پایگاه منطقه ای انتقال خون خراسان رضوی در شهرک دانش و سلامت ساخته می شود

  • PDF

استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در تکمیل پروژه های خود احتمال می دهیم در مدت 18 ماه فاز اول پروژه جابه جایی پایگاه منطقه ای انتقال خون خراسان رضوی در اراضی زکریا انجام شود.

علیرضا رشیدیان در گفت و گو با وب دا؛ گفت: مدت ها است در حوزه توسعه های پزشکی با وجود کمبودهایی که در حوزه بودجه های عمرانی وجود دارد از ظرفیت های استانی جهت رفع نیازها استفاده می شود.

 وی ادامه داد: این ظرفیت ها بر اساس تغییرات و تبدیل مجموعه های اموال و املاکی که مربوط به دستگاه مربوطه است ایجاد می شود تا از طریق تبدیل این اموال به پروژه های قابل فروش و از محل درآمد این واگذاری، نیاز مربوطه مرتفع گردد.

رشیدیان اذعان داشت: بر این اساس سازمان انتقال خون نیز مرکزی دارد؛ که مدت ها است نیمه کاره مانده و با توجه به این که این مکان از نظر نیاز کاری مناسب با ماموریت سازمان نیست می توان این مرکز را واگذاری کرد.

 استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: بر اساس پیگیری دکتر دارابی و دکتر اسلامی بنا شد؛ تا این ساختمان نیمه کاره واگذار شود و از محل درآمد این واگذاری پروژه ای را با نگاه آینده نگرانه بتوانیم برای سازمان انتقال خون ایجاد کنیم.

رشیدیان تاکید کرد: با ظرفیتی که دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص تکمیل پروژه های خود دارد احتمال می دهیم فاز یک این پروژه را بتوانیم 18 ماهه تمام کرده تا از این حالت فشردگی و محدودیت مکانی خارج شویم.

وی گفت:  هر جا حادثه ای رخ می دهد باید بانک های خون آماده و پاسخگوی نیازها باشد و در بازدید انجام شده همه عزیزان سازمان انتقال خون مانند روزهای عادی کاری در حال خدمت بودند؛ تا اگر نیازی پیش بیاید بتوانند آن را رفع کنند.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: این حضور را تمامی بخش های دانشگاه علوم پزشکی مشهد با مدیریت خوب این دانشگاه جهت  خدمت رسانی به مصدومان و مجروحان دارا می باشد که جای تقدیر و تشکر دارد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار