اجرای طرح غربالگری سه سرطان شایع در شبکه بهداشت و درمان فریمان

  • PDF

کارشناس مسئول سلامت خانواده مرکز بهداشت فریمان اظهار کرد: در حال حاضر خطر سنجی سکته های قلبی و مغزی و غربالگری سه سرطان شایع( روده بزرگ ، پستان و دهانه رحم ) در مناطق زیر پوشش این شهرستان در حال اجراست.

فرقانی در حاشیه نشست آموزشی " خطرسنجی سکته های قلبی ، مغزی و سرطان های شایع در زنان" که با حضور رئیس کمیته بانوان ، اعضای مجمع مشورتی زنان و نمایندگان بانوان ادارات شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری فریمان برگزار گردید در گفتگو با وب دا خاطر نشان کرد: در حال حاضر خطر سنجی سکته های قلبی و مغزی و غربالگری سه سرطان شایع برای افراد 30 سال به بالا دارای علایم خطر در مراکز خدمات جامع سلامت به صورت رایگان انجام می شود.

وی با بیان اینکه بیماریهای قلبی  عروقی  و سرطان ها از شایعترین بیماری های غیر واگیر محسوب می شوند افزود: به منظور پيشگيري و تصميم گيري درباره شروع مداخلات و درمان براي گروه هاي در معرض خطر بالا بايد از نمودارهای خطرسنجی وقوع سکته های قلبی عروقي استفاده گردد.

فرقانی کارشناس مسئول سلامت خانواده مرکز بهداشت فریمان هدف از برگزاری این جلسه را آشنایی فراگیران با برنامه خدمات نوین سلامت عنوان کرد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.