نصب سه دستگاه هواساز در بخش های کرونایی بیمارستان قائم(عج)

  • PDF

اختصاص دو بخش به بیماران کرونایی در بیمارستان قائم(عج)مدیر منابع فیزیکی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از خریداری و در حال نصب بودن سه دستگاه هواساز در بخش های بستری بیماران کرونایی مرکز آموزشی پژوهشی درمانی قائم(عج) خبر داد.

مهندس علی رحیمی مومن در گفتگو با وب دا خاطر نشان کرد: با توجه به بستری بیماران کرونایی و اختصاص بخشهایی از بیمارستان به این بیماران و جهت تامین هر چه بهتر کیفیت سیستم تهویه مطبوع آن بخش ها ، تعداد سه عدد هواساز هایژنیک، خریداری و در حال نصب است.

وی افزود: با توجه به دستور رییس دانشگاه مبنی بر توسعه زیر ساخت های آزمایشگاهی در زمینه تست کرونا ، آزمایشگاه تست و تشخیص کرونا در بیمارستان قائم(عج)در حال ساخت است و به زودی راه اندازی خواهد شد.

مدیر منابع فیزیکی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اجرای طرح های بازسازی و نوسازی تاسیسات زیر بنایی بیمارستان قائم  (عج) خبر داد و گفت:  با توجه به اجرای طرح بازسازی بخش‌های بستری بیمارستان قائم (عج) در قالب طرح تحول نظام سلامت ، فرسودگی و قدیمی بودن بیمارستان و فعال بودن همه بخش ها و استفاده همزمان از تاسیسات بیمارستان ، نوسازی تاسیسات زیر بنایی یکی از چالش‌ها و مشکلات اجرایی این مرکز به شمار می رود.

وی افزود: در این راستا، پس از انجام  ارتباط میان موتورخانه بخش های توسعه یافته و قدیم که نتیجه آن حل مشکل چندین ساله دمای آب چیلد (آبی که توسط چیلر ها سرد شده و جهت سرمایش در یک سیکل به کار می رود)  بخشهای بلوک هایE&F&G&H بود، عایق کاری لوله های لوپ ارتباطی با سایزهای ۸ و ۱۰ و۱۲ اینچ آغاز گردیده است.

مدیر منابع فیزیکی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد:در همین زمینه اصلاح لوله های  سیستم آب مصرفی بیمارستان جهت تامین فشار مناسب آب در طبقات فوقانی  شامل ساخت انشعابات جدید و تعویض لوله های اصلی آب مصرفی از موتورخانه تا داکت ها  توسط پیمانکار در حال انجام است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.