بیش از 62 هزار شهروند رشتخواری زیر پوشش غربالگری تلفنی بیماری کووید-19 قرار گرفتند

  • PDF

مدیر شبکه بهداشت و درمان رشتخوار اظهار کرد: بیش از 62 هزار نفر از جمعیت این شهرستان زیر پوشش غربالگری  تلفنی بیماری کووید-19 قرار گرفتند.

دکتر جواد اشترایه در گفتگو با وب دا با بیان اینکه تا کنون  98 درصد جمعیت شهرستان مورد غربالگری تلفنی بیماری کووید-19 قرار گرفتندخاطر نشان کرد: شهرستان رشتخوار  تا کنون موفق به کسب رتبه نخست در بسیج ملی کووید -19 در بین شهرستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد شد.

وی افزود: در بسیج ملی غربالگری کووید -19 ، تعداد 205 نفر نیرو (65بهورز،9 مراقب سلامت و 118 نفر از کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان رشتخوار) شرکت داشتند که به صورت شبانه روزی مشغول به غربالگری بودند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان رشتخوار افزود: در حال حاضر تمام واحدهای بهداشتی  شهرستان رشتخوارشامل 37 خانه بهداشت ،یک پایگاه سلامت روستایی ،4 پایگاه سلامت شهری و 7 مرکز خدمات جامع سلامت فعال و مشغول به ارائه خدمات به مردم می باشند.

دکتر اشترایه  افزود: تمام موارد مشکوک و قطعی در شهرستان رشتخوار توسط 8 تیم مراقب سلامت(کارشناس پیشگیری و مبارزه با بیماریها ،کارشناس بهداشت محیط و بسیج) و8 تیم سالم سازی مداخلات محیط ،کار غربالگری،آموزش به خانواده و اطرافیان افراد مشکوک و قطعی را به عهده دارند و به صورت شبانه روزی در حالت آماده باش و ارائه خدمت  هستند.

وی افزود: کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان رشتخوار  با بررسی سامانه سینا نحوه غربالگری، ثبت و پیگیری موارد مشکوک به کرونا را رصد می کنند.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.