اهدای یک دستگاه هودبیوشیمی توسط بنیاد امور بیماریهای خاص کشور به بخش شیمی درمانی کاشمر

  • PDF

کمک 300 میلیون تومانی خیر سلامت به بیمارستان شهید هاشمی نژادمدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمراز اهدای یک دستگاه هودبیوشیمی توسط بنیاد امور بیماریهای خاص به بخش شیمی درمانی کاشمرخبر داد.

دکتر محمد جواد یزدانی در گفتگو با وب دا اظهار کرد: این بنیاد با توجه به بررسی شرایط مراکز درمانی در جهت بهبود خدمات درمانی به بیماران خاص، برخی از اقلام مورد نیاز بخش‌های درمانی را به بیمارستان‌ها و کلینیک‌های درمانی مربوطه اهدا می‌نماید.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمرخاطر نشان کرد: در ماههای گذشته بنیاد امور بیماران خاص کشور اقلام دیگری راشامل پنج تخت  به همراه تشک، پله پای تخت و کمد کنار تخت و همچنین سه دستگاه فشار سنج و یک ترالی اورژانس به این بخش اهدا نموده بود.

کمک 700 میلیون ریالی خیر سلامت به بیمارستان ولی عصر ( عج ) بردسکن

  • PDF

کمک 300 میلیون تومانی خیر سلامت به بیمارستان شهید هاشمی نژادخیر سلامت مبلغ 700 میلیون ریال جهت توسعه و ساخت بخش ICU بیمارستان ولی عصر ( عج ) شهرستان بردسکن اهداء نمود .

مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان بردسکن با اشاره به اینکه توسعه و ساخت فضاهای فیزیکی و تجهیز آن در مراکز بهداشتی و درمانی نقش موثری در ارتقاء خدمات به شهروندان دارد اظهار کرد : با ساخت و راه اندازی و تجهیز بخش ICU بیمارستان بسیاری از مشکلات بیماران بدحال که نیاز به مراقبت ویژه دارند بر طرف می گردد .

دکتر عاقلتر با توجه به وضعیت موجود بیمارستان خاطر نشان کرد : در حال حاضر بیمارانی که نیاز به مراقبت ویژه دارند بدلیل عدم وجود بخش مورد نظر در این شهرستان به مراکز دیگر اعزام می گردند  و با توجه به حال نامناسب این بیماران ممکن است خطراتی در حین انتقال با توجه به بعد مسافت برای بیمار بوجود آید و همچنین بدلیل محدود بودن این خدمات در شهرستانهای دیگر ، ممکن است تا خالی شدن تخت مورد نظر مدت زمان طولانی طول بکشد که این امر هم باعث بروز مشکلاتی برای بیماران بوجود می آورد .

وی تصریح کرد: ساخت و تجهیزو راه اندازی  این بخش از الزامات شهرستان می باشد  که جهت این امر همت و همیاری خیرین سلامت نقش موثری در تسریع راه اندازی آن خواهد داشت .

گفتنی است: مبلغ اهدایی توسط خیر سلامت دکتر حسین محزون به شبکه بهداشت و درمان بردسکن اهدا شده است.

اهتمام به رفع مشکلات و دغدغه‌های اجتماعی از مهمترین اهداف سازمان های مردم نهاد

  • PDF

همکاری 68 سازمان مردم نهاد در حوزه اقدامات خیران سلامتمشاور امور اجتماعی رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی ضمن گرامیداشت روز تشکلها ومشارکتهای اجتماعی تاکید نموده است: خاصیت و ذات فعالیت در قالب تشکل‌های تخصصی و مردم‌نهاد، بهره‌مندی از نعمت حضور مردم و اهتمام به رفع مشکلات و دغدغه‌های اجتماعی است.

به گزارش وب دا، دکتر غلامحسن خدایی در این پیام آورده است: سازمان‌های مردم‌نهاد ، نهادهای خودجوش مدنی هستند که احساس مسئولیت را وظیفه خود و رسیدن به آرمان‌های جامعه والا و عاری از مشکلات را هدف نهایی خود می‌دانند، از اعتماد اجتماعی بالا برخوردار بوده و همیار و همگام با دردهای اجتماعی در جامعه قدم بر می‌دارند.

سازمان‌های مردم‌نهادحلقه اتصال دولت و مردم هستند که می‌توانیم با کمک آنها کارهای بزرگی را در حل معضلات جامعه انجام دهیم. تجربه نشان داد که سازمان‌های مردم‌نهاد وخیرین می‎توانند با ورود به مباحث مختلف اجتماعی ازجمله سلامت  اقدام اثرگذاری در تحقق رويكرد اجتماعي كردن سلامت با پشتوانه‌هاي نظري و علمي داشته باشند.

با توجه به راهبرد اجتماعي شدن امر سلامت سمن‌ها وخیرین نیک اندیش به‌عنوان یاوران نهادهای اجرایی در حال فعالیت هستند و نقش اثرگذار و مهمی در کنترل و کاهش عوامل بیمای زاو درمان بیماران وتوانمند سازی خانواده ها وارتقا سلامت دارند.

اینجانب ضمن گرامیداشت روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی، این روز را به همه فعالان اجتماعیِ و تشکل‌های مردم‌نهاد وخیرین نیک اندیش بخصوص در حوزه سلامت تبریک گفته و از فعالیت و تلاش‌های خالصانه شماگرامیان درکاهش الام مردم عزیز کمال قدردانی و تشکر را دارم. ازخداوند منان توفیق بیش ازپیش را درارتقا سلامت مردم برایتان ارزومندم.

ضرورت تشکیل شبکه سازمان های مردم نهاد حوزه سلامت

  • PDF

مشاور امور اجتماعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ابراز کرد: تشکیل شبکه سازمانهای مردم نهاد حوزه سلامت یک ضرورت است زیرا به این شکل می توان بسیاری از خدمات یکپارچه را به آنها ارائه کرد و پایش درستی نیز از فعالیت این سازمانها داشت.

به گزارش وب دا، دکتر خدایی در نشست با مسئولان سازمان های مردم نهاد با اشاره به اینکه سازمان های مردم نهاد باید متوجه باشند که در چه تاریخی مجوز آنها به اتمام می رسد، عنوان کرد: گاهی از اوقات به سازمان مردم نهادی اعلام می شود که برای تمدید مجوز اقدام کند اما چون نیت خیرخواهانه پشت برگزاری برنامه ها است سهل انگاری می کند که در نهایت این سهل انگاری به ضرر سازمان مردم نهاد تمام می شود؛ بنابراین تشکیل شبکه سازمان های مردم نهاد حوزه سلامت می تواند ما را در ارائه خدمات یکپارچه و پایش منظم این سازمان ها یاری رساند.

سازمان های مردم نهاد برای توسعه سرمایه نمادین خود تلاش کنند

مشاور امور اجتماعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: در فعالیتها و اهداف سازمان های دولتی و مردم نهاد حفظ سرمایه یکی از اولویت ها است که در این راستا سازمان های مردم نهاد برای توسعه سرمایه نمادین خود باید تلاش کنند.

دکتر خدایی با اشاره به اینکه سازمان ها باید بررسی کنند که تاکنون چقدر توانستند اعتماد را در اعضاء و بیماران خود ایجاد کنند، ابراز کرد: در سازمانهای مردم نهاد یکی از سرمایه های اصلی شان سرمایه اجتماعی است .

وی با بیان اینکه اگر سازمان مردم نهادی توانست افراد شاخصی را عضو سازمان خود کند همین حضور این چنین افرادی یک سرمایه نمادین است اظهار کرد: سرمایه های نمادین می توانند برای ما سرمایه مالی، اجتماعی و فرهنگی ایجاد کنند.

وی ابراز کرد: هر کدام از سازمان های مردم نهاد باید برای توسعه سرمایه نمادین واقعا تلاش کنند چرا که اینگونه افراد و شخصیت های مطرح در واقع یک نفر نیستند؛ بلکه تعداد بی شماری از افراد مختلف در پی این حضور افراد شاخص، جذب سازمان مردم نهاد می شوند که حتی فواید مالی نیز دارند.

وی با اشاره به اینکه سرمایه های فرهنگی نیز یکی دیگر از سرمایه های مهم سازمان ها هستند، بیان کرد: سازمان های دولتی و مردم نهاد باید برای رسیدن به موفقیت، اهداف و نقشه راه مشخصی داشته باشند و از سرمایه هایی که در اختیار دارند به بهترین شکل استفاده کنند.

دکتر خدایی گفت: یکی دیگر از وظایف سازمانهای مردم نهاد ایجاد روحیه مطالبه گری از مسئولان است که باید این روحیه تقویت شود اما باید توجه داشت مطالبه گری با بهانه گیری و انتقاد کوبنده متفاوت است .

وی با تاکید براینکه مردم باید مسئولان را امر به معروف ونهی از منکر کنند، بیان کرد: برخی به اقدامات سازمان های مردم نهاد اعتقادی ندارند بنابراین این تصور  نباید برای شما دور از ذهن باشد اما می توان با کمک سرمایه های نمادین، اجتماعی و فرهنگی به جایگاه موردنظر رسید.

دکتر خدایی گفت: اثربخش ترین آموزش، آموزش از طریق پایش است؛ بنابراین سازمانهای مردم نهاد به پایش به چشم مچ گیری نگاه کنند زیرا از طریق پایش می توان به حل بسیاری از مشکلات سازمان های مردم نهاد کمک کرد.

وی با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد باید شیوه نامه ای برای خود تدوین کنند و براساس آن بتوانند خدماتی را به مردم ارائه کنند، بیان کرد: در زمینه پایش سازمان های مردم نهاد نیز یک سازمان،با ایده آال ذهنی سنجیده نمی شود بلکه از زمان تشکیل این سمن تا کنون فعالیتهای این سازمان مورد ارزیابی قرار می گیرد و در صورت پیشرفت قابل توجه مورد تشویق قرار می گیرد این موضوع بدان معنی است که در پایش هر سازمان با شرایط قبلی و چشم اندازهای بعدی خود ارزیابی خواهد شد.

 مشاور امور اجتماعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه 75 درصد حل مشکلات بهداشتی و درمانی مردم با کمک سایر سازمان های دولتی و سمن ها محقق خواهد شد، بیان کرد: از همین رو از سازمان های مردم نهاد درخواست می کنیم تا مردم را هر چه بیشتر با فواید نظام ارجاع، پزشک خانواده و پرونده الکترونیک سلامت آشنا کنند تا ما را در این مسیر یاری رسانند .

آخرین اخبار