اورژانس مرکزی بیمارستان شهید کامیاب آماده بهره برداری شد

  • PDF

مدیر مرکز آموزشی پژوهشی درمانی شهید کامیاب از آماده بهره برداری شدن اورژانس متمرکز این مرکز خبر داد و گفت: در حال حاضر کار تجهیز این اورژانس به اتمام رسیده و مراحل پیش راه اندازی آن آغاز شده است.

دکتر مسعود خانی درگفتگو با وب دا اظهار کرد:  اورژانس جدید بیمارستان شهید کامیاب  در مساحت یک هزار و 367 مترمربع و زیر بنای 4 هزار و 579  متر مربع در ضلع جنوب شرقی بیمارستان شهید کامیاب در سه و نیم طبقه و با هزینه ای بالغ بر 70 میلیارد ریال ساخته شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بستری بیمار به طور آزمایشی در این بخش آغاز شده است خاطر نشان کرد: با بهره برداری از این پروژه گام موثری در خدمات رسانی به مجاوران و زائران بارگاه منور رضوی و رسیدگی مطلوب به مراجعین سوانح برداشته می شود.

مدیر بیمارستان شهید کامیاب اظهار کرد: این اورژانس با ظرفیت ۱۵ تخت و یک اتاق عمل و راه اندازی یک دستگاه رادیولوژی و ۱۲ تخت آی سی یو تروما و بخش سوانح با ظرفیت ۳۰ تخت آماده ارائه خدمت به بیماران شده است.

دکتر خانی با تاکید براینکه طبقه منهای یک ، شامل موتور خانه ، اتاق برق  ، مجموعه اکسیژن ساز مرکزی و ساکشن و رختکن آقایان و خانم ها است، ادامه داد: طبقه همکف نیز شامل واحد تصویربرداری اورژانس ، پذیرش و ترخیص بیماران سرپایی و اورژانس و بخش بستری موقت  با ظرفیت ۱۷ تخت بستری ،اتاق عمل سرپایی، گچگیری ، ریکاوری و اتاق استراحت پرسنل است.

دکتر خانی افزود: طبقه مثبت یک مجهز به یک بخش ICU به ظرفیت ۱۲تخت  و بخش سوانح خانمها و اقایان هرکدام با ظرفیت ۱۷ تخت بستری و مجموع ۳۴ تخت جهت بیماران بستری کمتر از ۲۴ ساعت بستری است.

مدیر بیمارستان شهید کامیاب بیان کرد: طبقه مثبت دو نیز مجهز به یک بخش ICU به ظرفیت ۱۰تخت و آزمایشگاه مرکزی بیمارستان و پاویون پزشکان و دستیاران مقیم با امکانات مربوطه است.

 

اورژانس جدید بیمارستان شهید کامیاب بزودی به بهره برداری می رسد

  • PDF

آغاز فعالیت گروه اموزشی جراحی عمومی در بیمارستان شهید کامیاب مشهدمدیر بیمارستان شهید کامیاب از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، از بهره برداری  پروژه جدید اورژانس این مرکز در آینده نزدیک خبر داد.

دکتر مسعود خانی در گفتگو با وب دا با بیان اینکه از امروز پیش بهره برداری و بستری بیمار در این بخش انجام می شود اظهار کرد: اورژانس جدید بیمارستان شهید کامیاب با عرصه 1367 مترمربع و اعیان 4579 متر مربع در ضلع جنوب شرقی بیمارستان شهید کامیاب در سه و نیم طبقه ساخته شده است.  

دکتر خانی با اشاره به اینکه بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و موافقت های صورت گرفته ، به زودی بخشی از پروژه اورژانس متمرکز بیمارستان راه اندازی می شود ، تصریح کرد: این اورژانس با ظرفیت 15 تخت و یک اتاق عمل و راه اندازی یک دستگاه رادیولوژی و 12 تخت آی سی یو تروما و بخش سوانح با ظرفیت 30 تخت آماده ارائه خدمت به بیماران است.

وی با تاکید براینکه طبقه منهای یک با مساحت 478متر مربع ، شامل موتور خانه ، اتاق برق  ، مجموعه اکسیژن ساز مرکزی و ساکشن و رختکن آقایان و خانم ها راهروی ارتباطی است، ادامه داد: طبقه همکف نیز با مساحت 1367متر مربع شامل واحد تصویربرداری اورژانس ، پذیرش و ترخیص بیماران سرپایی و اورژانس و بخش بستری موقت  با ظرفیت 17 تخت بستری ،اتاق عمل سرپایی، گچگیری ، ریکاوری و اتاق استراحت پرسنل است.

دکتر خانی افزود: طبقه مثبت یک با مساحت 1367 متر مربع نیز مجهز به یک بخش ICU به ظرفیت 12تخت  و بخش سوانح خانمها و اقایان هرکدام با ظرفیت 17 تخت بستری و مجموع 34 تخت جهت بیماران بستری کمتر از 24 ساعت بستری است.

مدیر بیمارستان شهید کامیاب بیان کرد: طبقه مثبت دو نیز با مساحت 1367 متر مربع مجهز به یک بخش ICU به ظرفیت 10تخت و آزمایشگاه مرکزی بیمارستان و پاویون پزشکان وآسیستانهای مقیم با امکانات مربوطه است؛ در مجموع هزینه های انجام شده در این مجموعه تاکنون بالغ بر 70 میلیارد ریال بوده است .

دکتر خانی ضمن قدردانی از حمایت های دکتر بحرینی ، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد و تیم اجرایی ایشان گفت: تعداد تخت های آی سی یو تروما این بیمارستان با افزایش 12 تخت آی سی یو اورژانس جدید به 70 تخت آی سی یو تروما در این مرکز درمانی می رسد که این تعداد تخت ای سی یو در نوع خود در بین مراکز درمانی بی  نظیر است.

به همین منظور سرپرست معاونت توسعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعی از مدیران این حوزه  با حضور در بیمارستان شهید کامیاب ضمن بازدید از اورژانس جدید این مرکز، در نشستی با رییس و مدیران بیمارستان در جریان اقدامات انجام شده قرار گرفت.

24 مرکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد زیر پوشش طرح ارتقاء هتلینگ قرار گرفتند

  • PDF

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در قالب برنامه تحول نظام سلامت، 24 مرکز درمانی زیر پوشش برنامه ارتقاء هتلینگ قرار گرفتند.

دکتر بحرینی در گفتگو با وب دا، خاطر نشان کرد: بازسازی و توسعه فضاهای درمانی یکی از مهمترین اقداماتی بود که در سال های اخیر در مناطق زیر پوشش دانشگاه به اجرا در آمد که در این راستا 330 هزار متر مربع از فضاهای بیمارستانی دانشگاه بهسازی و بازسازی شد.

افزوده شدن 220 تخت بستری به مجموع تخت های بستری بیمارستان قائم(عج)

وی هتلینیگ بیمارستان قائم(عج) را از مهمترین اقدامات در این راستا عنوان کرد و گفت: در قالب این برنامه تا کنون عملیات اجرایی 16 بخش از 27 بخش به طور کامل به اتمام رسیده است که موجب افزایش 220 تخت بستری به مجموع تخت های این مرکز شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه با اجرای برنامه هتلینگ بستری شدن بیماران در راهروهای بیمارستان قائم(عج) به دلیل کمبود فضای فیزیکی به طور کامل مرتفع شد تصریح کرد: بازسازی  8 اتاق عمل از مجموع 22 اتاق عمل، بهسازی 3 بخش اورژانس از مجموع 5 اورژانس و ایجاد اورژانس متمرکز از دیگر اقدامات در این مرکز به شمار می رود.

بهسازی و بازسازی بخش های بیمارستان ابن سینا و دکتر حجازی

دکتر بحرینی خاطر نشان کرد: در گذشته قشر فراموش شده بیماران روان در فضاهای نامناسب و بدون تهویه نگهداری می شدند که اکنون با اصلاحات صورت گرفته در برخی از بخش های بیمارستان روانپزشکی دکتر حجازی و ابن سینا، بیماران در فضاهای بسیار مناسب و استاندارد بستری می شوند.

وی تصریح کرد: در این دو مرکز تا کنون 11 بخش بستری از 23 بخش و یک بخش اورژانس به صورت کامل بازسازی شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تملک اراضی دارای کاربری بهداشتی درمانی از طریق اداره کل راه و شهرسازی استان به مساحت 24 هزار متر مربع و تملک دو قطعه زمین هر یک به مساحت 152 متر مربع به منظور ساخت محل سکونت بیماران مبتلا به جزام از دیگر اقدامات انجام شده در راستای بهبود کیفی خدمات به شمار می رود.

معاون توسعه مدیریت و منابع: 640 تخت بستری در مناطق زیر پوشش دانشگاه در حال ساخت است

  • PDF

اتمام طرح توسعه و تجهیز دانشکده دندانپزشکیمعاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: به منظور گسترش خدمات به زائران و مجاوران بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در حال حاضر 640 تخت بستری با زیر بنای 69 هزار متر مربع در مناطق زیر پوشش دانشگاه در حال اجراست.

به گزارش وب دا، دکتر بحرینی در حال ساخت بودن بیمارستان شهید هاشمی نژاد را از مهمترین طرح های در حال اجرا عنوان کرد و گفت: این پروژه در قالب 320 تخت بستری با زیر بنای 33 هزار متر مربع با 75 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

وی خاطر نشان کرد: در صورت تامین اعتبارات مورد نیاز، تلاش می شود این پروژه که در یکی از مناطق کم برخوردار مشهد در حال ساخت است تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیمارستان امداد و نجات جنوب را از دیگر پروژه های در حال اجرای دانشگاه عنوان کرد و گفت: این پروژه که بر اساس منویات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم احداث و تجهیز دو بیمارستان امدادی در دو ورودی شهر مشهد از سال 88 در دستور کار قرار گرفته بود پس از وقفه چندین ساله به دلیل کمبود اعتبارات از سال گذشته به طور مجدد عملیات اجرایی آن آغاز شد.

دکتر بحرینی با بیان اینکه بیمارستان امداد و نجات جنوب با زیر بنای 22 هزار متر مربع و 100 تخت بستری در حال ساخت است تصریح کرد: بر اساس تفاهم نامه ای که میان وزارت بهداشت، استانداری خراسان رضوی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان منعقد شد، مبلغ 250 میلیارد ریال از محل ردیف ملی اوراق خزانه برای فعال سازی پروژه تخصیص یافته است و در حال حاضر در حال اجراست.

وی اجرای بیمارستان 64 تختخوابی گلبهار با 25 درصد پیشرفت کار و تکمیل اورژانس 100 تختخوابی بیمارستان قائم(عج) را از دیگر پروژه های در حال اجرای دانشگاه عنوان کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در سال های اخیر با حمایت دولت اقدامات زیر بنایی موثری در حوزه بهداشت و درمان استان انجام شده است اظهار کرد: در ابتدای دولت تدبیر و امید 38 پروژه عمرانی اعم از احداث بیمارستان، پایگاه اورژانس، مرکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی، توسعه بخش های بیمارستانی و سایر فضاهای آموزشی و رفاهی به صورت نیمه تمام و یا متوقف بود که با حمایت ویژه دولت و تامین اعتبارات لازم 37 پروژه فعال و تا کنون 35 پروژه به بهره برداری رسیده است.

دکتر بحرینی خاطر نشان کرد: در سال های اخیر یک هزار و 200 تخت بیمارستانی شامل شش بیمارستان با زیر بنای 95 هزار متر مربع در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بهره برداری رسیده است.

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار