سرپرست دانشگاه ؛خیرین نقش موثری در ارتقا حوزه سلامت دارند

  • PDF

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به نقش خیران در توسعه زیر ساخت های بهداشتی و درمانی اظهار کرد: حضور و مشارکت خیران ، نقش موثری در افزاش خدمات رسانی و ارتقاء حوزه سلامت دارد.

به گزارش وب دا، دکتر محمد حسین بحرینی در نشست با اعضای  هیات مدیریه انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی ضمن قدردانی از مشارکت و حمایت خیران در خدمات رسانی به بیماران خاطر نشان کرد: باید از ظرفیت مراکزدرمانی خیریه به عنوان زیر مجموعه های دانشگاه علوم  پزشکی در راستای خدمت رسانی به آحاد مردم به نحو احسن بهره برداری شود.

قائم مقام مدیرعامل مرکز درمانی رضا در مصاحبه با وبدا اظهار کرد: در این مرکز پیشرفته ترین خدمات درمانی و حمایتی با حضور 20 آنکولوژیست و با استفاده از 5 دستگاه شتاب دهنده به بیماران سرطانی ارائه می شود.

بهروز دانشور  با بیان اینکه ارائه خدمات به بیماران سرطانی مهمترین رویکرد این مرکز به شمار می رود افزود: در این راستا ساخت بیمارستان ناظران به همت خیرین  با هزینه بالغ بر 80 میلیارد تومان  با رویکرد درمان سرطان همراه با بستری واعمال جراحی  از سال 94 در مشهد آغاز شده است.  

وی خاطر نشان کرد: تلاش می شود این پروژه تا نیمه نخست سال آینده با 50 درصد ظرفیت به بهره برداری برسد.

بیماری های قلبی و عروقی دومین عامل مرگ و میر در کشور

  • PDF

مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در امور اجتماعی با بیان اینکه بیماری های قلبی و عروقی دومین عامل مرگ و میر در کشور محسوب می شود بر ضرورت گسترش فرهنگ سازی و افزایش آگاهی در حوزه سلامت  تاکید کرد.

به گزارش وب دا، دکتر خدایی در نخستین نشست تخصصی تاسیس انجمن حمایت از بیماران قلبی خراسان رضوی با بیان اینکه وزارت بهداشت در بهترین شرایط در 25 درصد سلامت جامعه موثر است و 75 درصد عوامل تاثیر گذار بر سلامت به عوامل دیگر ارتباط دارد خاطر نشان کرد: تشکیل انجمن بیماران قلب و عروق در استان گامی موثر در راستای افزایش مسئولیت پذیری اجتماعی و بهبود شرایط بیماران است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیماری های قلبی و عروقی دومین عامل مرگ و میر پس از سوانح رانندگی در کشور است خاطر نشان کرد: به طور حتم تشکیل انجمن ها در حوزه های مختلف موجب افزایش مشارکت مردم در ارتقاء سلامتی جامعه می شود.

دکتر رادپور استاد پیشکسوت و فوق تخصص قلب دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این نشست با بیان اینکه فقر فرهنگی و کمبود سواد سلامت مهمترین عامل بروز بسیاری از بیماری ها در جامعه است خاطر نشان کرد: به طور حتم افزایش فرهنگ سلامتی در راستای پیشگیری از بیماری های غیر واگیر به ویژه قلبی و عروقی نیازمند همکاری تمامی آحاد جامعه و افزایش مسئولیت پذیری اجتماعی است.

دکتر نظافتی دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیماری های قلبی را  از شایعترین علت مرگ و میر یاد عنوان کرد و گفت: با توجه به  تغییر سریع شیوه های درمان در بیماران قلبی و ضرورت حمایت از بیماران از نظر کمکهای فرهنگی و اقتصادی تشکیل انجمن حمایت از بیماران قلبی و عروقی  می تواند نقش موثری در راستای حمایت از بیماران با جلب اعتماد خیرین داشته باشد.

در ادامه این نشست دیگر اعضای انجمن حمایت از بیماران قلبی و عروقی به بیان نظرات و پیشنهادات خود در زمینه گسترش برنامه های انجمن و ارتقاء سلامت جامعه پرداختند.

 نخستین نشست تخصصی تاسیس انجمن حمایت از بیماران قلب و عروق خراسان رضوی با حضور دکتر خدایی مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در امور اجتماعی، اساتید و متخصصین قلب عروق ، رییس دانشکده بهداشت، رییس دانشکده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی، اساتید و متخصصین روانشناسی سلامت دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از خیرین و نیک اندیشان استان برگزار شد.

كمك ٤٠٠ميليون ريالي خير سلامت به اورژانس كوهسنگي بيمارستان قائم(عج)

  • PDF

اهدای یک دستگاه هودبیوشیمی توسط بنیاد امور بیماریهای خاص کشور به بخش شیمی درمانی کاشمرمعاون توسعه مرکز آموزشی پژوهشی درمانی قائم(عج) اظهار کرد: خیر سلامت 400 میلیون ریال برای تجهیز اورژانس این مرکز اهدا کرد.

دکتر حسن خدا پرست در گفتگو با وب دا اظهار کرد: خیر سلامت در یک اقدام خیر خواهانه این مبلغ را برای تکمیل تجهیزات مورد نیاز اورژانس جدید بیمارستان قائم(عج) اهدا نموده است و هم چنین قول مساعد نسبت به رایزنی هایی در خصوص جذب مشارکت بقیه خیرین را داده است .

اورژانس کوهسنگی بیمارستان قائم(عج) آماده بهره برداری است که مبلغ 125 میلیارد ریال  برای تکمیل تجهیزات پزشکی آن تخمین زده شده است.

با راه اندازی و افتتاح  پروژه اورژانس کوهسنگی بیمارستان قائم (عج) ارائه خدمت به بیماران اورژانس که به این مرکز مراجعه می کنند بهتر و خدمت به زائرین و مجاورین حضرت علی بن موسی الرضا (ع) خواهد شد .

 

تاکید سرپرست دانشگاه بر تمرکز خیران سلامت در اجرای طرح های جامع

  • PDF

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به  عظمت وصف ناپذیرکارخیران حوزه سلامت در توسعه زیر ساخت های بهداشتی و درمانی تاکید کرد: اگرساخت و سازهای خیرین بر مبنای طرح های  جامع  و مورد نیاز انجام شود نتیجه  و سود بیشتری به  مردم  می رسد.

به گزارش وب دا، دکترمحمد حسین بحرینی در نشست دوست داران دانشگاه خاطر نشان کرد:  مدیران دانشگاه آماده همکاری همه جانبه در خصوص تعیین الویت و اهمیت برنامه ها،پروژه های کاربردی و مورد نیاز حوزه سلامت به  خیران هستند.

دکترعبداله بهرامی مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در امور خیرین  و روابط بین الملل  در  گفتگو با وبدا با اشاره  به اینکه  این  گروه  در تمام  حوزه های  بهداشت ،درمان،آموزشی ، پژوهشی ، غذا و دارو در زمینه های  مورد نیاز دانشگاه فعالیت دارند اظهار کرد:گروه دوستداران دانشگاه  متشکل از مدیران موفق و کارآفرین بخش خصوصی  و دولتی هستند که  در مشهد ودیگر شهرهای استان فعالیت میکنند.

دکتر عبدالله بهرامی ضمن اشاره بر یکی از اهداف مهم گروه دوستداران دانشگاه  مبنی بر راه اندازی شورای مشارکت های مردمی بیمارستانها  خاطر نشان کرد: مشهد در امور  مشارکت خیرین پیشتاز بوده است و فعالیت های زیادی را در شناسنامه کاری خود دارد.

وی با تاکید بر فعالیت های تخصصی کمیته ها ابراز کرد:برای تداوم گروه بایستی خیرین با شوراهای مشارکت سایر بیمارستانها، خیرین و مسئولین نهادها اعم از شهرداری، استانداری و دانشگاه ها از قبیل دانشگاه فردوسی ارتباط و تبادل اندیشه صورت گیرد.

 دکتر بهرامی  از نمونه فعالیت های گروه دوستداران دانشگاه  از جمله ؛بازسازی بخش کلیه بیمارستان امام رضا (ع)، ساخت آی سی یو بیمارستان قائم، همراه سرا و اورژانس بیمارستان طالقانی،ساخت کاردرمانی بیمارستان ابن سینا، کلینیک ویژه بیمارستان ابن سینا،  ساخت پروژه اورژانس عدالتیان،اورژانس بیمارستان شریعتی، بازسازی بخش پیوند بیمارستان امام رضا(ع)خبر داد.

گروه دوستداران  دانشگاه علوم پزشکی مشهد که متشکل  از  جمعی از افراد  نیک اندیش  ،خیر وعلاقمند به  خدمت در حوزه سلامت هستند در اواخر  دهه  70 تاسیس شد .

 

 

 

 

آخرین اخبار