50 نفر از شهروندان کلاتی زیر پوشش خدمات تخصصی چشم قرار گرفتند

  • PDF

مدیر شبکه بهداشت و درمان کلات اظهار کرد: 56 نفر از مردم این شهرستان زیر پوشش خدمات تخصصی چشم به صورت رایگان قرار گرفتند.

به گزارش وب دا، دکتر کاظم قلی زاده خاطر نشان کرد: 56 نفر از مراجعین مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی شهرستان کلات، پس از ارجاع توسط پزشک عمومی و مراجعه به بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) توسط متخصص و جراح چشم ویزیت و در صورت نیاز به سطوح بالاتر ارجاع داده شدند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کلات در گفتگو با وب دا، اظهار کرد: این طرح بصورت خودجوش توسط پزشکان شهرستان کلات که در مشهد مشغول هستند و با هماهنگی های مجموعه شبکه بهداشت، بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) کلات، بیمارستان خاتم الانبیا(ص) و همچنین کمیسیون سلامت فرمانداری کلات انجام میشود.

دکتر کاظم قلی پور خاطر نشان کرد: افراد  پس از معاینه اولیه توسط بهورزان و پزشکان با در دست داشتن برگه ارجاع و مراجعه به بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) کلات مورد معاینه تخصصی قرار گرفتند و در جریان این معاینه،  3 مورد بیماری کاتاراکت و 2 مورد بیماری ناخونک چشم شناسایی شدند که اقدامات لازم جهت ارجاع به بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی در مشهد و در صورت توان انجام رایگان عمل جراحی مورد نیاز انجام خواهد شد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.