ساخت بیمارستان شهید هاشمی نژاد،اولویت نخست دانشگاه در حوزه عمران

  • PDF

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ساخت بیمارستان شهید هاشمی نژاد را اولویت نخست این معاونت در حوزه عمران عنوان کرد.

به گزارش وب دا، دکتر بحرینی در بازدید از پروژه در حال ساخت بیمارستان شهید هاشمی نژاد که با حضور دکتر قاضی زاده هاشمی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی برگزار شد اظهار داشت: ساخت این پروژه در راستای گسترش خدمات به مردم منطقه در قالب 320 تخت بستری در حال اجراست.

وی گفت: این پروژه از سال ۹1 تا خرداد سال جاری تنها 6 درصد پیشرفت کار داشت که با پیگیری و حمایت وزارت بهداشت، از تیرماه سال جاری ساخت آن بر عهده دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار گرفت که در این مدت ۴۰ درصد پیشرفت کار داشته است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: این پروژه در مساحت 34 هزار متر مربع  در قالب 320تخت بستری، 11 اتاق عمل، انژیوگرافی، بخش های مراقبت ویژه در حال ساخت است و در صورت  حمایت مسئولان و تامین اعتبارات لازم تا سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

دکتر بحرینی به اجرای طرح های هتلینگ مراکز درمانی اشاره کرد و اظهار داشت: تا کنون در قالب اجرای این برنامه کار بهسازی و بازسازی ۱۰ بخش بیمارستان قائم(عج)  به اتمام رسیده است و عملیات اجرایی شش بخش دیگر نیز در حال اجراست که برای ادامه روند آن نیز نیازمند حمایت مسئولان هستیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: در قالب برنامه هتلینگ، بهسازی و بازسازی ۲۴ بخش مرکز روانپزشکی ابن سینا نیز در دستور کار قرار گرفت  که تا کنون ۵۰ درصد پیشرفت کار داشته است و در صورت تامین اعتبار دیگر بخش های باقی مانده نیز به بهره برداری خواهد رسید.

وی بهسازی و نوسازی 4 بخش بیمارستان دکتر حجازی را از دیگر برنامه های اولویت دار دانشگاه برشمرد و اظهار داشت: تا کنون کار بهسازی یک بخش این مرکز اجرا شده است و در صورت تامین اعتبار لازم سه بخش دیگر نیز بهسازی خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اجرای طرح های هتلینگ در سه بیمارستان قائم(عج)، ابن سینا و دکتر حجازی را از دیگر برنامه های الویت دار این معاونت برشمرد.

دکتر بحرینی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد علاوه بر خدمات رسانی به مردم استان، به مردم دیگر استان های کشور و زائران بارگاه ملکوتی حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) خدمات رسانی می کند، بر لزوم توجه و تامین اعتبارات بیشتر برای خدمات رسانی هر چه بهتر به مراجعین تاکید کرد.

رییس اداره نظارت بر طرح های عمرانی  فنی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این بازدید به ارائه گزارشی از روند ساخت پروژه شهید هاشمی نژاد پرداخت و اظهار داشت: این پروژه در 34 هزار متر مربع زیربنا و در قالب 320 تخت بستری در 4 بلوک و شش طبقه در حال ساخت است.

مهندس صداقت خاطر نشان کرد: در ساخت این پروژه تمامی بخش های مورد نیاز شامل، آزمایشگاه، دیالیز، تصویربرداری، اورژانس، نورولوژی، زنان، کودکان، مراقبت های ویژه، ارتوپدی، مغز و اعصاب و گوش و حلق و بینی در نظر گرفته شده است.

وی  با بیان اینکه ساخت این پروژه  از ابتدای تابستان امسال بر عهده دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار گرفته است خاطر نشان کرد: تلاش می شود در صورت تامین اعتبارات لازم تا آذر ماه سال آینده به بهره برداری برسد.

دکتر قاضی زاده هاشمی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی نیز ساخت پروژه بیمارستان شهید هاشمی نژاد را گامی اساسی در راستای خدمت رسانی به مردم منطقه عنوان کرد و پیشرفت این پروژه را در مدت زمان کوتاه بسیار رضایت بخش خواند.

وی اظهار امیدواری کرد: با ترزیق منابع کافی اواخر سال آینده شاهد بهره برداری از این پروژه باشیم.

در ادامه این بازدید دکتر قاضی زاده هاشمی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعی از مدیران از پروژه های هتلینگ بیمارستان های قائم(عج)، ابن سینا و دکتر حجازی نیز بازدید نمودند. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.