با حضور رییس دانشگاه، افتتاح شبکه بهداشت و درمان طرقبه و شاندیز

  • PDF

همزمان با دهه مبارک فجر، با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، شبکه بهداشت و درمان شهرستان طرقبه و شاندیز به بهره برداری رسید.

به گزارش وب دا، این طرح در زیر بنای 580 متر مربع و در دو طبقه با اعتباری بیش از 9 میلیارد و 300 میلیون ریال زیر نظر مدیریت فنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مدت شش ماه ساخته شده است.

در قالب برنامه تحول نظام سلامت و در راستای ارتقاء کیفی خدمات بهداشتی ودرمانی تمامی مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی زیر پوشش این شهرستان  شامل نورآباد، ابرده، شاندیز و طرقبه نیز بهسازی و یا بازسازی شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مراسم بهره برداری از این پروژه ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر، با تاکید بر اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اقدامات مهمی در راستای رفع محرومیت و گسترش خدمات در مناطق مختلف کشور انجام شده است تصریح کرد: تمامی اقداماتی که در  کشور انجام شده حاصل وحدت میان مسئولان و مردم است که به پیشرفت و آبادانی کشور منجر شده است.

دکتر محمد رضا دارابی با بیان اینکه وضعیت بهداشت و درمان کشور با پیش از پیروزی انقلاب اسلامی قابل قیاس نیست تصریح کرد: توسعه خدمات بهداشتی و درمانی، توسعه مراکز بهداشتی در مناطق مختلف کشور اعم از روستایی و شهری، توسعه بیمارستان ها و تخت های بیمارستانی، ارتقاء شاخص های بهداشتی از دستاوردهای مهمی است که در این حوزه کسب شده است.

وی با بیان اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم نیز موضوع سلامت به یکی از مهمترین دغدغه های مسئولان بلند پایه کشور تبدیل شد و اقداماتی که در این حوزه صورت گرفت کم سابقه بوده است خاطر نشان کرد: ایجاد یک هزار و 200 تخت بیمارستانی، افتتاح مراکز درمانی جدید، ساخت مراکز جامع سلامت، پایگاه های بهداشتی و درمانی و خانه های بهداشت، توسعه خدمات بهداشتی به مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر تنها بخشی از اقداماتی است که در این مدت در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شده است.

بهره برداری از مرکز جامع سلامت میامی نیز از دیگر برنامه های ششمین روز از دهه مبارک فجر در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به شمار می رود.

گفتنی است: همزمان با دهه مبارک فجر 36 پروژه بهداشتی درمانی و خدماتی با اعتباری بالغ بر 320 میلیارد ریال در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بهره برداری می رسد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.