اتمام عملیات اجرایی پروژه بیمارستان شهید هاشمی نژاد تا پایان امسال

  • PDF

رییس بیمارستان شهید هاشمی نژاد از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: با حمایت مسئولان دانشگاه تا پایان امسال عملیات اجرایی پروژه بیمارستان شهید هاشمی نژاد که در حال حاضر با  پیشرفت 43 درصدی در حال اجراست به اتمام خواهد رسید.

دکتر موسوی در گفتگو با وب دا، با اشاره به اینکه پروژه بیمارستان شهید هاشمی نژاد در سال 86 به تصویب هیات وزیران رسید و پس از جانمایی و گودبرداری در سال 92 این پروژه متوقف شد اظهار داشت: با پیگیری و تلاش های مستمر هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مسئولیت ساخت این پروژه در اواخر سال 95 بر عهده دانشگاه قرار گرفت و کار ساخت آن از خرداد 96 به طور مجدد آغاز شد.

وی خاطر نشان کرد: این پروژه با زیر بنای 30 هزار متر مربع و در قالب 400 تخت بستری با پیگیری مجدانه معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در حال ساخت است و تمامی بخش های مورد نیاز منطقه از جمله زنان، اطفال،داخلی، اعصاب، اورژانس، آزمایشگاه، رادیولوژی، داخلی مغز و اعصاب و کت لب در آن در نظر گرفته شده است.

رییس بیمارستان شهید هاشمی نژاد با بیان اینکه در پروژه بیمارستان شهید هاشمی نژاد 13 اتاق عمل طراحی شده است که دو اتاق عمل اختصاص به زنان دارد خاطر نشان کرد: در کنار ساخت این پروژه، کمیته ای از سوی معاونت درمان دانشگاه برای بررسی تجهیزات مورد نیاز آن تشکیل شده است تا پس از  اتمام عملیات ساختمانی بتوان، در فاصله زمانی کوتاه  تجهیز آن را نیز اجرایی نمود.

دکتر  موسوی، استاندارد شدن فضای بیمارستان، افزایش 90 تا 100 متر برای هر تخت بستری، افزایش 70 تخت بستری، افزایش تعداد اتاق های عمل، ایجاد بخش آنژیوگرافی قلب، و افزایش 2.5 برابری چارت تشکیلاتی از جمله ویژگی های بارز پروژه جدید بیمارستان شهید هاشمی نژاد برشمرد.

وی  تصریح کرد: در کنار این پروژه نیز، کلینیک ویژه با 4 هزار متر مربع با 92 درصد پیشرفت کار در حال ساخت است که تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

رییس بیمارستان شهید هاشمی نژاد با اشاره به اینکه بیمارستان هاشمی نژاد در یک منطقه پرجمعیت قرار دارد و به بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر از مردم منطقه خدمات رسانی می کند خاطر نشان کرد: این بیمارستان در حال حاضر دومین بیمارستان،  از نظر حجم ورودی بیمار است و 23 درصد بیماران از طریق اورژانس 115 به این مرکز منتقل می شوند.

دکتر موسوی با تاکید بر اینکه مسئولان دانشگاه، پروژه جدید بیمارستان را در ردیف طرح های ویژه قرار داده اند و با جدیت در حال پیگیری هستند اظهار داشت: قدمت بیش از 65 سال این بیمارستان و ناکافی و غیر استاندارد بودن فضا، موجب شد تا پروژه جدید بیمارستان طراحی و ساخته شود.

پروژه بیمارستان شهید هاشمی نژاد

پروژه بیمارستان شهید هاشمی نژادپروژه بیمارستان شهید هاشمی نژاد 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار