شوراهای سلامت محلات ایجاد می شود

  • PDF

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، گفت: نقش فعالان حوزه سلامت از مجامع سلامت با تشکیل شوراهای سلامت محلات یک گام  جلوتر خواهد رفت.

دکتر حسینی در گفت‌وگو با وب دا؛ گفت: یکی از هفت راهبردی که استاندار برای کل استان در سال 1397 ترسیم کرده است توسعه همه جانبه و ارتقای سلامت است.

وی تاکید کرد: مجامع سلامت به سازمان دهی نقش دولت، بخش غیر دولتی، تشکل های غیر دولتی، بخش خصوصی و خیرین سلامت در حوزه سلامت می پردازد و بنا داریم با تشکیل شوراهای سلامت محلات یک گام در این راستا جلوتر رویم.

دکتر حسینی تاکید کرد: در سطح استان سه سند بالادستی جامع سلامت استان، جامع بیماری های غیر واگیر و جامع امنیت غذایی جهت توسعه سلامت تنظیم و به تصویب رسید.

وی متذکر شد: در این اسناد نقش تمامی دستگاه ها در ارتقا و سلامت را مشخص و بنا شد در هر جلسه کارگروه یکی از این دستگاه ها بر اساس ماموریت هایی که در این اسناد برای آن ها مشخص شده است گزارش کار بدهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، بیان داشت: در این جلسه  بحث امنیت غذایی کشتارگاه ها، مواد غذایی و بیماری بین دام و انسان مطرح شد؛ که از سازمان دامپزشکی خواسته شد زمین های کشتارگاه های سبزوار، تربت حیدریه، رشتخوار و تربت جام را آماده، اعتبارات لازم تخصیص پیدا کند و سم پاشی در مواردی که برای امر سلامت ضروری است اتفاق بیفتد.

دکتر حسینی  به انتقال اطلاعات کافی در خصوص بیماری وبا با توجه به نزدیکی فصل گرما اشاره کرد و بیان داشت: در خصوص ماده 48 که به ممنوعیت تبلیغات مواد آسیب رسان به امر سلامت در حوزه های مواد، کالا و غذا می پردازد؛ بنا شد این اقلام به دستگاه ها ابلاغ و برای این تبلیغات کارگروه تصمیم گیری کند.

وی به 64 شاخص عدالت اجتماعی اشاره کرد و ادامه داد: بر این اساس بنا شد؛ تا وضعیت دستگاه ها روشن شود، در جهت ارتقای عدالت اجتماعی در امر سلامت اقدام گردد و در نهایت کارگروه های سلامت و امنیت غذایی در سطح استان ارزیابی شوند.

معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، گفت: با توجه به سیاست های 14 گانه مقام معظم رهبری در خصوص جمعیت کمی و کیفی، شاخص تجدید حیات جمعیت 2.1 در باروری کل است؛ که بنا شد این رقم را به 2.5 شاخص ارتقا دهیم.

وی در پایان متذکر شد: بر این اساس بنا شد کلیه شهرستان هایی که باروری کل آن ها از این رقم پایین تر است از طریق شورای راهبردی جمعیت با سیاست های تشویقی رقم باروری خود را به این حد برسانند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار