدمات رسانی به زائران و مجاوران برداشته می شود.  

مهندس صداقت در خصوص ساخت بیمارستان امداد و نجات جنوب گفت: ساخت این بیمارستان در سال ۸۸ با پیش بینی اولیه برخورداری از ۱۰۰ تخت آغاز شد اما به دلیل پاره‌ای مشکلات مالی ناشی از تحریم‌ها در سال ۹۰ با ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی متوقف شد.

وی ادامه داد: این پروژه از سال گذشته با مکاتبات انجام شده با دفتر مقام معظم رهبری و سایر مسئولان بالادستی کشور در ردیف پروژه‌های لازم الاجرا قرار گرفت و ساخت آن با فروش ۲۵۰ میلیارد ریال اوراق قرضه و پیش بینی برخورداری از ۲۰۰ تخت بیمارستانی از سر گرفته شد.

رییس اداره نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در سال های اخیر اقدامات مهمی در توسعه تخت های بیمارستانی و فضاهای درمانی در مناطق زیر پوشش دانشگاه برداشته شده است اظهار کرد: در این مدت بیش از یک هزار و 600 تخت بیمارستانی به مجموع تخت های بستری دانشگاه افزوده شده است.

آخرین اخبار