اجتماعی شدن موضوع سلامت از مهمترین اهداف امسال است

  • PDF

معاون وزیر بهداشت؛اجتماعی شدن سلامت یک ضرورت استمعاون اجتماعی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: اجتماعی شدن موضوع سلامت از مهمترین موضوعاتی است که به صورت جدی در سال 97 با تکیه بر چهار مولفه مشارکت مردم، مشارکت بین بخشی، عدالت در سلامت و ارتقای سواد سلامت دنبال می شود.

دکتر ایازی در گفت‌وگو با وب دا؛ در حاشیه نشست معاونین اجتماعی کلان منطقه 9 آمایشی در مجتمع آموزشی، پژوهشی و فرهنگی سپید گفت: یکی از موضوعاتی که در سال 1397 به صورت جدی در حال دنبال کردن آن هستیم مسئله اجتماعی شدن نظام سلامت است.

 وی با بیان این که در این مسئله چهار موضوع مورد اهتمام جدی قرار دارد، ادامه داد: اولین مسئله مشارکت مردم( فرد، اعضای خانواده، در سطح محلات و...) در امر سلامت و نکته دوم مشارکت های بین بخشی به مفهوم استفاده از مشارکت سازمان ها و دیگر نهادها است.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، ابراز داشت: مسئله سوم عدالت در سلامت است؛ که با توجه به مصوبه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی این مسئله مورد اهتمام بوده؛ تا بتوانیم دسترسی را برای تمامی مردم ایجاد کنیم.

دکتر ایازی افزود: مسئله چهارم ارتقای سواد سلامت مردم با استفاده از ظرفیت های فرهنگی و هنری و بهره گیری از ظرفیت دیگر دستگاه ها است که به عنوان چهار محور اصلی در سال 1397 دنبال می شود.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی خاطر نشان کرد: تعامل مستحکم بین دستگاه ها و مدیران حوزه نظام سلامت در قطب نهم کمک می کند؛ که مسائل را به صورت جدی تر در قطب دنبال کنیم و این جای خوشحالی دارد.

دکتر ایازی به موفقیت های دانشگاه مشهد در عرصه اجتماعی اشاره کرد و گفت : مجمع سلامت استان با کیفیت بسیار خوب برگزار شد و این در حالی است که مجمع سلامت شهرستان های استان در تمام شهرستان ها نیز برگزار شده است.

وی ادامه داد: کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان جزء کارگروه های فعال در سطح کشور است و شهردار مشهد اعلام کرده است آمادگی دارد کانون های سلامت در سطح محلات را راه اندازی کند و تا کنون 20 پایگاه در نقاط  مختلف راه اندازی شده است؛ که تمامی این موارد نشان از توفیقات همکاران من در این سطح است.

وی ابراز داشت: در نخستین جلسه قطب ها در حوزه اجتماعی شدن سلامت کار را با قطب 9 کشوری آغاز و از حضور اعضای دانشکده ها، دانشگاه ها، معاونین اجتماعی، روسای شبکه های بهداشت، همکاران وزارتی، معاون استانداری خراسان رضوی، فرماندار مشهد، شهردار مشهد و ... بهره جستیم.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار