اورژانس جدید بیمارستان شهید کامیاب بزودی به بهره برداری می رسد

  • PDF

آغاز فعالیت گروه اموزشی جراحی عمومی در بیمارستان شهید کامیاب مشهدمدیر بیمارستان شهید کامیاب از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، از بهره برداری  پروژه جدید اورژانس این مرکز در آینده نزدیک خبر داد.

دکتر مسعود خانی در گفتگو با وب دا با بیان اینکه از امروز پیش بهره برداری و بستری بیمار در این بخش انجام می شود اظهار کرد: اورژانس جدید بیمارستان شهید کامیاب با عرصه 1367 مترمربع و اعیان 4579 متر مربع در ضلع جنوب شرقی بیمارستان شهید کامیاب در سه و نیم طبقه ساخته شده است.  

دکتر خانی با اشاره به اینکه بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و موافقت های صورت گرفته ، به زودی بخشی از پروژه اورژانس متمرکز بیمارستان راه اندازی می شود ، تصریح کرد: این اورژانس با ظرفیت 15 تخت و یک اتاق عمل و راه اندازی یک دستگاه رادیولوژی و 12 تخت آی سی یو تروما و بخش سوانح با ظرفیت 30 تخت آماده ارائه خدمت به بیماران است.

وی با تاکید براینکه طبقه منهای یک با مساحت 478متر مربع ، شامل موتور خانه ، اتاق برق  ، مجموعه اکسیژن ساز مرکزی و ساکشن و رختکن آقایان و خانم ها راهروی ارتباطی است، ادامه داد: طبقه همکف نیز با مساحت 1367متر مربع شامل واحد تصویربرداری اورژانس ، پذیرش و ترخیص بیماران سرپایی و اورژانس و بخش بستری موقت  با ظرفیت 17 تخت بستری ،اتاق عمل سرپایی، گچگیری ، ریکاوری و اتاق استراحت پرسنل است.

دکتر خانی افزود: طبقه مثبت یک با مساحت 1367 متر مربع نیز مجهز به یک بخش ICU به ظرفیت 12تخت  و بخش سوانح خانمها و اقایان هرکدام با ظرفیت 17 تخت بستری و مجموع 34 تخت جهت بیماران بستری کمتر از 24 ساعت بستری است.

مدیر بیمارستان شهید کامیاب بیان کرد: طبقه مثبت دو نیز با مساحت 1367 متر مربع مجهز به یک بخش ICU به ظرفیت 10تخت و آزمایشگاه مرکزی بیمارستان و پاویون پزشکان وآسیستانهای مقیم با امکانات مربوطه است؛ در مجموع هزینه های انجام شده در این مجموعه تاکنون بالغ بر 70 میلیارد ریال بوده است .

دکتر خانی ضمن قدردانی از حمایت های دکتر بحرینی ، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد و تیم اجرایی ایشان گفت: تعداد تخت های آی سی یو تروما این بیمارستان با افزایش 12 تخت آی سی یو اورژانس جدید به 70 تخت آی سی یو تروما در این مرکز درمانی می رسد که این تعداد تخت ای سی یو در نوع خود در بین مراکز درمانی بی  نظیر است.

به همین منظور سرپرست معاونت توسعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعی از مدیران این حوزه  با حضور در بیمارستان شهید کامیاب ضمن بازدید از اورژانس جدید این مرکز، در نشستی با رییس و مدیران بیمارستان در جریان اقدامات انجام شده قرار گرفت.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.