قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه معاونت اجتماعی:

لزوم مشارکت تمام سازمان ها و نهادها در ارتقاء سلامت جامعه

  • PDF

 ÙØ¹Ø§Ù„یت 62 سازمان مردم نهاد در حوزه سلامت در استان خراسان رضویقائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه معاونت اجتماعی  با بیان اینکه 75 درصد عوامل اثر گذار بر سلامت به عوامل اجتماعی باز می گردد بر لزوم مشارکت تمامی سازمان ها و نهادها در ارتقاء سلامت جامعه تاکید کرد.

دکتر غلامحسن خدایی درحاشیه نشست پیام گزاران سلامت با حضور 60 سازمان و نهاد دولتی و غیر دولتی در گفتگو با وب دا اظهار کرد: در  حال حاضر بیش از 80 درصد بیماری ها غیر واگیر است که بار درمانی و اقتصادی زیادی را بر جامعه تحمیل می کند و برای کنترل و پیشگیر ی از آن باید همگان مشارکت داشته باشند تا بتوان عوامل تهدید کننده بر سلامت را کاهش داد.  

وی تدوین سند سلامت استان، سند پیشگیری از بیماری های غیر واگیر  را از جمله اقدامات در راستای افزایش مشارکت سازمان ها در ارتقاء سلامت جامعه عنوان و اظهار کرد: در این سندها سهم هر سازمان و نهاد در حوزه سلامت تعیین شده و باید بر اساس آن عمل کنند.

قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه معاونت اجتماعی، تعیین پیام گزاران سلامت در تمامی سازمان ها و نهادها را ازدیگر اقدامات برشمرد و خاطر نشان کرد: بر اساس این برنامه تمامی افراد پیام گزار باید در راستای سلامت کارکنان تلاش کرده و به صورت دوره ای برنامه های غربالگری را در سازمان خود به اجرا در آورند.

دکتر خدایی به نقش رسانه های گروهی در ارتقاء سلامت جامعه اشاره کرد و بیان داشت: فعالان حوزه رسانه با در دست داشتن ابزار اطلاع رسانی می توانند نقش موثری در افزایش آگاهی مردم و سواد سلامت جامعه داشته باشند و باید در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشند.

نشست پیام گزاران سلامت با حضور نمایندگان 60 سازمان به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد و در آن بر افزایش مشارکت در ارتقاء سلامت جامعه تاکید شد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار