رییس دانشگاه، مشارکت در حوزه سلامت بهترین انتخاب برای خیران است

  • PDF

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه مشارکت خیران سلامت در حوزه سلامت علاوه بر اندوخته اخروی، ارتقاء سلامت جامعه را نیز به همراه دارد اظهار داشت: سرمایه گذاری در حوزه سلامت می تواند بهترین گزینه انتخاب برای خیران باشد.

دکتر محمد رضا دارابی در نخستین مجمع سلامت درگز که با حضور دکتر بحرینی معاون توسعه مدیریت و منابع، دکتر اعتضاد رضوی معاون آموزشی دانشگاه، دکتر خدایی قائم مقام رییس در امور مشارکت های مردمی و جمعی از مسئولان و خیران شهرستان برگزار شد تصریح کرد: ارتقاء سلامت جامعه وظیفه همگانی است و باید تمامی سازمان ها و مردم در این مسیر گام بردارند و خود را در این زمینه مسئول بدانند و در این میان خیران سلامت نقش مهمی در تحقق اهداف حوزه سلامت دارند.

وی با تاکید بر مشارکت تمامی سازمان های درگز در پیشبرد اهداف و کاهش مشکلات حوزه سلامت این شهرستان تصریح کرد: تلاش می شود با پیگیری های دانشگاه،پروژه های حوزه سلامت درگز با پیشرفت فیزیکی بیش از 70 درصد امسال تکمیل شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده  و بر اساس سند آمایش سرزمین، نیازهای هرشهرستان محاسبه و با کمک نماینده و فرماندار شهرستان نسبت به تامین آنها اقدام خواهیم کرد.

دکتر دارابی، همچنین از اختصاص اعزام متخصص رادیولوژی خانم تمام وقت تا پایان ماه آینده برای این شهرستان خبر داد.

قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در امورمشارکت های مردمی نیز در این نشست با بیان اینکه، در سال های اخیر، اقدامات موثری در حوزه سلامت شده است اظهار داشت: تقویت نیروی انسانی و همکاری با سایر بخش های توسعه در سال های اخیر موجب شده است که  آمار مرگ و میرکودکان به طور چشمگیری کاهش یابد.

دکتر خدایی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه جنس خدمات تغییر یافته وبا پیشرفت زمان سیر بیماری از بیماری های واگیر به سمت  بیماری های غیر واگیر سوق داده شده است بایستی با مشارکت اجتماعی همه ارگانها وآحاد مردم ، بتوانیم درجهت تغییرسبک زندگی و غلبه بر بیماری های غیر واگیر از جمله دیابت، فشارخون،بیماری های قلبی و عروقی و.. گام بر داریم.

گفتنی است در این برنامه ، اولین مجمع  خیرین سلامت  افتتاح شد و از30  فعال وحامی سلامت ،شهرستان تقدیر بعمل آمد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.