اجرای طرح غربالگری سه سرطان شایع در شبکه بهداشت و درمان فریمان

  • PDF

کارشناس مسئول سلامت خانواده مرکز بهداشت فریمان اظهار کرد: در حال حاضر خطر سنجی سکته های قلبی و مغزی و غربالگری سه سرطان شایع( روده بزرگ ، پستان و دهانه رحم ) در مناطق زیر پوشش این شهرستان در حال اجراست.

فرقانی در حاشیه نشست آموزشی " خطرسنجی سکته های قلبی ، مغزی و سرطان های شایع در زنان" که با حضور رئیس کمیته بانوان ، اعضای مجمع مشورتی زنان و نمایندگان بانوان ادارات شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری فریمان برگزار گردید در گفتگو با وب دا خاطر نشان کرد: در حال حاضر خطر سنجی سکته های قلبی و مغزی و غربالگری سه سرطان شایع برای افراد 30 سال به بالا دارای علایم خطر در مراکز خدمات جامع سلامت به صورت رایگان انجام می شود.

وی با بیان اینکه بیماریهای قلبی  عروقی  و سرطان ها از شایعترین بیماری های غیر واگیر محسوب می شوند افزود: به منظور پيشگيري و تصميم گيري درباره شروع مداخلات و درمان براي گروه هاي در معرض خطر بالا بايد از نمودارهای خطرسنجی وقوع سکته های قلبی عروقي استفاده گردد.

فرقانی کارشناس مسئول سلامت خانواده مرکز بهداشت فریمان هدف از برگزاری این جلسه را آشنایی فراگیران با برنامه خدمات نوین سلامت عنوان کرد.

کمک یک میلیارد ریالی خیر سلامت به شبکه بهداشت و درمان قوچان

  • PDF

كمك ٤٠٠ميليون ريالي خير سلامت به اورژانس كوهسنگي بيمارستان قائم(عج)خیرنیک اندیش حوزه سلامت، مبلغ یک میلیارد ریال به منظور توسعه زیر ساخت های بهداشتی به شبکه بهداشت و درمان قوچان اهدا کرد.

داوود خوش شکن در گفتگو با وب دا اظهار کرد: این مبلغ باتوجه به تاکید خیر نیک اندیش "آقای قاعدی" جهت تکمیل پروژه مرکز خدمات جامع سلامت "هی هی" قوچان هزینه  خواهد شد.

وی ضمن قدردانی از این اقدام خدا پسندانه گفت : هیچ توفیقی برای انسان بالاتر از مشارکت در امور خیر و دستگیری از نیازمندان جامعه نیست و امیدواریم اینگونه اقدامات باعث گسترش فرهنگ انفاق و نوعدوستی  شود.

وی گفت: شماره های حساب ۲۶۲۲۷۲۵۱۹ (جهت پروژه شیمی درمانی) –۲۶۲۲۷۳۳۷۸(پروژه های مرکز بهداشت ) و ۲۶۲۲۷۱۷۲۲(پروژه دیالیز ) نزد بانک رفاه متعلق به مجمع خیرین سلامت شهرستان قوچان آماده دریافت کمک های خیرین شهرستان میباشد.

اختصاص 4 دستگاه دیالیز جدید به شبکه بهداشت و درمان قوچان

  • PDF

مدیر شبکه بهداشت و درمان قوچان از اختصاص 4 دستگاه دیالیز به منظور افزایش خدمات رسانی به بیماران این شهرستان خبر داد.

خوش شکن در گفتگو با وب دا اظهار کرد: باتوجه به کمبود دستگاه دیالیز در شهرستان و با پیگیریهای انجام شده این تعداد دستگاه دیالیزبه  منظور ارائه خدمات به بیماران با نارسایی کلیه و استقرار آن در شبکه بهداشت و درمان قوچان خریداری و تحویل داده شده است.  

وی تصریح کرد: این چهار دستگاه جدید با پیگیری حوزه سلامت شهرستان از محل اعتبارات استانی به مبلغ 2 میلیارد و 80 میلیون ریال خریداری و در اختیار شهرستان قرار گرفته است .

مدیر شبکه بهداشت و درمان قوچان از تلاش ها و مساعدت های مسئولان  دانشگاه به ویژه رییس دانشگاه قدردانی نمود.

نجات جان ۲ مادر باردار گرفتار در برف در باخرز

  • PDF

دو مادر بارداری که به علت بارش شدید برف و مسدود شدن مسیرهای ارتباطی دچار مشکل شده بودند با تلاش تیمهای امدادی به مراکز درمانی منتقل شدند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان باخرز اظهار کرد: در پی اعلام یک‌ مورد خانم باردار دارای شرایط اضطراری، بلافاصله تیم اورژانس 115 دهبرزو عازم محل شد که به دلیل بسته بودن جاده روستا از راهداری تقاضای کمک شد و با پیگیری بخشداری بالاولایت،  یک دستگاه گریدر جهت باز کردن مسیر در محل حاضر و مسیر برای تردد آمبولانس با زنجیر چرخ بازگشایی شد که پس از حضور تیم در بالای سر مادر باردار، اقدامات لازم انجام و مادر باردار به بيمارستان باخرز منتقل شد.

دکتر خالقی افزود:در ماموریت همزمان دیگری که با همین موضوع در روستای بایی انجام شد،با وجود لغزندگی بسیار شدید مسیر ارتباطی که امکان تردد بسیار کم بود،تیم اورژانس ۱۱۵ به موقعیت اعزام و یک خانم باردار بعد از انجام اقدامات لازم به بیمارستان منتقل شد.

آخرین اخبار