کلینیک ویژه بیمارستان شهید هاشمی نژاد تا پایان سال به بهره برداری می رسد

  • PDF

رییس بیمارستان شهید هاشمی نژاد از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد از بهره برداری از پروژه کلینیک ویژه این مرکز تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر سید محمد موسوی در حاشیه برگزاری تور رسانه ای اظهار داشت: پروژه کلینیک ویژه بیمارستان شهید هاشمی نژاد با هدف دسترسی مردم منطقه به خدمات تخصصی و فوق تخصصی از سال ۹۴ در مساحت سه هزار و ۶۰۰ متر مربع آغاز شده است.

وی خاطر نشان کرد: با بهره برداری از این پروژه ۶۰ درمانگاه در آن مستقر خواهد شد و علاوه بر آن خدمات دندان پزشکی و شیمی درمانی نیز به بیماران ارائه می شود.

دکتر موسوی تصریح کرد: این کلینیک به گونه ای طراحی شده است که علاوه بر شرایط مناسب برای آموزش دانشجویان، امکانات مرتبط با درمانگاه ها از جمله رادیولوژی، نوار قلب، اتاق گچ، داروخانه و خدمات پانسمان نیز ایجاد می شود.

وی هزینه اجرای این پروژه را ۷۰ میلیارد ریال عنوان کرد و اظهار داشت: با بهره برداری از این کلینیک ویژه، گام مهمی در راستای خدمات رسانی به مردم منطقه برداشته خواهد شد.

پیشرفت 35 درصدی بیمارستان 320 تختخوابی هاشمی نژاد

دکتر موسوی به پروژه در حال ساخت بیمارستان 320 تختخوابی شهید هاشمی نژاد اشاره کرد و اظهار داشت: این پروژه در فضایی بالغ بر 32 هزار متر مربع در حال ساخت است و تا کنون 15 میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.
رییس بیمارستان شهید هاشمی نژاد اظهار کرد: بیمارستان جدید دارای 24 بخش تخصصی و عمومی؛ 41 تخت آی.سی.یو و سی.سی.یو و همچنین کلینیک ویژه مجهز با 48 درمانگاه است. 
وی با اشاره به پیشینه ساخت بیمارستان جدید هاشمی نژاد مشهد گفت: عملیات ساخت این بیمارستان از سال 1390 زیر نظر وزارت مسکن و شهرسازی آغاز شد که تا سال 96 پیشرفت فیزیکی آن از 6 درصد فراتر نرفت.
وی خاطر نشان کرد: از خردادماه امسال که عملیات ساخت بیمارستان مذکور به دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با رعایت استانداردهای ایمنی واگذار شد؛ از پیشرفت بالایی برخوردار بوده است.
دکتر موسوی ادامه داد: بیمارستان قدیمی با 320 تخت به دلیل فرسودگی و قدیمی بودن پس از بهره برداری از بیمارستان جدید، تخریب و به فضای سبز تبدیل خواهد شد.
رییس بیمارستان هاشمی نژاد مشهد؛ ضریب اشغال تخت این بیمارستان را در شرایط کنونی بیش از 90 درصد عنوان کرد.
موسوی بر لزوم اتمام عملیات ساخت بیمارستان جدید هاشمی نژاد با توجه به فرسودگی بیمارستان قدیمی؛ که تنها بیمارستان دولتی در منطقه محروم مشهد است و 1.5 میلیون نفر از جمعیت را زیر پوشش دارد، تاکید کرد‌ مجتمع فرهنگی شهید هاشمی نژاد مشهد به دانشگاه علوم پزشکی واگذار شد . 
رئیس بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد گفت: مجتمع فرهنگی شهید هاشمی نژاد به دانشگاه علوم پزشکی مشهد واگذار و استفاده از امکانات این مجتمع توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز بلامانع و میسر شد.    

دکتر سید محمد موسوی افزود: این تصمیم طی توافق انجام شده بین مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با حضور معاون سیاسی و امنیتی فرماندار مشهد اتخاذ شد. 
وی اظهار کرد: مجتمع مزبور از ابتدا متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مشهد بود که در سال 1375 طبق توافقی مقرر شد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این مجتمع ناتمام را تکمیل و تا سال 1390 برای برنامه های فرهنگی خود از آن استفاده کند. 
وی گفت: پس از اتمام مهلت قرارداد، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی حاضر به واگذاری این ملک به دانشگاه علوم پزشکی نبود که با توجه به ساخت بیمارستان جدید شهید هاشمی نژاد تاکنون بارها برای تخلیه این مکان اقدام شد. 
موسوی افزود: بر اساس توافق مقرر شد تمام واحدهای وابسته در مجتمع شهید هاشمی نژاد، تخلیه شود اما کتابخانه آن با هماهنگی امور کتابخانه ها به صورت مشترک مورد استفاده قرار گیرد. 
وی اظهار کرد: همچنین سالن نمایش این مجتمع در صورت نیاز با درخواست قبلی به صورت رایگان در اختیار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار داده خواهد شد. 

مخاطبان برای دریافت تصاویر این گزارش به اینجا مراجعه کنند. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.